Sada je: 29 ožu 2024, 06:44.
Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Minix Neo x7
06 vel 2014, 18:52
Evo, buduci da sam nedavno nabavio ovaj uredjaj, otvoriti cu ovdje temu da podijelim dojmove s ljudima koje bi ovo zanimalo. Ovo ce s vremenom prerasti u recenziju za naslovnicu.
Vise o uredjaju procitajte ovdje:
http://www.minix.com.hk/Products/MINIX-NEOX7.html
Znaci, radi se o quad core 1,5 GHz uredjaju s 2GB RAM-a. Kupljen za potrebe kucnog HTPC-a.
Prvo, ono za sto je namijenjen obavlja izvrsno. XBMC radi solidno, a bezicni mis i tipkovnica se lijepo uklapaju i ugodno je s njima raditi. Vanjski USB HDD radi dobro. Iako nije automatski dodan u XBMC, lako ga se nadje u /mnt direktoriju. Filmovi se lijepo reproduciraju do 720 p. Navodno 1080 p trza, ali ja nemam takvih filmova (Malo mjesta na HDD-u) pa me nije briga. Browsanje netom, youtube i ostalo je isto ko i na bilo kojem tabletu pa se ni na to ne zalim.
So far so good.
Ali! uredjaj je katastrofalno lose optimiziran! Pravi lagfest! Tako katastrofalan ROM ne bi napravio niti pocetnik! Igranje igara zaboravite! Quad core CPU, a cak i 2D igre trzaju! Da ne kazem da su igre tipa Asphalt neigrive! 2fps-a! Totalna katastrofa!
Morati cu staviti custom ROM na njega jer je ovo totalno unistavanje high end uredjaja! Ko da sam na starom Galaxy tabu sa Gingerbreadom!
Javim kako je nakon instalacije custom ROM-a.

TLDR:Osim za gledanje filmova, uredjaj nije za nista drugo jer je sluzbeni ROM teeeeeeeska katastrofa! Ne bi nikom preporucio kupnju.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
baš sam si mislio da mora biti teških softverskih probleme ako na quad core ne možeš gledati 1080p filmove, a onda krene dio o neoptimiziranosti. Šteta, jer ako već imaš htpc onda bi to stvarno trebalo moć puštati fullhd/BD kvalitetu na tv.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Baš dobro da imamo pokusnog kunića. ;) A vjerujem da su se mnogi već počeli paliti na ovu stvarčicu (ja sam već pomalo bio zainteresiran pface ).
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Avatar
Moderator
Postovi: 6141
Moderator
Postovi: 6141
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 224 puta
Primio/la zahvalu: 329 puta
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma
Sad sam gledao po netu. Ima fantasticnih ROM-ova! Hrpetina! Cak ima i dosta ROM-ova s Kitkatom. I jako se jednostavno instaliraju.
A koliko vidim, s nekim ROM-ovima je moguca reprodukcija cak i 4K videa!
Ne mogu vjerovati da je proizvodjac toliko lijen i nesposoban da kvalitetno podrzi ovu malu zvijer!
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
I nakon jedno dobrih pet godina, opet instaliram Windowse XP u Virtualbox! Sreća pa sam našao stari CD. (Oriđiđi Win XP star najmanje sedam-osam godina!)
Naime, ova sprava dolazi u prodaju s defektnim firmwareom. I to je razlog zašto radi ovako katastrofalno. Da bi se to popravilo potrebno je instalirati novi firmware, a to se može samo iz Windowsa! I nakon toga bi sve trebalo raditi dobro.
Inače, jako sam zadovoljan uređajem. Kao HTPC je izvrstan. U kombinaciji s dobrim download managerom, imam uvijek friške stvari za gledanje na TV-u. Volio bi sad srediti malo da rade i igrice pa da mogu priključiti Moga kontroler i imati malu konzolu.
Svejedno, radio dobro ili ne, za par dana ide custom ROM na njega.
Uglavnom, ako ste od onih koji vole čačkati, ovaj uređaj je izvrstan. Na freaktab forumima ima ogromna zajednica i hrpa korisnih stvari, tako da mi se čini da je podrška za ovaj mini PC idealna. Moguće čak i najbolja u svojoj kategoriji. Hardver je sjajan, a uz malo truda i softver može takđer biti.
Za one koji žele samo plug and play, nikako ne preporučam. Iskustvo korištenja za sve osim multimedije je užasno!
Jedan od mogućih ROM-ova koji ću isprobati:
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Evo update situacije.
Update firmwarea je prosao odlicno preko virtualke i XP-a u njoj. Nakon updatea je sve bilo odlicno. Puno brzi i gladji rad. Zahtjevnije igre poput Shadowguna su radile jako lijepo. (Jedino je Asphalt 7 trzao)
Sad je na njemu Quickshot ROM. I priredjuje se recenzija za Naslovnicu.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Stvarno je idiotski napraviti ARM uređaj koji možeš updateat samo preko Windowsa.
Kako radi virtualka, obzirom na to da mora emulirati x86?
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Avatar
Postovi: 6781
Postovi: 6781
Pridružen/a: 06 lis 2011, 01:29
Lokacija: ~$
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Spol: M
OS: Ovisi za sta
Ma virtualka je na mom Linux laptopu. Ne ta tom Android PC-u. Nemam doma Windowse, a bez njih nista od updatea, rootanja i custom ROM-a. Pa sam to napravio preko virtualke.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Pozdrav svima
I ja sam od nedavno vlasnik MINIX-a Neo x7,i zanimalo bi me kako instalirati Quickshot V2 Custom ROM . Probao sam pratiti upute instalacije preko PC,ali naišao sam na probleme. Naime kad sam na minixu pretisnuo istovremeno tip. reset i power, na pc(Xp) mi je detektiralo new hardware,ali nikako da instaliram drivere. Isto kad pokušam pokrenuti RKAndroidtool,javlja mi "No Found RKAndroid Rock USB". Ako je netko na isti način već instalirao Custom Rom,molio bih za pomoč.
Hvala.
Postovi: 2
Postovi: 2
Pridružen/a: 14 vel 2014, 10:46
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: XP
Nisu ti se kako treba instalirali driveri za Minix pa ti ni flashanje ROM-a ne ide. Probaj maknuti drivere koji ti se nisu ispravno instalirali. Vjerojatno u Device manageru treba malo čačkati po postavkama USB uređaja.
Pa ponovi kad se driveri instaliraju kako treba instalaciju ROM-a.
Ja imam Quickshotov ROM već nekoliko dana. Upute s Freaktab stranice su prošle bez problema. (http://www.freaktab.com/showthread.php?9877-Minix-Neo-X7-Quickshot-v2-Rom-by-The-Nitro-Team)
Dodao sam i overclockani kernel prema uputama na toj stranici i također nikakvih problema nije bilo.
ROM radi savršeno i nisam imao nikakvih problema. Sve je brzo i fino.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.