Sada je: 20 tra 2024, 02:04.
Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Dakle imam neki jeftini kineski tablet Denver TAC-70111
Prošli tjedan googleove aplikacije (gmail,playstore,maps,voice search....) su se počele rušati i zadnjih par dana uopce nisu radile i svakih par minuta mi se izbacuje da se ruše
i pocela mi se izbacivati poruka da formatiram /DATA jer ce inace sustav postati ne stabilan
danas sam to i napravio preko ADB-a pošto tablet nema recovery (i nije ga moguce ni instalirati) i zato što sam specijalac kakav jesam obrisao originalni luncher nije bilo slike samo nav. tab pa sam se nekako probio do postavki i napravio factory reset i od onda mi stoji u boot loop-u i nece se upaliti,ni ne pokazuje androidov logo nego samo piše denver preko ekrana
kad probam uci u recovery imam samo sliku androida kako leži na podu i iznad njega je uskličnik

ADB shell

izbaci

- exec '/system/bin/sh' failed: No such file or directory (2) -

i mogu koristiti samo push,pull i reboot na adb
2 sata googlanja nije ništa riješilo
proizvođač naravno nema stock rom za skinuti :ljut2
na internetu nema sh file-ova za skinuti a ovaj sa 2.3.5 kojeg imam na mobu

ako netko ima ovakav tablet ili barem jellybean 4.2.2,molio bih da mi pošaljete sh iz /system/bin/sh pa da probam to nekako povratit da radi :place
Postovi: 858
Postovi: 858
Pridružen/a: 21 lip 2012, 20:36
Podijelio/la zahvalu: 14 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta
ekipa izgleda da je cjeli /system/bin prazan szbunjen
Da mu nije možda ošla memorija,znam da se to znalo dešavat na tabletima

I na google-u nisam našo ništa o ovome ali je li moguće napraviti da tablet boota linux,vidio sam da debian i arch imaju armv7 podršku

Ili ako ništa drugo jel mogu možda buildat novi android pomoću sdk-a?
Postovi: 858
Postovi: 858
Pridružen/a: 21 lip 2012, 20:36
Podijelio/la zahvalu: 14 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta
Probaj naći software update ili nešto slično za računalo s čim možeš popraviti firmware (android), ako nema onda nađi neki rom ili potraži stock pa stavi. Što se tiče Linuxa na android uređajima, može se, ja sam na svoj stavio raspbian i radilo je ok, samo sam trebao podesiti touch, bluetooth i još neke stvari ali nije mi se dalo.
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
To je prvo što sam tražio i nema za taj model,ima za neke druge modele ali u njima nema sh
Raspian sam skinio ali neznam kako da ga bootam
Postovi: 858
Postovi: 858
Pridružen/a: 21 lip 2012, 20:36
Podijelio/la zahvalu: 14 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta
A sto se desilo sa onim Firefox os-om
probao sam naći neki source code ili neki image ali nema ništa :/
Postovi: 858
Postovi: 858
Pridružen/a: 21 lip 2012, 20:36
Podijelio/la zahvalu: 14 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta
Nisam našao ništa za taj tvoj model, zanimljivo je kako baš ništa nema o tome, a ja za ovaj svoj kineski, potpuno nepoznat našao skoro bez problema. Ja kod sebe nisam direktno raspbian skinuo nego neki "launcher" što staviš na SD karticu i onda se to boota umjesto default OS-a i preko toga se instalira neka od podržanih distri. Ne znam više gdje sam to našao, potražiti ću opet ali pitanje je kako radi boot na tom tvome.
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
Jel zna netko gdje mogu dobiti ime matične bez da koristim shell
recimo u nekom file-u možda piše
ako znam ime matične možda mogu nabavit recovery za nju pa onda tek mogu dalje,a nemogu ništa bez ovog /system/bin/sh

vidio sam da busybox ima standalone shell ali problem je što nemogu bootat android uopce,pa stoga nemogu podesit busybox pface


Ja uvjek imam neke divlje probleme :(
Postovi: 858
Postovi: 858
Pridružen/a: 21 lip 2012, 20:36
Podijelio/la zahvalu: 14 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta
PunkBastard je napisao/la:Nisam našao ništa za taj tvoj model, zanimljivo je kako baš ništa nema o tome.


Jesam ti reko da nema baš ništa o njemu
jedino me cudi što proizvođač nema defaultni rom na stranici,poslao sam im mail ali ni tamo nemaju ništa da mi pošalju
Postovi: 858
Postovi: 858
Pridružen/a: 21 lip 2012, 20:36
Podijelio/la zahvalu: 14 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta
ovaj output me zbunjuje

Kod: Označi sve
kopic@Kopic ~ $ adb remount
remount failed: Success
kopic@Kopic ~ $


Jel ga sad remontiro ili nije?
Postovi: 858
Postovi: 858
Pridružen/a: 21 lip 2012, 20:36
Podijelio/la zahvalu: 14 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta
Rastavio sam ga i matična je :

INET-86vs-rev03 zeng-gc 2013-09-02

Ali još nisam našao nešto previše korisnih informacija :(
Postovi: 858
Postovi: 858
Pridružen/a: 21 lip 2012, 20:36
Podijelio/la zahvalu: 14 puta
Primio/la zahvalu: 19 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.