Sada je: 28 ožu 2024, 13:26.
Aktivno sudjelujte u stvaranju sadržaja na portalu.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Abzeenth je napisao/la:
RaNzO je napisao/la:Kako se LZS trenutno financira?


Nikako. Mislim da je bilo nešto sitno zarade od oglasa (ne znam koliko točno ni dobivamo li to i dalje), i mislim da troškove hostinga pokriva HrOpen. Ispravit će me oni koji bolje znaju. :D

Dakle, nitko nije plaćen za pisanje tekstova, lektoriranje tekstova, odgovaranje na mailove, moderiranje foruma i komentara, niti bilo što drugo. Sve je volonterski, neplaćeni rad. Pribroji tome činjenicu da nas je jako malo i trebalo bi biti puno jasnije zašto trebamo nove autore i zašto smo se "umorili" tj. zašto već dugo ništa nije objavljeno.

Abz je dala najbolji odgovor. Godišnje dobijemo nešto sitno od Google oglasa, ali to ionako predamo HrOpenu (čija smo formalno podgrupa) kako bi se simbolično odužili za troškove hostinga. Na svim razinama sve organiziraju i vode volonteri kojima je, očigledno, već odavno svega dosta.
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Avatar
Moderator
Postovi: 5812
Moderator
Postovi: 5812
Pridružen/a: 25 ožu 2012, 14:29
Lokacija: ~/kauč
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Spol: M
OS: Mint 17.3 Cimet
Avalon sponzorira hosting, ne HrOpen.
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
calisto053 je napisao/la:Na svim razinama sve organiziraju i vode volonteri kojima je, očigledno, već odavno svega dosta.


A onda morate na reinstall ili refresh

:-)
Max Bunker
Max Bunker
zašto ne biste bili dio tog refresh procesa?
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
To mene pitate ili općenito ?
Max Bunker
Max Bunker
da, vas ;)
stekao sam dojam da imate poznanstva koja bi mogla pomoć razvoju LZS-a i linux scene u Hrvata ;)
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
Pa pišem ja malo, ali to su onako lagana netehnička štiva u vidu kratkih tutorijala i podsjetnika :

http://podsistem.blogspot.com

Svatko tko radi u IT branši neminovno mora na neki način surađivati sa msanom ili nekim sličnim tako da to i nije nekaj kaj bi se teško našlo.

No ovdje pisati...hehheee...tri pancirke bih posle morao navući kad me se dohvate moji omiljeni kritičari koji vecinu mojih misli jedva dočekaju za malo svađe...
:-)
Max Bunker
Max Bunker
za kritičare se ne misliš, nabiješ 8-) i ajmo, neka krenu sa argumentiranom raspravom ;)
a oni koji uvik nešto kenjkaju ionako nisu bitni 8-)
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
Evo di sam i vas malo reklamirao :


http://podsistem.blogspot.com/2015/02/u ... e.html?m=1

Ma nisu ni kritičari toliko važni, no ako pratite sve teme, onda znate da smo se uvjek koncepcijski razilazili. Sve ono kaj bi po mom mišljenju stvarno moglo popularizirati linux u ovim krajevima je uvjek tvrdo i žestoko odbijeno ponekad čak i uz preteske riječi. Kada sam predlagao da dodemo u tv emisiju kod moje frendice, vas clan mi je napisao da ako je meni do slikanja po tv da samo izvolim a da to nikako nije put LZS-a... A diš žešću popularizaciju nego putem tv-a... I tak..bilo je tih fajtova

:-)
Zadnja izmjena: Max Bunker; 23 ožu 2015, 20:40; ukupno mijenjano 1 put/a.
Max Bunker
Max Bunker
heh, jbg, znam da je bilo mimoilaženja i to žešćih...osobno sam stava da se može naći kompromis ako to obje strane uistinu žele ;)
u svakom slučaju, drago mi je da postoji osoba na forumu koja postavlja i škakljiva pitanja. sve je to dobro ;)
ali odosmo u offtopic...
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.