Sada je: 10 kol 2020, 22:45.
Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Phoneblocks - ekofriendly nadogradivi i prilagodljivi mobiteli

via/ http://www.zimo.co/mobile/phoneblocks-j ... vjeka/7260

Što kažete na ideju? :) Meni izgleda kao epic win, ako bi se pravilno izvelo naravno (iako, osobno, izgled mi nije previše bitan).
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 273 puta
Primio/la zahvalu: 167 puta
Spol: M
Ne znam. Meni se čini da bi se sve nakon mjesec dana rasklimalo, poispadalo, izgubilo kontakt i pokvarilo.
Rade mobitele od jednog komada plastike i u njih uvale ekran zaljepljen s elektronikom pa se opet sve razmrda nakon par mjeseci.
Ovaj bi bio ko mob od lego kockica.
I najvjerojatnije bi stao na neki njegov dio po noći kad bi išo u WC. ;)
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Nije loša ideja ali kako Suko kaže mogli bi se ti blokovi osloboditi pa padati itd, samo da porade malo na tom mehanizmu koji bi bolje držao blokove na bazi.
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Pa, čini se kao dobra ideja, samo je mobitel predebeo, isto mi se ne sviđa što je kao kocka na rubovima :zvizdi
Primio/la zahvalu: 10 puta
Neki nisu shvatili video do kraja, ono je samo "ideja", ne prototip niti nešto što bi se proizvodilo. Znači, napravljeno je da bi se što lakše pokazalo na koji način bi sustav funkcionirao.

@Suko: u pravu si, ali ne možemo opet nešto osuditi na propast prije nego li je i napravljeno. Živimo u svemirskom dobu, siguran sam da se uz malo truda, inovacije i kreativnosti može napraviti čvrsta, nepokidiva, a opet na oko lijepa stvar (btw, kakav se to mobitel rasklima nakon par mjeseci? to sam vidio samo jednom, ali koštao je oko 600kn pa ne zamjeram).

Ovo mijenjanje mobitela svake godine je kulturološka ludost, ili recimo ako ode zvučnik, trk po novi mobitel. Stvari se više ne popravljaju, što je najgore, to je stalo s generacijom moga djeda. Generacija mojih roditelja već spada u one koji će prije kupiti novo nego popraviti (većina), a o mojoj generaciji da ne govorim.

Gdje je nestala igla i konac?
Site Admin
Site Admin
danas se stvari rade tako da ih "obični" čovik ne može popravit. primjer, auta. prije si ti moga otvorit haubu i čačkat dok ne popraviš, a danas otvori haubu i plači.
Podijelio/la zahvalu: 197 puta
Primio/la zahvalu: 238 puta
Da, auto je odličan primjer. S druge strane, Desktop PC se jako dobro drži, od nadogradnji do popravljanja, pa čak i ekstrema poput pečenja ploče u pećnici. Čak i prijenosna računala, promijeniš HDD, WiFi/3G/GPS module, nadogradiš memoriju, staviš drugi procesor, eBay je prepun djelova.

A neki mobiteli ne mogu ni bateriju promijeniti (bez obzira što bez ugovora dođe skoro kilu eura).
Site Admin
Site Admin
svijet je dobrano zagazio na put otupljivanja ljudi...valjda ćemo se počet oporavljat...
a ja sam dobrano zagazio u offtopic :D
Zadnja izmjena: shicy; 11 ruj 2013, 21:29; ukupno mijenjano 1 put/a.
Podijelio/la zahvalu: 197 puta
Primio/la zahvalu: 238 puta
Što se tiče videa, mogli su to malo spretnije odraditi. Ionako je koncept, mogli su ga napraviti puno tanjeg, sa stražnjim poklopcem (razni materijali, aluminij, plastika, kevlar...) i posve drugačiju sliku bi ljudi dobili.

Zar ne bi bilo zgodno skinuti svoj HD zaslon i za XX kuna kupiti FullHD, ili skinuti LCD staviti IPS LCD, ili skinuti IPS LCD staviti AMOLED....

ili skiniti LED bljeskalicu, kupiti Xenonku, malo bolji senzor kamere, za one koji puno fotografiraju. Jezgra više ili bolji GPU za igranje? Ne znam, meni je ovo odlična ideja, samo znam da je neizvedivo, ne mislim tehnički, već korporacije nikad ne bi dopustile tako nešto. :(
Site Admin
Site Admin
Mozda ovo bude stvarnost za pet-šest godina.
A mozda tada vec svi budemo imali Google Glass Nexus 7 i Apple analog toga 5S pa nam niti neće biti potrebni mobiteli.
Uz dobre materijale i dobru izvedbu ovo bi moglo funkcionirati ali mislim da je tehnologija za takvo što još koju godinu udaljena. A uz to se razvijaju paralelne tehnologije poput Glassa, videoleća, pametnih satova, pametne odjeće i slično koje mogu u potpunosti izbaciti mobitele i ovakve projekte iz igre.
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.