Switch to full style
Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...
Odgovori

Android mini PC

02 srp 2013, 11:20

Pozdrav,

Nisam bas bio nacisto gdje da postavim ovu temu, pa sam stavio ovdje buduci da je rijec o androidu, ako vec postoji ovakva tema ili bi trebalo postaviti gdje drugdje, molim moderatore da premjeste.
gledam po internetu i ful su mi simpaticni Android mini PC.
recimo ovakvo nesto: http://dx.com/p/jesurun-qc802-quad-core ... lix-223399

jeftin i maleni PC sa 4 jezgre i 2 GB ram-a (ovaj model ima rockchip rk3188 a ima i modela sa allwinner a31 procesorom).

Da li netko ima ovakao sto? ako ima, koliko je to upotrebljivo za svakodnevne potrebe surfanja, muzike, filmova, youtube...

Nadalje, u par recenzija sam citao da ako nisi zadovoljan sa androidom da se na takav uređaj moze instalirati ubuntu (ili neki drugi linux). Surfajuci nisam naisao na neke korisne informacije kako to instalirati, pa cak ni na download link za arm verziju neke distribucije. Zna li netko vise o ovome, da li je ta mogucnost tek u povojima (znaci nesluzbeni port-ovi, ako ih ima, da li funkcioniraju kako bi trebalo?)

jos jedna stvar, buduci da sam zbog posla vezan za windowse, bilo bi zgodno kad bi se i oni mogli nekako instalirati gore. Sjecam se kada su najavljivani windows 8 da je najavljana i podrska za ARM procesore, da li netko zna vise o ovome?

Re: Android mini PC

02 srp 2013, 11:39

Zasto najprije ne bi isprobao Android u VirtualBoxu? Imas masu uputa na netu gdje skinut android iso, te kako ga instalirati direktno na PC ili u virtualci. Prvo probaj da vidis kako funkcionira i da li zadovoljava tvoje potrebe.
Moje je misljenje da s tim neces dobit puni desktop komfor, funkcionalnost, niti prilagodljivost koju ti moze dat Linux sustav, al svakako je fora za probat. Meni se svidio ;)
B
PS: pogledaj malo i Chromebook

Sent from my Vip Racer III using Tapatalk 4 Beta

02 srp 2013, 11:49

a, ma imam android 4 na tablet-u
samo sta je taj tablet sa starim rockchip (iz serije 2xxx) sa jednom jezgrom na 1,2 Ghz i 512 RAM-a
android kao sustav je OK, samo sta je tablet prespor za svakodnevno koristenje, na njemu eventualno slusam youtube ili procitam kakvu kolumnu, clanak ili knjigu. vec za surfanje mi je prespor/premalo RAM-a
tako da je pitanje bilo cisto sa hardwerske strane. jest da onaj miniPC ima 4 jezgre ali je ipak to ARM, pa me zanima kako je recimo kad surfas i imas u pozadini muziku i otvorenih 10-ak tabova...

04 srp 2013, 23:58

Fora je što te stvarčice nisu skupe, meni je privlačna ideja spajanja s TV-om i beskonačno gledanje dokumentaraca, filmova i drugog na YouTubeu recimo (umjesto sranja koja serviraju zrakom), ono tipa za čitavu obitelj.

08 srp 2013, 12:14

Pogledaj i na eBay... može se naći jeftinije...
http://www.ebay.com/itm/QC-802-Quad-Cor ... 4174847b99
Odgovori