Sada je: 11 kol 2020, 00:00.
Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Evo gledam malo po ebay-u tablete i netbook-ove
mislio sam uzeti laptop ali su pre skupi :? a tablet i netbook bi trebali zamjeniti laptop bez problema,ne? szbunjen
sviđa mi se ovaj tablet http://www.ebay.com/itm/360519658827
i ovaj netbook http://www.ebay.com/itm/230960612907

Trebao bih savijet koji da kupim,i mogu li zamjeniti android sa nekim linuxom szbunjen
treba mi za net,slike,možda pokoju igricu recimo World of Warcraft

Mišljenja? :D
#!/bin/bash
coffee=0

while [ `date +%H%M` -lt 0800 ]; do

coffee=$((coffee + 1))

done
exit
Podijelio/la zahvalu: 14 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta
Spol: M
Pa i nije baš da netbook ili tablet mogu zamijeniti notebook, koliko sam shvatio iz raznih tech emisija neki netbook-i su jedva dobri za gledanje HD videa, za tablete ne znam po tome pitanju osim da ja nisam na svoj tablet uspio staviti Linux distru jer nisam uspio doći do bootloadera (kinez je pa nema baš podršku najbolju) tako da sam zapeo na androidu, a što se tiče WoW-a na tome, možda je čak i moguće. U kojem cjenovnom rangu misliš gledati?
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Osobnog mišljenja da na taj netbook nema šanse da wow igra kako treba, jednako tako na kineske tablete teže da bude išao ikakva linux distra, a i ako staviš nije baš praktično s prstom na takvim zaslonima tražiti ikonice, menue itd itd....
Netbook je ok ak ti treba samo net il skype a recimo browser na tabletu ili pak skype na dotičnom ti ne odgovara + na netbook svakako možeš staviti linux.
Tablet je praktičniji, duže traje baterija (vjerovatno), imaš prilagođene igre za njega, kao i sve aplikacije. Ne jamčim da ti ovaj tablet koji su stavio bude to i omogućio, ali u načelu tablet je komforniji od netbooka, s boljom autonomijom i prilagođenim aplikacijama, ali to vrijedi samo ako imaš neki OS koji je prilagođen za takve zaslone i prste
オープン思考....Linuxを使う=オープンWikiの [url]wiki.open.hr[/url](すべての情報を持って)

एक खुले दिमाग .... लिनक्स Wiki- [url]wiki.open.hr[/url] सभी जानकारी (के साथ खुला का उपयोग करना.)
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Tomislav001 je napisao/la:.. a tablet i netbook bi trebali zamjeniti laptop bez problema,ne? szbunjen

Ukratko, ne .. a oni tableti koji bi mogli zamijeniti neki jeftiniji laptop su jednako ako ne i skuplji od istog tog laptopa .. sry!
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T440p
Intel Core i5-4300M
Intel HD Graphics 4600
16GB DDR3L
1xSanDisk X400 512 GB & 1x240GB Intel 2500 Pro
15.6" FHD IPS anti-glare
6 & 9 cell Li-Ion battery
Slika: dio kolekcije

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 576 puta
Primio/la zahvalu: 797 puta
I mislio sam uzet notebook al mislim da ce wow radit na 1,5 procesoru i 1 gb rama barem na najlošijem
al dobro pustimo sad to,Kako to intaliram linux na njega USB,bootloader? jel ima to bios uopce?
#!/bin/bash
coffee=0

coffee=$((coffee + 1))

done
exit
Tomislav001 je napisao/la:I mislio sam uzet notebook al mislim da ce wow radit na 1,5 procesoru i 1 gb rama barem na najlošijem
al dobro pustimo sad to,Kako to intaliram linux na njega USB,bootloader? jel ima to bios uopce?

Ima bios ofc :) i njemu naštimaš da ti prvo boota s usb sticka, a ti ofc imaj spremno na usb sticku neku linux distru koju želiš. Što se wowa tiće ne znam, mene isto zanima, ali ono ak je vrtiš preko linuxa plus grafička intell itd itd... probaj :)
オープン思考....Linuxを使う=オープンWikiの [url]wiki.open.hr[/url](すべての情報を持って)

एक खुले दिमाग .... लिनक्स Wiki- [url]wiki.open.hr[/url] सभी जानकारी (के साथ खुला का उपयोग करना.)
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Na netbook instaliras Linux najnormalnije preko USB-a. Na tabletu zaboravi da ces moci instalirati iole upotrebljiv Linux.
Moje iskustvo i s netbookom i s tabletom je da su i jedan i drugi samo usputna zamjena za laptop i da te bez pravog laptopa niti jedan niti drugi nece bas usreciti. Tablet je samo za multimediju i surfanje, a netbook je prespor i premal za bilo kakav ozbiljniji i dugotrajniji posao.
Bolje ti je za te novce kupiti normalan laptop. Bar sada ih ima dosta povoljnih.
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Pogledao sam i onaj tablet i netbook sto si stavio link.
Nemoj zamjeriti ali i jedan i drugi su katastrofa. Nemoj to kupovati. Samo ces baciti novce.
Bolje usparaj jos par stotina kuna pa kupi neki laptop do 3000 kuna. Ima ih sada skroz ok za te novce.
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
ok,hvala
ali puno je 3000 kuna :?
a na njuškalu su 1000 kuna najjeftiniji

raspitat cu se lokalno tako se da nac jeftino,moj ujak je kupio sasvim ok toshibu za 800kn

jedino što imam doma je njegov dinosaur Omnibook xe2 :lol: i mislim da mu je izgorila matična lil grafička,radio je ok ali se grijao od prašine,kad sam ga otvorio i ocistio,sastavio natrag(sa viškom limenih djelova :? ),više neradi samo se upali i radi a na ekranu nema ništa i ne reagira,sve sam probao :roll: jedino to uzemljenje nisam probao,al mislim da to nema veze :) ovo je bilo malo :offtopic
#!/bin/bash
coffee=0

coffee=$((coffee + 1))

done
exit
A jel mora baš biti laptop?
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T440p