Switch to full style
Aktivno sudjelujte u stvaranju sadržaja na portalu.
Odgovori

Re: Želje posjetitelja - o čemu želite čitati?

04 kol 2012, 09:17

Ja predlažem da malo počnete popunjavat vaš youtube acc sa svim šta nabrajate ili makar šta ne treba dugi snimak jer tamo nema ničega skoro novijeg datuma... jedan video vrijedi više nego 100 slika :komp

04 kol 2012, 11:55

Captain Hook je napisao/la:Ja predlažem da malo počnete popunjavat vaš youtube acc sa svim šta nabrajate ili makar šta ne treba dugi snimak jer tamo nema ničega skoro novijeg datuma... jedan video vrijedi više nego 100 slika :komp

Sam prijedlog nije loš, ali:
1) ovo je tema na kojoj se predlažu ideje za članke

2) neki su se bili javljali da će oživjeti YT channel pa su netragom nestali; trenutno nema dovoljno ljudi koji bi još i to pokrivali, ali to nije ni važno jer:

3) YT je, slično Tumblru, ne-toliko-bitan outlet; mislim da je u redu što postoje profili tamo jer se, ako ništa drugo, rezervira ime za neke potencijalne buduće projekte, no trenutno to nije primarni fokus projekta i meni je to u redu. Istina, Tumblr je malo oživio u zadnje vrijeme, ali ne namjeravam pretjerivati s postanjem tamo jer ako ja više ne budem to mogla raditi, nekom drugom će možda biti teško nastaviti istim tempom. Dakle, sve treba držati umjerenim. Isto vrijedi i za video - možemo sad nasnimiti hrpu, ali neizbježno će u nekom trenutku nastati pauza u tome koju će možda, ovisno o okolnostima, biti teško nadići.

4) Apsolutno se ne slažem s tim da video vrijedi više od slika, a još manje od "riječi" tj. članaka - smatram da je puno teže napisati kvalitetan članak/recenziju nego usnimiti video s nekim brbljanjem/komentiranjem snimljenog u pozadini. No dobro, ta procjena je valjda individualna.

Za kraj ti uzvraćam prijedlogom - budi ti prvi koji će pokrenuti i oživjeti LZS YT channel :D Ideju imaš, osmisli sadržaj i kreni :thumbs

04 kol 2012, 12:51

dogovoreno.

04 kol 2012, 13:16

@Abzeenth ::bravo

AW: Želje posjetitelja - o čemu želite čitati?

04 kol 2012, 13:26

Recimo, instalaciju LFS-a ne mozes objasniti preko videa na YT. Zato handbook u ruke i opleti.

Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2

Re: AW: Želje posjetitelja - o čemu želite čitati?

04 kol 2012, 13:44

Slamd64 je napisao/la:Recimo, instalaciju LFS-a ne mozes objasniti preko videa na YT. Zato handbook u ruke i opleti.

Moglo bi se, ali bio bi to malo poduži video i dok bi ga završio već bi kasnio nekoliko verzija za aktualnom (a nije da verzije LFS-a izlaze baš tako često) :lol:

04 kol 2012, 14:27

Evo neke želje s Twittera:

http://twitter.com/H1ghFlyer/status/231682372565864448

04 kol 2012, 14:31

He could use some English lessons as well slika

Ali inače odličan prijedlog :D

09 ruj 2012, 11:18

Samo nabacujem par ideja

Kako ljudi uglavnom žele čitati recenzije distri i programa, jučer sam htio započeti usporedbu laganih mail klijenata u rubrici "Trojka". Za probu sam izabrao Claws, Sylpheed i Geary. Prva dva nikako nisam uspio nariktat (na Thunderbirdu sve radi ko podmazano) pa su me naživcirali na pasja kola. Geary odlično radi.
Uostalo, ja sam odustao od te ideje pa ju prepuštam nekom poduzetnijem....

PS: razmišljao sam i o laganim RSS feederia, ali ta opcija je uglavnom integrirana u mail/torrent klijente ili se da riješit ekstenzijama pa sam i to odbacio

09 ruj 2012, 11:36

Pa uzmi trugu trojku: KMail, Thunderbirt i Evolution. Uz poseban osvrt na sinkronizaciju sa google servisima.
Odgovori