Sada je: 19 tra 2024, 04:44.
Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Smola je napisao/la:Ili još nešto što mi fali: "increasing ringtone". Svako malo zaboravim stišati mobitel pa isprepadam ljude na poslu!?

Ili, kad ideš poslati novu poruku čemu služi ikona za kontakte? Ako odeš na kontakte ne možeš odabrati kontakt kome ćeš poslati poruku. Bar ja ne znam.

Btw, tastatura je od OTA-14 totalno bugovita. Isti problem kao i kod unosa PIN-a. Tipkam nešto i ponekad tastatura nestane i dobijem bijelu plohu. Tastatura i dalje radi, samo nije iscrtana.

Koma. Znao sam da kupujem poluporizvod i očekivao sam da će se za godinu dana doraditi, ali brate, ovo je već diletantski. Ili je moj mobitel prejeftin za Canonik00l. :)


Ja nemam tih problema sa tipkovnicom ni sada ni prije :zbunjen Kada klikneš na ikonu za kontakte u Messagingu klikni na kontakt koji želiš i onda na broj i doda ga onda kao recepienta. Increasing ringtones nema, možeš poslati email na Ubuntu Phone mailing listu pa pitati za status te funkcije.

Cijena mobitela nema veze sa tim, ja imam isti pa nemam ovaj problem sa tipkovnicom, vidi zadnji update na iOS 10 kod Applea, dio korisnika je prijavio da im se mobitel poslije updatea uopće nije bootao već su ga morali repairati sa iTunesom, o drugim bugovima na iOSu 10 da ne pričam, što bi oni tek trebali reći a platili su skupo svoje mobitele, ne branim Canonical nego želim reći da tehnologija je takva kakva je, nije imuna na bugove kod nekih korisnika ni kada je razvijaju bogate ogromne firme, a gdje neće gdje to isto razvija kudikamo manja firma sa puno manjim brojem developera, a UT je još u dijelu stvari i dalje beta softver. Ja nemam nekih bugova, ali znam da nije svima isto iskustvo jer čitam mailing listu za Ubuntu Phone i pratim bugove na Launchpadu.

Možeš probati backupirati sve i napraviti factory reset ili još bolje svježi reflash, ako ni to ne pomogne uvijek možeš flashati Android na njega ako nisi zadovoljan i probati Ubuntu nekom drugom prilikom u budućnosti. E4.5 podržava Android 5.0 a flashanje na Android i na Ubuntu se može napraviti i iz Linuxa :)
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Ja isto nemam tih problema na svom Nexusu... Mogu reci da se ovo pokazao kao najbolji OTA jer je rijesio neke glitcheve i usporenost koji su se meni znali dogadati, a za sad sve radi perfektno...

Morate shvatiti da je ovaj projekt jos u ajmo reci dubokoj beta fazi i da smo svi mi testeri koji bi trebali prijavljivati bugove i reci im sto da poprave il sto fali da dodaju.. Ako nesto ne radi pokusati popraviti nekako i reci desilo se to i to pa navesti kako se popravi nesto..

Kao sto je i JH-IM rekao, bugove imaju i daleko "ozbiljniji" proizvodaci sustava i mobitela, a kako nebi jedan ovakav projekat.. Mi koji ga koristimo, barem ja a vjerujem i JH-IM smo vrlo svjesno usli u to i znali smo sto nas ceka al samo tako da sustav ima korisnike moze nekamo i napredovati. Ako je ponekad malo bugovit mob korak prema slobodi, ja sam ga spreman zakoraciti i konacno imati slobodu i "degooglificiran" mob jer ovo sto nude Android i IOS vise nije humano. U Androidu vise ne mozes ni prdnut bez Googla (ako nije custom rom i bez GAPPS-a uz podosta funkcionalnosti iskljuceno), a za IOS i Apple necu ni trosit slova..

