Sada je: 25 ruj 2020, 21:34.
Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Ako je mobitel rootan, bootloader otključan i boota na taj način da prvo čita sa sd kartice pa telefona onda ne bi trebao imati problema jer bi bootloader od linuxa trebao biti na sd kartici i na sd kartici instaliran linux, tako da ako izvadiš karticu on normalno boota android a dok je kartica unutra boota ono što je na kartici. A ova ubuntu verzija za telefon (ubuntu touch) je već malo koliko sam vidio problematična jer zamijeni android pa treba i malo znanja.
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
Aha znaci to necu definitivno,u opcijama na telefonu sam pronasao da boota sa sd kartice ubacim sta hocu na sd i udjem u opcije pise tacno Settings>Storage>Software Upgrede>SD card Upgrade i to je to tako sam ubacio 4.0 android. Da li je bi tako moglo i da se ubaci neki linux ? koliko shvatam to tako je moguce samo sto sada ne znam sta ubaciti,gde mogu videti neki kako izgleda jer svuda je ubuntu na telefonima.
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Covek je snimio kako izgleda Ubuntu na Huawei g300

https://www.youtube.com/watch?v=KxgymVZHzos
JackSparrow je napisao/la:Aha znaci to necu definitivno,u opcijama na telefonu sam pronasao da boota sa sd kartice ubacim sta hocu na sd i udjem u opcije pise tacno Settings>Storage>Software Upgrede>SD card Upgrade i to je to tako sam ubacio 4.0 android. Da li je bi tako moglo i da se ubaci neki linux ? koliko shvatam to tako je moguce samo sto sada ne znam sta ubaciti,gde mogu videti neki kako izgleda jer svuda je ubuntu na telefonima.

Iz ovoga bih ja pretpostavio da je to samo bila službena nadogradnja ili možda rom na sd kartici pa instaliran ali sumnjam jer se rom instalira preko recovery-ja ne direktno iz sistema tako da je to vjerojatno samo nadogradnja bila.
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
aha znaci to je to bilo... eee koliko neznanja u meni ima nemas pojma... ali hocu da to uradim samo ne znam kad i kako. :P
XDA developers forum. Nadji svoj telefon i kreni s citanjem developers djela. Tamo ti pise sve kako otkljucati telefon, staviti novi bootloader, napraviti recovery, instalirati custom ROM i spasiti se kod katastrofa.
Tek kad to sve proucis i naucis s razumijevanjem mozes ici na ostale naprednije stvari poput ove instalacije Linuxa. Realno, ako si vrijedan za par dana ces nauciti kako se rade osnocne stvari i kako se spasava telefon kod katastrofe.
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Suko hvala... potrazicu cim budem imao vremena,imam posla sad sam nasao malu pauzu i bacio pogled... Cim stignem pogledacu to lepo.
Najprije se poigraj s razlicitim ROM-ovima. Tu imas dosta zabave i nije jako tesko nauciti.
Samo, trebati ce ti racunalo s Windowsima, ili makar Windowsi u Virtualboxu jer je na Linuxu to malo smotanije za sloziti. Nije prekomplicirano, al treba malo zaci u uredjivanje config fajlova i zezanje u Terminalu pa ne znam koliko bi ti se dalo oko toga trositi vrijeme.
Site Admin
Site Admin
Mislim da to zavisi od modela do modela. Ja sam recimo rutao bez problema sovj ZTE, a i stari Huawei sa Linuxa. Samo je bilo potrebno pokrenuti sh fajl iz terminala, ništa više. E sad moguće da kod drugih telefona bude komplikacija.
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Evo, ovo su opcenite upute koje vrijede za sve mobitele s Androidom. I za sve distre.
https://wiki.archlinux.org/index.php/android
Site Admin
Site Admin

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.