Sada je: 19 tra 2024, 08:02.
Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Moj mobitel ne podrzava nista.
Nekad ako ga je volja podrzava mtp, ali uglavnom ni to.
Mislim da ovisi o fazi mjeseca i sezoni mrijestenja jegulja.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
iv@n je napisao/la:S tim alatom sam i ja složio otvaranje na openSUSE distribuciji. Moraš na taj način jer ovaj mobitel (kao i većina novih) ne podržava massUSB support, pitaj Sukoa :) ;)


Meni je na Xubuntu uredno radio massUSB a na openSUSE-u mi se (kad spojim taj isti telefon: Sony Ericsson X10 mini pro) automatski pokreće Shotwell i Rhythmbox.

Nisam to detaljnije ispitivao jer telefon nije moj nego od jednog člana obitelji koji ga najviše koristi kao fotoaparat pa spomenuti telefon dobijem u ruke dva-tri puta na godinu, kad se SD kartica napuni pa treba prebaciti slike i filmove na kompjutor.
Dok radi, ne diraj!
(If it ain't broken, don't fix it)
Postovi: 222
Postovi: 222
Pridružen/a: 01 stu 2009, 18:40
Podijelio/la zahvalu: 12 puta
Primio/la zahvalu: 24 puta
Spol: M
Najjednostaniji način (ukoliko je računalo spojeno na WiFi ruter) je preko AirDroida https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sand.airdroid&hl=hr

Moj Samsung S Advance se bez problema spaja i USB kabelom.
Avatar
Postovi: 48
Postovi: 48
Pridružen/a: 05 kol 2010, 14:03
Podijelio/la zahvalu: 12 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: #! / Sabayon 10 KDE
Ja prebacujem stvari uglavnom preko Bumpa. (http://bu.mp)
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
anthony je napisao/la:Najjednostaniji način (ukoliko je računalo spojeno na WiFi ruter) je preko AirDroida https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sand.airdroid&hl=hr

Moj Samsung S Advance se bez problema spaja i USB kabelom.


Wireless prijenos preko AirDroida i sličnih programa je meni uvijek bio sporiji nego prebacivanje preko kabela,ali kome ne radi spajanje sa kabelom wireless prijenos je odlično rješenje.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Airdroid je nakon zadnjih updateova postao katastrofa!
Puno ljudi javlja da im se ne želi spojiti na mrežu i mobitel. A ako se ne varam ima limit za prebacivanje od 100 Mb.
Ja sam ga deinstalirao nakon što su prešli na pretplatu i kad su mi stavili neke nebuloza dozvole za instalaciju. (Traže dozvolu da program može napraviti tvornički reset mobitela! Nisu normalni!)
MTP je najjednostavniji i na normalnim mobitelima isprobano radi bez problema. (Osim na mom za kojeg sumnjam da ima hardversku grešku) Ako su instalirali svi paketi za mtp, prebacuje se isto kao i prije.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
meni xperia x8 (2.3.7) uredno prepoznaje kao mass storage, na ubuntuu, mintu i crunchbangu
vjerojatno nesto s novijim verzijama androida

Sent from my potato X8 using internet
Avatar
Postovi: 327
Postovi: 327
Pridružen/a: 26 srp 2013, 07:31
Lokacija:
Podijelio/la zahvalu: 20 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
OS: Arch
Jelly Bean pa nadalje više nemaju podršku za USB mass storage protokol.
Googleovo objašnjenje je sljedeće: USB mass storage protokol zahtjeva da se kod povezivanja na računalo particija mora odmountati s mobitela što je problem ako se radi o sistemskoj particiji. Tako su do sada koristili dvije particije. Jedna za sistem, a druga za ostalo. Sad Jelly Bean i noviji Andridi imaju navodno samo jednu particiju i na toj je sve. Pa ju se ne može unmountati bez da se mob sruši.
A za Microsoftov MTP protokol ne treba unmountati particiju s mobitela da bi se prikazala na kompu.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Imam JB (4.1.2) na SGS2, ali ipak imam i USB mass storage. Doduše, nije direktan kao na Prestigio mobu (mislim da je u pitanju PAP3050 ili takvo što). Kod SGS2 treba prvo otići do Dodatci > USB pomoćni programi, pa se nakon toga poveže kabel i klikne da spoji USB memoriju. Dalje radi najnormalnije, kao i svaki mass USB storage.
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6758
Moderator
Postovi: 6758
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 353 puta
Primio/la zahvalu: 413 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Jesi siguran da se ne spaja putem mtp-a? Jer je povezivanje preko mtp-a u biti jednako kao i klasično povezivanje ako sve radi. Uštekaš i u Thunaru/Nautilusu/Dolphinu dobiješ novi disk s kojim radiš sve normalno.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.