Sada je: 19 tra 2024, 23:31.
Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...

Moderator/ica: Moderatori/ce

neznam zasto ali drazi mi je neki windows 8 tablet nego android.... win8 tablet moze posluzit kao laptop, dok su android i ipad ograniceni... da barem ima alternativa dobra poput novih asusovih ili acerovih tableta ufff....
ali ja isto glasam za dobar laptop, pogotovo iz razloga jer su tableti preskupi i hrvatskoj... a nisu jos u tom stadiju razvoja i kvalitete za novce koje kostaju....
Avatar
Postovi: 259
Postovi: 259
Pridružen/a: 02 tra 2013, 16:41
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
OS: openSUSE
Vjerojatno ovo pitanje više nije aktualno, no evo i mene:

odluka prvenstveno ovisi o namjeni, no ja svakako mogu preporučiti netbook. Uzela sam ga prvenstveno zbog faksa (točan model možete vidjeti u profilu), i mislila sam da će biti pizdarija koja ne valja (imala sam lošu tehnološku seriju...), međutim ostala sam oduševljena - smatram da mi je to najbolje potrošenih 2000kn. Jedno vrijeme mi je čak i služio kao glavno računalo (imala sam neki laptop koji sam prodala pa dok ne kupim novi). Neki kažu da nikad ne koriste netbook jednom kad nabave pravi komp/laptop, ali ja svoj stalno vucaram sa sobom.

Znači, sve fakultetske svinjarije je odradio kako spada (trebali su mi LO, MySQL, CodeBlocks, Gimp&Inkscape), na predavanjima bez problema vodim bilješke (mi uredski pacovi brzo tipkamo), čak i filmove gledam na njemu. Zvučnici bi mogli biti i bolji, ali podnošljivo je. Puno mi je praktičniji kada trebam nešto na brzinu na kompu, ili kada visim po kauču. Prednost svakako jest puni OS i tipkovnica, a opet, dovoljno je malo da nije tlaka furati ga okolo. Baterija traje duže od predavanja (imamo 3h u komadu) i puno lakše je sakriti veselo surfanje na dosadnom predavanju :-D

Sad se tu nešto bahatim s novcima pa razmišljam o jednom tabletu - ali čemu? Najveća mana pri tabletima trenutačno (meni osobno) je nedostatak pravog OS-a. Onog momenta kad se bude mogao staviti neki punokrvni Linux gore, kupujem odmah.

Činjenica i dalje stoji - ovisi za koju namjenu čovjek kupuje. Prijateljica me zvala i pitala što mislim o nekom tabletu, sitna para, njoj za faks. A što će s njim? Nekako ne vidim da piše seminare na njemu i radi prezentacije (ok, može se, Google Apps, SkyDrive i sl, ali nije to to s našom kvalitetom internetskih veza).

S druge strane, mojoj sestri sam rekla da si kupi neki jeftinjaka tablet jer uništava laptope kao da se dijele besplatno, a za ono što ona radi, sasvim joj je dovoljan i tablet.
Those who stand for nothing fall for anything.
Avatar
Postovi: 581
Postovi: 581
Pridružen/a: 16 svi 2013, 17:48
Lokacija: direktorska fotelja
Podijelio/la zahvalu: 12 puta
Primio/la zahvalu: 31 puta
Spol: Ž
OS: Fedora
Možeš na tablet staviti, samo treba unlockati bootloader i postaviti da može bootati i to je to, ja imam nekog kineza pa ni ne mogu otključati bootloader ali čim nabavim neki normalan, to je prva stvar.
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
S jedne strane - tlaka, nije sigurno, bla....

S druge strane - minimalni zahtjevi su onda isti kao i za komp? Trebalo bi onda staviti neki DE koji je "touchabilniji"? Kako to izgleda u stvarnosti? Funkcionalnost?
Those who stand for nothing fall for anything.
Avatar
Postovi: 581
Postovi: 581
Pridružen/a: 16 svi 2013, 17:48
Lokacija: direktorska fotelja
Podijelio/la zahvalu: 12 puta
Primio/la zahvalu: 31 puta
Spol: Ž
OS: Fedora
Ne znam baš kako izgleda, samo sam po youtubeu malo švrljao ali ništa baš konkretno, kontao sam si unity staviti, tablet sa bar 510 MB RAM-a bi ga trebao moći držati...nadam se
evo primjer:

Koliko sam skužio najlakše je zasad na Asus tablete instalirati, za ostale vjerojatno treba samo podesiti bootloader, kerner bi trebalo malo optimizirati i to je to.
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
Tablet ne može služiti za nikakav ozbiljan posao. Za to su netbookovi neizmjerno bolji.
Tablet služi samo i isključivo za zabavni sadržaj. Multimedija, surfanje, igranje, čitanje knjiga. Mislim da će se svi koji su ga kupili za faks i slične ozbiljne stvari debelo razočarati kad ga krenu koristiti. Čak ako i nabave neki s pravom tipkovnicom.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Suko je napisao/la:Tablet ne može služiti za nikakav ozbiljan posao. Za to su netbookovi neizmjerno bolji.
Tablet služi samo i isključivo za zabavni sadržaj. Multimedija, surfanje, igranje, čitanje knjiga. Mislim da će se svi koji su ga kupili za faks i slične ozbiljne stvari debelo razočarati kad ga krenu koristiti. Čak ako i nabave neki s pravom tipkovnicom.

Tablet nikako ne može služiti za to. I mislim si kakve budale pišu one članke dok uspoređuju svakodnevni rad na PC-u sa tabletom, čitao sam u Bug-u prije kojih 2 mjeseca broj, bila je tema može li tablet zamijeniti PC i oni to toliko optimistično o uređivanju dokumenata, obradi slike/videa i slično. Prva stvar je da tablet u uredskom poslu ne može zamijeniti PC, eventualno sa tipkovicom bi bio malo korisniji ali PC je PC.
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
A tablet sa windows 8 i tipkovnica?
Avatar
Postovi: 82
Postovi: 82
Pridružen/a: 16 lip 2013, 18:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 27 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
Spol: M
OS: OS X, Ubuntu 11.10
A x86 tablet sa Archom ili Debianom + tipkovnica?
Npr. Acer Iconia Tab W500 s Archom

Avatar
Postovi: 1245
Postovi: 1245
Pridružen/a: 22 vel 2012, 12:24
Lokacija: Split
Podijelio/la zahvalu: 84 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
Spol: M
OS: Arch bspwm/KDE
Govorilo se o stock tabletu, zna se da štogod ima punokrvni Linux valja.
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.