Sada je: 11 kol 2020, 11:13.
Aktivno sudjelujte u stvaranju sadržaja na portalu.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Godinu dana tek pratim.. nema frke samo sam mislio reći i kad oću nešto od popisa stavit nema ga u software centru... ali postoji google naravno :bleh Napravite BBK ili nemojte Vi ste tu gazde a mi čitači i to je to amen :komp
Intel Core i5 430M 2.27Ghz x 4
ATI Mobility Radeon HD 5470
3 GB Ram - 65 GB Corsair SSD
All Ubuntu Forks...
AMD FX 3.4(3.9) Ghz x 6
GeForce GTX 560 Phantom 1 GB ddr5
8 Gb Ram G Skill Sniper - 120 GB OCZ Agility SSD
All Ubuntu Forks...
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
Captain Hook je napisao/la:Popis aplikacija vam je isti već godinu dana...

Aplikacije se razvijaju. Nepotrebno je svako novo izdanje stavljati na popis a na njemu su ionako najkorištenije aplikacije.
Lutherus
Lutherus
Captain Hook je napisao/la:Godinu dana tek pratim.. nema frke samo sam mislio reći i kad oću nešto od popisa stavit nema ga u software centru... ali postoji google naravno :bleh Napravite BBK ili nemojte Vi ste tu gazde a mi čitači i to je to amen :komp

Ima li ga ili nema u repozitorijima / Software centeru, stvar je distribucije i autora, pa na to nitko nema utjecaja osim ključnih ljudi za projekt. Malo mi je pregrub naziv Borbeni komplet, i nisam baš za to, ali možda ovo:
po Lifehackerovom principu High Five, izabrati temu, čitatelji nominiraju programe, izabrati pet najpopularnijih, održati anketu koji je najbolji.
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 98 puta
Primio/la zahvalu: 185 puta
Evo da ponovno oživim ovu temu. Ja sam jedno vrijeme bio zagrijan za pisanje članaka za početnike ali sam ubrzo izgubio entuzijazam tj. nisam znao o čemu bih više pisao a da bi bilo zanimljivo početnicima. Pa bih molio početnike a i sve druge koji imaju zanimljivu ideju da ju stave ovdje, i ja ću ju pokušati što bolje obraditi. Ako se još netko želi uključiti u pisanje takvih članaka, još i bolje! :)

Uglavnom, vidim da LZS na Facebooku ima preko 4000 pratitelja, a vjerujem da ih je najmanje 80% početnika i onih koji slabo znaju o Linuxu, pa mislim da je vrlo bitno da ponudimo sadržaj prilagođen njima koji će sigurno biti posjećen. Za primjer uzimam ovaj svoj članak koji ima 11.000 pregleda, tako da se zaista isplati orijentirati na ovu publiku. :)

Meni je danas palo na pamet da teme iz "Linux početnici" podforuma iskoristimo kao članke. Recimo, u ovoj temi korisnik je pitao dali je za početnika bolja RPM ili DEB distra. U članku se mogu navesti karakteristike svake distre, nabrojati popularne distre i dati nekakav zaključak. U ovom članku korisnik pita koju distru staviti na slabije računalo. Tu se mogu nabrojati razne lightweight distre, i njihove specifičnosti.

Osim toga, kako u zadnje vrijeme često mijenjam distre odlučio sam da ću krenuti pisati upute za instalaciju i nakon instalacije. Tipa: "Instalirajte novi OpenSUSE 12.2 na vaše računalo", a nakon nekoliko dana: "Što nakon instalacije novog OpenSUSEa?". Možda je malo isfurano, ali mislim da to zanima početnike.

Sad vi! :D
One definition of the word mean is "small." Mean people live small, think small, and feel small—the smaller, the meaner.
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Dobra ideja
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Hugo je napisao/la:Osim toga, kako u zadnje vrijeme često mijenjam distre odlučio sam da ću krenuti pisati upute za instalaciju i nakon instalacije. Tipa: "Instalirajte novi OpenSUSE 12.2 na vaše računalo", a nakon nekoliko dana: "Što nakon instalacije novog OpenSUSEa?". Možda je malo isfurano, ali mislim da to zanima početnike.

Sad vi! :D

Vidi, install tutoriale i sl. ni ne moraš sam pisati, preoblikuj s wikija.

Inače, :thumbs
Site Admin
Site Admin
iweb je napisao/la:Vidi, install tutoriale i sl. ni ne moraš sam pisati, preoblikuj s wikija.

Inače, :thumbs

Ma opet korisnici vole slike, pa treba poskrinšotati cijelu instalaciju i ostalo.. A i na Wikiju je materijal star nekoliko godina, a instaleri i distre su dosta napredovale za to vrijeme.. :)
One definition of the word mean is "small." Mean people live small, think small, and feel small—the smaller, the meaner.
Dosta je toga bilo aktualizirano...
Site Admin
Site Admin
iweb je napisao/la:Dosta je toga bilo aktualizirano...

Zbilja, tek sad vidim da je dosta sadržaja osvježeno.. Super stvar! :thumbs
Predlažem recenzije aplikacija, možda neke manje poznate ali kvalitetne i korisne.
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 273 puta
Primio/la zahvalu: 167 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.