Sada je: 28 ožu 2024, 15:39.
Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Bok ljudi
Zanima me zašto je hp omen dosta skuplji od lenova legiona sa totalno istim konfiguracijama?dali omen ima bolje kućište ili hlađenje?novac mi nije problem ako znam zašto više plaćam ili se radi samo o imenu.(nisam naveo konf.jer svedno dali se radi o i5 ili i7 procesorima istim grafičkim stvar ista, jedino što je jača konfiguracija i razlika u cijeni je veća)

HVALA
Postovi: 26
Postovi: 26
Pridružen/a: 16 kol 2016, 09:23
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: linux mint
Kod gaming laptopa obrati pozornost najviše na napajanje i hlađenje, pravi gaming laptop koji neće throttleati pod opterećenjem ima napajanje sa dovoljno struje da napaja sve komponente pod opterećenjem i još malo preko. Pogledaj TDP procesora i grafičke koje imaju ti modeli i onda usporedi maksimalni TDP sa napajanjem laptopa i dodaj još napajanje ostale elektronike, diska ili diskova, ekrana itd. Ako je maksimalni TDP procesora i grafičke na primjer 150W, a treba napajati i ostale komponente, a tebi laptop ima napajanje 120-150W to nije najbolje. Daj linkove na te modele da vidimo.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
JH-IM je napisao/la:Kod gaming laptopa obrati pozornost najviše na napajanje i hlađenje, pravi gaming laptop koji neće throttleati pod opterećenjem ima napajanje sa dovoljno struje da napaja sve komponente pod opterećenjem i još malo preko. Pogledaj TDP procesora i grafičke koje imaju ti modeli i onda usporedi maksimalni TDP sa napajanjem laptopa i dodaj još napajanje ostale elektronike, diska ili diskova, ekrana itd. Ako je maksimalni TDP procesora i grafičke na primjer 150W, a treba napajati i ostale komponente, a tebi laptop ima napajanje 120-150W to nije najbolje. Daj linkove na te modele da vidimo.

https://www.ekupi.hr/HP-OMEN-15-ce018nm ... 68411.aspx
https://www.ekupi.hr/Lenovo-Legion-Y520 ... 12738.aspx
Postovi: 26
Postovi: 26
Pridružen/a: 16 kol 2016, 09:23
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: linux mint
Ne vidim nikakve bitne razlike između ta dva laptopa ni po karakteristikama ni po testovima na Internetu, za HP na opisu ne piše da ima IPS ekran, ali vrlo vjerojatno ima. Koliko sam uspio naći o napajanjima HP ima 150W, a Lenovo 135W. Ako su ti ta dva jedini izbor gotovo je svejedno koji, ako misliš instalirati i Linux onda malo pogledaj na netu koji je kompatibilniji.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Prema viđenom na internetu, Lenovo ima bolje riješeno hlađenje (tiše, manje temperature i pogotovo raspodjela temperaturnih zona što je i bitnije od same razlike u temperaturi).
Kakvi su IRL nemam pojma jer gamerski laptopi nisu moja sfera interesa pa se ovo gore napisano temelji na načinu gradnje, rasporedu komponenti, materijalima...
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Nidolinox je napisao:
Zanima me zašto je hp omen dosta skuplji od lenova legiona

Koliko vidim razlika je 100 kn?
Postovi: 149
Postovi: 149
Pridružen/a: 21 lip 2016, 18:37
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 17 puta
Spol: M
OS: mint 13 64bit xfce
JH-IM je napisao/la:Ne vidim nikakve bitne razlike između ta dva laptopa ni po karakteristikama ni po testovima na Internetu, za HP na opisu ne piše da ima IPS ekran, ali vrlo vjerojatno ima. Koliko sam uspio naći o napajanjima HP ima 150W, a Lenovo 135W. Ako su ti ta dva jedini izbor gotovo je svejedno koji, ako misliš instalirati i Linux onda malo pogledaj na netu koji je kompatibilniji.


Inače uvijek imam po par linuxa na kompu ali godinama mi je "glavni " Mint.koliko sam uspio nać na netu većinu komponenti od oba lapa mint pokreće,jedino se oko wifia i grafičke mora malo"ručno"potruditi.jedino me muči što ne mogu naći jednu dobru stranicu za linuxaše,naime baš služi za provjeru kompatibilnosti određenog kompa ili lapa sa linuxom.Ono napišeš točno koji tip lapa imaš i koji bi linux stavljo i detaljno ti ispiše koje komponente rade 100%,na kojim bi mogo imat manje performanse,a koje uopšte ne rade.
Postovi: 26
Postovi: 26
Pridružen/a: 16 kol 2016, 09:23
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: linux mint
barbaivo je napisao/la:Nidolinox je napisao:
Zanima me zašto je hp omen dosta skuplji od lenova legiona

Koliko vidim razlika je 100 kn?

zato što se radi o najslabijim konfiguracijama a i ovde omen ima 1T manji hard.ali ako pogledaš najače njihove konfiguracije razlike su prek 1000kn
Postovi: 26
Postovi: 26
Pridružen/a: 16 kol 2016, 09:23
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: linux mint
Jesi li pogledao ima li što na LinLap?
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.