Sada je: 25 ruj 2020, 21:21.
Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Linux Deploy
07 stu 2014, 22:30
Ne znam je li ovo ovdje već spominjano i da li je ok otvoriti novu temu (neka moderatori premjeste post ako je potrebno), no gledao sam malo oko ove aplikacije i mogućnosti instalacije linuxa na android. Izgleda prejednostavno. Nisam testirao jer nemam zasad dovoljno memorije, no čim uletim u nekakvu karticu probat ću.

https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.meefik.linuxdeploy

Ne znam koliko bi to sve skupa trošilo bateriju kad bi brzo radilo. No čini mi se zgodno za igranje, jer ovo je praktički kao nekakva virtualka na androidu, sa vnc-om ili ssh-om se pristupa os-u. Baš me zaintrigiralo. Ako je netko probao neka nabaci par riječi o dojmovima.
All work and no play makes Jack a dull boy
Podijelio/la zahvalu: 14 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
demento je napisao/la:Ne znam je li ovo ovdje već spominjano i da li je ok otvoriti novu temu (neka moderatori premjeste post ako je potrebno), no gledao sam malo oko ove aplikacije i mogućnosti instalacije linuxa na android. Izgleda prejednostavno. Nisam testirao jer nemam zasad dovoljno memorije, no čim uletim u nekakvu karticu probat ću.

https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.meefik.linuxdeploy

Ne znam koliko bi to sve skupa trošilo bateriju kad bi brzo radilo. No čini mi se zgodno za igranje, jer ovo je praktički kao nekakva virtualka na androidu, sa vnc-om ili ssh-om se pristupa os-u. Baš me zaintrigiralo. Ako je netko probao neka nabaci par riječi o dojmovima.

Pa ja sam jedno vrijeme imao Debian ali nije baš nešto brzo radilo a i slika je bila užasna,ugl to je bilo prije par mjeseci možda je sad bolje
#!/bin/bash
coffee=0

while [ `date +%H%M` -lt 0800 ]; do

coffee=$((coffee + 1))

done
exit
Primio/la zahvalu: 19 puta
Ne znam točno baš za taj program, ali takvih stvari imaš gomilu za instalaciju linux distre na android, iako mi se više čini da to instalira samo neku virtualnu mašinu ili slično pa se samo chrootaš u to i radiš iako možeš instalirati i vnc pa imati i gui. Ne sjećam se koji sam ja imao program, ali isto sam instalirao debian i čak je radio ok, relativno dobro.
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Da, mala je slika, pa nije baš zgodno. No čini mi se korisno kao linux koji ću uvik imat pri ruci, normalno ako radi wi-fi i sve ostalo.
Inače kad se VNC-om spajan na svoj glavni OS i nije toliko loše, stvar je navike u manervima po ekranu.

Probat ću.
All work and no play makes Jack a dull boy
Primio/la zahvalu: 0 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.