Sada je: 29 ožu 2024, 05:52.
Aktivno sudjelujte u stvaranju sadržaja na portalu.

Moderator/ica: Moderatori/ce

U ovu temu stavljajte linkove na vijesti za koje smatrate da bi trebale biti objavljene na naslovnici. Tako netko od potencijalnih autora može izabrati, otvoriti novu temu u draftu i napisati članak.

Poželjno je za određenu temu ponuditi više različitih izvora. Pored linkova, ovdje možete predložiti i zanimljive teme, odnosno sadržaj o kojem bi se pisalo.

Upute za pisanje tekstova nalaze se ovdje.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Ovo je vezano za Pitona ali mislim da je interesantno za objaviti/pratiti. http://www.monitor.hr/clanci/python-u-skole-1-5/152090/
A i inače autor često piše kvalitetne članke na temu slobodnog softvera tako da mislim da bi bilo zgodno čovjeka priupitati za dozvolu da neke od članaka koje nađemo interesantnim objavimo na portalu.
Avatar
Postovi: 1594
Postovi: 1594
Pridružen/a: 09 srp 2008, 09:49
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 20 puta
Spol: M
OS: Debian
Ne vjerujem da cemo dobiti dozvolu jer se radi o kolumnistu Monitor.hr-a.
Mislim da bi Monitor bio lud kad bi dozvolio da njegove kolumne drugi objavljuju.
Na kraju krajeva, oni covjeka placaju.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
madone je napisao/la:članaka koje nađemo interesantnim objavimo na portalu.


Kao glavna (valjda?) i odgovorna osoba za hrvatski jezik ovdje osjećam dužnost savjetovati ti da nipošto i nikad više ne koristiš gore naznačenu frazu jer, vjerovali ili ne, ista ne postoji u hrvatskom jeziku osim u užasno lošim, doslovnim prijevodima s engleskog. Nadam se da ćeš prihvatiti savjet i spriječiti širenje tog grozomornog trenda te tako pomoći očuvanju hrvatskog jezika :D
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Suko je napisao/la:Ne vjerujem da cemo dobiti dozvolu jer se radi o kolumnistu Monitor.hr-a.
Mislim da bi Monitor bio lud kad bi dozvolio da njegove kolumne drugi objavljuju.
Na kraju krajeva, oni covjeka placaju.


Ali možemo staviti link u Brze vijesti, zar ne? :D
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Suko je napisao/la:Ne vjerujem da cemo dobiti dozvolu jer se radi o kolumnistu Monitor.hr-a.
Mislim da bi Monitor bio lud kad bi dozvolio da njegove kolumne drugi objavljuju.
Na kraju krajeva, oni covjeka placaju.

U svakom slučaju mislim da bi mogli objaviti kao vijest dosta njegovih članaka uz kratak uvod i poveznicu( :) ) za čitanje cijelog članka na monitor.hr.

Abzeenth je napisao/la:
madone je napisao/la:članaka koje nađemo interesantnim objavimo na portalu.


Kao glavna (valjda?) i odgovorna osoba za hrvatski jezik ovdje osjećam dužnost savjetovati ti da nipošto i nikad više ne koristiš gore naznačenu frazu jer, vjerovali ili ne, ista ne postoji u hrvatskom jeziku osim u užasno lošim, doslovnim prijevodima s engleskog. Nadam se da ćeš prihvatiti savjet i spriječiti širenje tog grozomornog trenda te tako pomoći očuvanju hrvatskog jezika :D

Hvala na savjetu i žao mi je ako sam ti prouzročio duševne boli nesmotrenom upotrebom tuđice :D
Mada imam opravdanje, naime desi se to u neformalnom razgovoru :)
Nažalost teško ćemo obraniti jezik od primitivaca sa vss koji guštaju u riječima kao što je sačekuša ili partyima na dva floora.
Avatar
Postovi: 1594
Postovi: 1594
Pridružen/a: 09 srp 2008, 09:49
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 20 puta
Spol: M
OS: Debian
Evo, otišao je mail na Monitor.hr s upitom da li smijemo s naše naslovnice uputiti na Radoslavovu kolumnu.
Pa, ako dobijemo potvrdan odgovor, kada se javi kakav zanimljiv tekst, lako ga postavimo na naslovnicu.
Do tada, kompromisno rješenje je link na Brzim vijestima. :)
Eto, nadam se da će ova rubrika zaživjeti i da ćemo imati brzo i ažurno najnovije iz svijeta Linuxa.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
http://omgubuntu.co.uk/2011/06/3-new-ub ... installed/
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
madone je napisao/la:ili partyima na dva floora.

zabava na dva poda zvuci puno bolje. :)
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Avatar
Postovi: 5678
Postovi: 5678
Pridružen/a: 28 vel 2009, 16:36
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
Kao glavna (valjda?) i odgovorna osoba za hrvatski jezik ovdje osjećam dužnost savjetovati ti da nipošto i nikad više ne koristiš gore naznačenu frazu jer, vjerovali ili ne, ista ne postoji u hrvatskom jeziku osim u užasno lošim, doslovnim prijevodima s engleskog. Nadam se da ćeš prihvatiti savjet i spriječiti širenje tog grozomornog trenda te tako pomoći očuvanju hrvatskog jezika :D


Hrvatski jezik je torpidna nakupina ekskretitivnog izricaja, na koji su utjecali svi okolni narodi/jezici na ovim prostorima geografske latitude i longitude. Drugim rjecima, nit' je poseban, nit' je zanimljiv, nit' je originalan. Mozda bi i bio da smo uveli glagoljicu kao sluzbeno pismo a Staro-Hrvatski jezik oficijelnim govorom.

Sami jezikoslovci se ne mogu dogovoriti oko osnovnih postulata koji bi trebali sacinjavati osnovne tvorevine jednog jezika, i tako taj 'rvatski jezik postaje sve vise nekakav ejakulat morozne materije (bez uvrede ali pogledaj/posalusaj bilo koji dnevnik/radio emisiju - bas sam neki dan (nakon dugo vremena) gledao taj cemer i jad koji nazivaju sluzbenim jezikom) nego onaj koji bi trebao biti (po meni, jezik devoluira).

Ispricavam se, no osjetio sam poticaj odgovoriti razjaren onim sto gledam na projekcijskom mediju pomicnih likorisa u sarenom spektru, pracenim zvukom.
When you're a kid and you wanna go "Weee !", but you ain't got drugs yet ... You hold out for your life, hold on to your little GONADS ... and STRIFE.
Avatar
Postovi: 910
Postovi: 910
Pridružen/a: 12 svi 2010, 07:57
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 13 puta
OS: linux

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 18 gostiju.