Hvala, ali radije cu koristit UP pa cak i ako ima musice i zivjet u miru i u znanju da sam dao doprinos necem boljem od ovo gore navedenog jednom kad UP ode malo vise u mainstream! Prosla je godina i pol odkako koristim UP (mislim da je i JH-IM tu negdje, ako ne cak i prije mene) pa mi je mozda malo lakse jer je prije bilo dosta gore, ovo sad je vec pododsta upotrebljiv mob sa masom vise aplikacija nego je poceo, ubrzo bi se to moglo i vise pokrenut! spivo
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"
Avatar
Postovi: 1253
Postovi: 1253
Pridružen/a: 25 stu 2010, 15:19
Podijelio/la zahvalu: 28 puta
Primio/la zahvalu: 59 puta
Spol: M
OS: Fedora
Yeti je napisao/la:Ja isto nemam tih problema na svom Nexusu... Mogu reci da se ovo pokazao kao najbolji OTA jer je rijesio neke glitcheve i usporenost koji su se meni znali dogadati, a za sad sve radi perfektno...

Morate shvatiti da je ovaj projekt jos u ajmo reci dubokoj beta fazi i da smo svi mi testeri koji bi trebali prijavljivati bugove i reci im sto da poprave il sto fali da dodaju.. Ako nesto ne radi pokusati popraviti nekako i reci desilo se to i to pa navesti kako se popravi nesto..

Kao sto je i JH-IM rekao, bugove imaju i daleko "ozbiljniji" proizvodaci sustava i mobitela, a kako nebi jedan ovakav projekat.. Mi koji ga koristimo, barem ja a vjerujem i JH-IM smo vrlo svjesno usli u to i znali smo sto nas ceka al samo tako da sustav ima korisnike moze nekamo i napredovati. Ako je ponekad malo bugovit mob korak prema slobodi, ja sam ga spreman zakoraciti i konacno imati slobodu i "degooglificiran" mob jer ovo sto nude Android i IOS vise nije humano. U Androidu vise ne mozes ni prdnut bez Googla (ako nije custom rom i bez GAPPS-a uz podosta funkcionalnosti iskljuceno), a za IOS i Apple necu ni trosit slova..

Hvala, ali radije cu koristit UP pa cak i ako ima musice i zivjet u miru i u znanju da sam dao doprinos necem boljem od ovo gore navedenog jednom kad UP ode malo vise u mainstream! Prosla je godina i pol odkako koristim UP (mislim da je i JH-IM tu negdje, ako ne cak i prije mene) pa mi je mozda malo lakse jer je prije bilo dosta gore, ovo sad je vec pododsta upotrebljiv mob sa masom vise aplikacija nego je poceo, ubrzo bi se to moglo i vise pokrenut! spivo


Apple je čak bolji od Googlea, ne sili te na Gmail za Apple Store, puno je restriktivniji prema dozvolama za aplikacije, velika mana mu je da te sili na iTunes, ali generalno daje veću privatnost nego Google, Apple ne živi od reklama pa im je to plus i mogućnost da budu manje invazivni :-D Android je na papiru open source iako i to sve manje, ali u praksi bez Play Storea je gotovo neupotrebljiv kao OS za mobitel.

Početak bilo kojeg OSa je težak, oni stariji će se sjećati što je značilo koristiti Linux nekada davno, kakva je bila hardverska kompatibilnost i dostupnost softvera, ovo danas na Linuxu je nebo i zemlja u odnosu na nekada, danas radi manje više sve na gotovo bilo kojem desktop ili laptop računalu. U prošlosti se hardver vrlo vrlo pažljivo kupovao jer je podrška bila loša. Upogoniti softverski modem ili TV karticu je bilo veselje ovisno o modelu. Figurativno rečeno UT se sada nalazi na tom stupnju.

