Sada je: 31 lis 2020, 18:18.
Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...

Moderator/ica: Moderatori/ce

imam problem sa SD karticom na mobitelu,kad ga upalim pojavi mi se ikona od kartice da je mogu sigurno ukloniti,kliknem na nju i nestane ikona,normalno mogu gledati videozapise i fotografije ali kad želim koristiti fotoaparat nemogu ga koristiti i kaže mi da ubacim karticu ali ona je ubačena,čak ponekad nemogu niti pregledavati slike jer kaže da je nemam,odem u postavke file manager i tamo je nema tj.nije vidljiva,da li tko zna kako je opet baciti u pogon,prije mi je javljalo da je oštećena,sad više ne a da je oštečena nikako nebi mogao pregledavati slike,što da radim?????
Zadnja izmjena: dajac59; 25 kol 2013, 15:10; ukupno mijenjano 1 put/a.
Podijelio/la zahvalu: 21 puta
Primio/la zahvalu: 4 puta
Spol: 3
@dajac, na prvu da ti odmah kažem da ti nemem pomoći jer osobno nikad nisam imao ni sličan problem no ...

a) koji je pametnitelefon
b) koja je vrsta i kapacitet SD katrice
c) koji OS je na telefonu (i koja verzija tog OS-a)
d) da li se to tako dešava od kada si kupio karticu ili je nekad radila normalno (ili se OS s njom ponašao normalno, odnosno od početka ti je prijavljivao grešku/oštećenje koje si spomenuo na kraju teksta)

.. jer su to podaci koji će pomoći nekome da ti pomogne oko problema.

:zen
Zadnja izmjena: bertone; 23 kol 2013, 12:15; ukupno mijenjano 1 put/a.
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T440p
Intel Core i5-4300M
Intel HD Graphics 4600
16GB DDR3L
1xSanDisk X400 512 GB & 1x240GB Intel 2500 Pro
15.6" FHD IPS anti-glare
6 & 9 cell Li-Ion battery
Slika: dio kolekcije

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 580 puta
Primio/la zahvalu: 827 puta
Spol: M
Pogledaj u postavkama gdje on ima namjeru spremati snimljene fotografije. Ako mu je odredišna mapa SD kartica koju ne prepoznaje, logično je da ne želi fotografirati. A te slike koje gledaš, da nisu na memoriji samog telefona. Ili je mem. telefona puna pa ne želi niti fotkati jer nema gdje spremiti fotke.
U svakom slučaju, vjerovatno ti je ta kartica riknula. Probaj ju ubaciti u drugi mobitel. Ništa drugo mi ne pada na pamet. Ako imaš adapter ili utor na računalu, možeš ju i tako provjeriti.
Btw, ne bi bilo loše kad bi napisao o kojem se mobitelu radi. Možda netko ima isti takav pa da ti točno opiše postupak umetanja SD kartice i provjere ispravnosti iste.
:zen :kava-novine :zen
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 210 puta
Primio/la zahvalu: 270 puta
Spol: M
imam mobitel goclover fone 500,os je android 4.0,kartica je micro SD 4 GB od kingston proizvođača,kad sam je stavio super je radila i samo odjednom je počela ovak kakati,stvarno neznam što joj je i sad samo se pojavi sa ikonom koja obavještuje da se kartica može sigurno ukloniti i kad kliknem na ton nestane ikona a kad uđem u file manager tamo je nema samo interna phone storage,znači da ovu pametnjaković od mobitela neprepoznaje
Pa, ako klikneš da se može sigurno ukloniti, naravno da nestane. nemoj kliknuti i sve će biti ok.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 169 puta
Primio/la zahvalu: 280 puta
Spol: Y
pa i kad ne kliknem na nju svjedno je nema a kad hoću upotrebiti fotoaparat izbaci mi prozorčić sa obavjesti da umetnem SD karticu a ona je umetnuta,odem na postavke za pohranjivanje i nariktam na internu memoriju da pohranjuje ali nemogu da slikam,jbg. vjerujem da je blisnula a nemogu da je isprobam u drugom jer imam drugi sony ericson ali nije micro već je šira kartica i nemože u moj da uđe
Probaj naći nekoga tko ima uređaj koji prihvaća tu karticu, ali ako ti je vrisnula popravka nema. Uvijek moraš imati backup slika i stvari!
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Moderator
Moderator
čovjek da ne povjeruje koja je tehnika surova,evo sad sam je opet izvadio i stavio i odjedanput se pojavila,sad mogu slikati ali me opet nešto čudi,prije kad nije radila kad uđem u file manager bilo je samo oznaka phone storage,sad toga nema već samo SD,klknem na nju i sve ima ali mi nije jasno zašto ispod nema i phone storage jer je prije bilo
E, kopiraj si sve te stvari jer ti je ovo možda zadnji put da radi.
Moderator
Moderator
nerazumijem,što misliš da radi po zadnji put?????

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.