Switch to full style
Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...
Odgovori

Android ulazi na tržište laptopa. M$ dobija konkurenciju?

09 lip 2013, 09:24

Izgleda da će se ove godine pojaviti prvi ozbiljniji laptopi s Androidom. Intel se opasno mota oko ovog i nastoji se nastoji se izvući iz braka s Microsoftom. Ostali proizvođači također imaju motiva ući u ovu priču.
Usporedba Windows Osmice i Androida vuče prema Androidu. Aplikacije postoje, OS je sazrio. Jedino je nedostajao kvalitetan i moćniji hardver. A to će, kako stvari stoje, ove godine biti riješeno.
Android 5.0 će navodno biti razvijen upravo radi laptopa.
Ako je ovo istina, Android bi stvarno mogao ugroziti MS-ovu dominaciju koja traje desetljećima.

Ako imate vremena pročitajte ovaj zanimljiv članak:
http://www.androidauthority.com/android-laptops-microsoft-222040/
EDIT:U pripremi je članak na naslovnici na ovu temu.

Re: Android ulazi na tržište laptopa. M$ dobija konkurenciju

09 lip 2013, 09:35

A što je s Chrome OS-om? Zbunjen sam...

09 lip 2013, 10:15

Pa ide i to. Ali ako je vjerovati onom što piše u članku, Google priprema Android za laptope.
5.0 bi trebao biti Android optimiziran za laptope.
Sad, kako će ići priča s Chromebookovima, nije baš jasno.
Ali i ovo su sve glasine, ali mi djeluju prilično razumno. Pogotovo ako se uzme u cijelu priču Intel koji nikako da se ugura na tablete i smartfone. Njima bi jako pasao laptop s Androidom.
Vidjeti ćemo kako će cijela priča ići, ali mislim da bi Google bio prilično nerazborit da ne iskoristi uzlaznu putanju Androida i strmo-silaznu putanju Osmice i ne ugura se i na taj segment tržišta.
Ja osobno bi rado kupio takav laptop. Fini jedan dual boot Linux/Android bi mi baš lijepo lego. ;)

09 lip 2013, 13:21

Možda neće razne linux distribucije kakvima ih znamo puno ugroziti M$ (još) ali eto, linux bazirani OS će biti.
Odgovori