Ja očekujem dosta od prelaska na snapove jer će to omogućiti više aplikacija pa i desktop aplikacije na jednostavniji način. Open source mobitel je sam po sebi u opasnosti, FirefoxOS je mrtav, SailfishOS se jedva koprca jer Jolla ima financijskih problema, Ubuntu Touch je još u razvoju sa isto neizvjesnom dugoročnom sudbinom, u Plasma Mobile ne polažem velike nade jer mislim da KDE nema ljudstva da kompletira takav projekt i sve ispolira. Teško je konkurirati gigantima, a mislim da je jedina nada za kakav takav uspjeh UTa convergence i mogućnost imanja računala u džepu, to bi trebalo biti zanimljivo ljudima koji puno putuju, onima koji nose neke vrste posla sa sobom kući i entuzijastima. Nadam se da će netko uspjeti jer inače će biti Android ili iOS, "otvoreno" ali ne previše privatno ili "zatvoreno" ali privatnije i prilično skupo :hihi
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Na poslu koristim alat kojim mogu odraditi posao. Skype, Excel, winbox, ebanking, teamviewer. Kući se mogu igrati i sa Tizenom, od volje mi kao šokcu post
Postovi: 286
Postovi: 286
Pridružen/a: 05 stu 2008, 14:40
Podijelio/la zahvalu: 38 puta
Primio/la zahvalu: 32 puta
@JH-IM, hvala što si mi razjasnio misteriju oko kontakat. Sad se postavlja pitanje kako poslati poruku na više primatelja. Selektiranje kontakata radi samo za potrebe brisanja, izgleda.

Android neću više stavljati na privatni mob. UP s bugovima je bolji od googlehella. :)
I super je što root nije zabranjen, tako da uvijek postoji nada da će neki haker riješiti problem.
Recimo za blokiranje broja može se koristiti neki F-Call. Nisam isprobao jer mi se ne da instalirati aplikacija za tako nešto.

A iPhone možda ima bugova, ali znaš da se odmah radi na njima. :(
Postovi: 92
Postovi: 92
Pridružen/a: 17 lis 2015, 01:40
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: M
OS: Fedora Gnome
Smola je napisao/la:@JH-IM, hvala što si mi razjasnio misteriju oko kontakat. Sad se postavlja pitanje kako poslati poruku na više primatelja. Selektiranje kontakata radi samo za potrebe brisanja, izgleda.

Android neću više stavljati na privatni mob. UP s bugovima je bolji od googlehella. :)
I super je što root nije zabranjen, tako da uvijek postoji nada da će neki haker riješiti problem.
Recimo za blokiranje broja može se koristiti neki F-Call. Nisam isprobao jer mi se ne da instalirati aplikacija za tako nešto.

A iPhone možda ima bugova, ali znaš da se odmah radi na njima. :(


Dodas jednog po jednom u To: polju, kada ti autocomplete pokaže kontakt klikni na njega da ga doda, a onda nastavi upisivati ime drugog kontakta, ako misliš na multiselect iz liste kontakata to nisam probao jer nisam nikada imao potrebe slati SMS na više od 2 kontakta odjednom :-D Root i unlockani bootloader su nešto što bi svi i očekivali od open source mobitela iako da kojim slučajem UT ostvari veliki uspjeh ne sumnjam da bi neki proizvođači neke stvari promijenili. Ima dosta "hackova" koji su ljudi sami napraviti, tipa ad blocker za browser putem jednog filea i slično, ima toga dosta na Internetu.

To se slažem, iPhone ima prednost u updateovima koje daje samo jedna firma i svima istovremeno, nema čekanja da li će i kada neki proizvođač izdati update za tvoj mobitel, svi iPhoneovi imaju softversku i hardversku podršku čak 5 godina, po tome su isplativija dugoročno kupovina od Androida za one koji ne mijenjaju često mobitel. Kod Androida se kupcima može vrlo lako dogoditi da kupi high end model i da za godinu, godinu i pol dana više ne dobije niti jedan jedini update. Za usporedbu Google za svoje Pixel mobitele koji su cjenovno slični iPhoneovima garantira samo 2 g OS updateova i još 1 g security updateova, znači daš 1000 EUR za mobitel koji za 2 g više neće imati ni najnoviji OS pface
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Je, koma je taj Android tj, Google. Ljudi to trebaju shvatit. Ne znam što će Nokia izbaciti, ali ako bude Android, neka im je sa srećom.

