Sada je: 23 sij 2020, 07:11.
Aktivno sudjelujte u stvaranju sadržaja na portalu.

Moderator/ica: Moderatori/ce

mislim da se barem vijesti mogu prevodit...ne možemo sami izmišljat toplu vodu ;)
Podijelio/la zahvalu: 194 puta
Primio/la zahvalu: 236 puta
Spol: M
Ne mislim konkretno vijesti već aplikacije i distribucije da barem budemo toliko slobodni da ih i testiramo i na kraju recenzirano a ne da i to prevodimo. Više je posla ali se isplati.
Lutherus
Lutherus
Lutherus je napisao/la:Ne se ljutiti na mene, ali bilo bi ljepše da se rade recenzije a manje prijevodi tuđih vijesti i recenzija.

Također se zalažem za ovo. Naravno, što se tiče vijesti tipa objavljen Cinnamon moramo ovako...
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 273 puta
Primio/la zahvalu: 167 puta
može ;)
Ja pišem Cranchbang recenziju btw ;)
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 273 puta
Primio/la zahvalu: 167 puta
jel se mogu negdi napisat "upute za recenziranje", tako da budući autori imaju u startu lakši posao, tj da mogu bit efikasniji i precizniji?
iv@n je napisao/la:
Lutherus je napisao/la:Ne se ljutiti na mene, ali bilo bi ljepše da se rade recenzije a manje prijevodi tuđih vijesti i recenzija.

Također se zalažem za ovo. Naravno, što se tiče vijesti tipa objavljen Cinnamon moramo ovako...

To da, vjetsi tog tipa da, ali recimo kao što je trenutno dreamlinux je puno bolje uzeti distru, vrtiti je par dana, koristitia pa napraviti review. Puno je objektivnij i kvalitetnije, pogotovo ako nisi pristran nijednoj strani. Recimo neću reći da je dreamlinux brz i odličan ako je spor i vuće se pa mi ni nepada na pamet da ih sa te strane pohvalim.

@shicy

pa jedino bi bilo poželjno za autore, kao što već rekoh, da budu objektivni a ne pristrani i da tu distru ili aplikaciju vrte par dana. Nije bitno ako je trenutno vani (bubam bezveze)novi ubuntu ga nahvaliti na sva usta već reći istinu i iskustvo iz prve ruke.
Lutherus
Lutherus
iv@n je napisao/la:Ja pišem Cranchbang recenziju btw ;)

To..
zole052 je napisao/la
i google vjerojatno zna i koliko im je piso dugacak a smeta ih ubuntu spyware :lulz
Podijelio/la zahvalu: 52 puta
Primio/la zahvalu: 56 puta
jasno, što veća razina objektivnosti se podrazumijeva ;)
ali mislija sam neke generalne smjernice tipa: opisat proces instalacije, opisat izgled, funkcionalnost nečega i takve smjernice ;)
da se potencijalni novi autor ne zagubi u detaljima nebitnih/manje bitnih stvari a izostavi one bitne ;)
A to. To da. Definitivno opisati instalaciju, njenu razumljivost, konmpleksost, pa malo samu distru, njenu funkcionalnost, ako se radi o spinu, remiksi ili rebrandingu ukratko opisati zašto ona i po čemu je bolja od orginala,...
Lutherus
Lutherus

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.