Sada je: 27 lis 2020, 19:58.
Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Izgleda da će se ove godine pojaviti prvi ozbiljniji laptopi s Androidom. Intel se opasno mota oko ovog i nastoji se nastoji se izvući iz braka s Microsoftom. Ostali proizvođači također imaju motiva ući u ovu priču.
Usporedba Windows Osmice i Androida vuče prema Androidu. Aplikacije postoje, OS je sazrio. Jedino je nedostajao kvalitetan i moćniji hardver. A to će, kako stvari stoje, ove godine biti riješeno.
Android 5.0 će navodno biti razvijen upravo radi laptopa.
Ako je ovo istina, Android bi stvarno mogao ugroziti MS-ovu dominaciju koja traje desetljećima.

Ako imate vremena pročitajte ovaj zanimljiv članak:
http://www.androidauthority.com/android-laptops-microsoft-222040/
EDIT:U pripremi je članak na naslovnici na ovu temu.
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
A što je s Chrome OS-om? Zbunjen sam...
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Pa ide i to. Ali ako je vjerovati onom što piše u članku, Google priprema Android za laptope.
5.0 bi trebao biti Android optimiziran za laptope.
Sad, kako će ići priča s Chromebookovima, nije baš jasno.
Ali i ovo su sve glasine, ali mi djeluju prilično razumno. Pogotovo ako se uzme u cijelu priču Intel koji nikako da se ugura na tablete i smartfone. Njima bi jako pasao laptop s Androidom.
Vidjeti ćemo kako će cijela priča ići, ali mislim da bi Google bio prilično nerazborit da ne iskoristi uzlaznu putanju Androida i strmo-silaznu putanju Osmice i ne ugura se i na taj segment tržišta.
Ja osobno bi rado kupio takav laptop. Fini jedan dual boot Linux/Android bi mi baš lijepo lego. ;)
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Možda neće razne linux distribucije kakvima ih znamo puno ugroziti M$ (još) ali eto, linux bazirani OS će biti.
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.