Inače, imam onaj etc-hosts fajl s blokiranim ad-hostovima. Tu i tamo zapne neki link jer sam eliminirao i google adsens hostove, ali to bude rijetko i to se lako riješi utipkavanjem konkretnog sajta.

A multiselekt mi uvijek teba kad šaljem poruke tipa: "ovo mi je novi broj" ili "čestit Božić tebi i tvojima". :) Mislim, slanje na više primatelja je postojalo i u starim "glupim" mobitelima. Ne znam kako im se to omaklo.
Postovi: 92
Postovi: 92
Pridružen/a: 17 lis 2015, 01:40
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: M
OS: Fedora Gnome
Smola je napisao/la:Je, koma je taj Android tj, Google. Ljudi to trebaju shvatit. Ne znam što će Nokia izbaciti, ali ako bude Android, neka im je sa srećom.

Inače, imam onaj etc-hosts fajl s blokiranim ad-hostovima. Tu i tamo zapne neki link jer sam eliminirao i google adsens hostove, ali to bude rijetko i to se lako riješi utipkavanjem konkretnog sajta.

A multiselekt mi uvijek teba kad šaljem poruke tipa: "ovo mi je novi broj" ili "čestit Božić tebi i tvojima". :) Mislim, slanje na više primatelja je postojalo i u starim "glupim" mobitelima. Ne znam kako im se to omaklo.


Nokia je vjerojatno zakasnila na utrku sa mobitelima, trebali su na vrijeme izdati Android mobitele i danas bi bili glavni proizvođač Androida, a ne Samsung koji je bio nitko i ništa u mobilnom svijetu kada je Nokia vladala. Mogu i danas uspjeti jer su još brand, ali i to je pitanje jer ovi mlađi kupci više ni ne znaju tko je i što je bila Nokia prije pojavljivanja smartphoneova.

Više primatelja radi kada ih ručno dodaješ u To: polju, ali multiselect više kontakata sa liste mislim da još nije implementiran :-D Nabaci im email kao wishlist na Launchpadu gdje je Messaging aplikacjia, možda je već netko i dodao, ja nisam ni primijetio da nema te funkcije jer nemam potrebe za slanjem iste poruke na više od nekoliko ljudi, da mi treba bi vjerojatno jednu poruku copy pasteao stalno, malo sporije jedino :-D
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Postoje bugovi na launchpadu za sve što trebam, a ima toga dosta:
- Poziv ostaje visiti (ne reagira "hang-up" gumb), ili se ekran zatamni, dok druga strana ne zaklopi
- Zvono se ne čuje na slušalicama i BT-slušalicama
- Tipkovnica nestaje i trepće
- Blokiranje poziva
- Odabir više primatelja poruke
- Snimanje poziva
Postovi: 92
Postovi: 92
Pridružen/a: 17 lis 2015, 01:40
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: M
OS: Fedora Gnome
Smola je napisao/la:Postoje bugovi na launchpadu za sve što trebam, a ima toga dosta:
- Poziv ostaje visiti (ne reagira "hang-up" gumb), ili se ekran zatamni, dok druga strana ne zaklopi
- Zvono se ne čuje na slušalicama i BT-slušalicama
- Tipkovnica nestaje i trepće
- Blokiranje poziva
- Odabir više primatelja poruke
- Snimanje poziva


Ovo sa pozivima sam doživio tu i tamo, ove druge bugove sa zvonjavom i tipkovnicom ne, možda da napraviš factory reset ili svježi reflash pa vidiš onda, nekima su reflashovi pomogli za neke bugove sa "svježom" instalacijom. Jesi ti kada prebacivao mobitel na rw?
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.