Sada je: 25 tra 2024, 05:10.
Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...

Moderator/ica: Moderatori/ce

za one koji imaju rootane android uređaje, koji ROM koristite? koje ste isprobali? na kojem uređaju? i ako vam se da napisati ponešto o tim ROM-ovima koje ste koristili - što vam se svidjelo, što nije...

čini mi se da nema teme o tome..
...I put on my robe and a wizard hat...
Avatar
Postovi: 816
Postovi: 816
Pridružen/a: 13 lis 2008, 21:15
Lokacija: Nerdvana
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Arch GNU/Linux + KDE
cijela ta priča oko romova je po meni jedan ogroman kupus. milijun romova ima i dosta mi je trebalo da se odlučim uopće pregledavat koje su razlike i zašto izabrat jedan rom nad nekim drugim.. za to treba vremena za odlučit se i izabrat nešto što valja, a lijenost ne pomaže kava

kad sam uzeo htc, na njemu je bio froydvillain koji je radio relativno ok osim par bugova u toj 1.5 verziji koja je bila gore - npr. nije radio default mp3 player već je usporavao mob do toga da bi ga morao restartirat.. i recimo relativno često se znao zamrznut uređaj kada bi neku istu aplikaciju duže koristio.. tipa često mi se smrzavao mob dok sam tipkao poruku..

i onda je uslijedila avantura traženja koji novi(ji) rom staviti gore.. na kraju sam stavio cyanogenmod jer mi se po onome kako su ga okarakterizirali po forumima čini vrlo čist, stabilan, i brz.. i dopada mi se.. radi osjetno brže od onog froydvillaina, ne primjećujem nikakve nestabilnosti za sada, a i vidim da imaju cyanogen update app što mi se čini kao primamljivo rješenje za budućnost... ali to ćemo još vidjet kako će funkcionirat.

razmišljao sam isprobati još poneki rom možda, ali ovo mi radi sada baš dobro, nema dodatnih instaliranih kojekakvih customizacija već je sve clean pa ni nemam neku posebnu potrebu stavljat nešto drugo jer mi se čini da bi radilo lošije od ovoga.. osjećam se ko da sam na arch-u ili debianu - sve uredno :D pa nek se kiseli malo :D
...I put on my robe and a wizard hat...
Avatar
Postovi: 816
Postovi: 816
Pridružen/a: 13 lis 2008, 21:15
Lokacija: Nerdvana
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Arch GNU/Linux + KDE
Odlicna tema!
Ja svoj Hero jos nisam rootao jer mi fino radi.
Ali ima Android 2.1 i mala je sansa updatea.
Pa cu najvjerojatnije htjeti probati 2.2.
Ali kao sto ti kazes, preogroman je izbor i ne znam kako ce mi se dati traziti medju tim svim ROM-ovima.
Mozda netko zna neki 2.2 ROM za Hero? A da fino radi.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
eh kad bi postojao neki apdejt za tattoo na 2.2.... ovako me sve vise pere da kupim desire-a :/
DebianResources
DebianHandbook
devil je napisao/la:nije neka tamo kanta pametnija od nas tu.
Postovi: 1464
Postovi: 1464
Pridružen/a: 12 kol 2008, 00:06
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
Suko je napisao/la:Mozda netko zna neki 2.2 ROM za Hero? A da fino radi.


evo ovaj zadnji cyanogenmod 6.1 ti ima 2.2.1 gore.. to je zadnji podržan cyanogen za Heroa (stable verzija) i za sad mi radi sve cakumpakum (na Hero-u). javim za 2-3 tjedna da li vidim nešto da me sekira ili sve i dalje štima uredno. =)

naravno, na 2.2 romovima nemaš sense, barem ne cijeli (jer dev-ovi ne mogu natjerat kameru da radi u sense-u na 2.2) već samo neke portane dijelove sense-a. može se dodati recimo sense tema, ali meni iskreno nešto ni ne treba.. i ovako mi sve fino radi.

ima već čak i 2.3 ROM-ova za hero.. ali to je još nategnuto, a po onome što 2.3 donosi, rađe ću za sad još ostati na 2.2
...I put on my robe and a wizard hat...
Avatar
Postovi: 816
Postovi: 816
Pridružen/a: 13 lis 2008, 21:15
Lokacija: Nerdvana
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Arch GNU/Linux + KDE
Sto mislis da li se isplati preci na 2.2?
Osim cisto sportski.
Da li si dobio nesto prelaskom na 2.2?
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
pa froydvillain1.5 koji je bio gore kad sam uzeo mob je već bio sa androidom 2.2 tako da ne mogu usporediti.. ali navodno da 2.2 donosi poboljšanje performansi i ono što su mi osobno dosta dobre fore - tethering i instaliranje appova na sd karticu.. meni dovoljno. :D

možeš uvijek napravit prvo backup sa rom managerom - u biti napraviš kompletan image trenutnog stanja.. i onda staviš gore neki noviji rom koji želiš isprobat.. pa ako ti se ne svidi - samo napraviš recovery i imaš sve po starom kako ti je bilo.
...I put on my robe and a wizard hat...
Avatar
Postovi: 816
Postovi: 816
Pridružen/a: 13 lis 2008, 21:15
Lokacija: Nerdvana
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Arch GNU/Linux + KDE
Ma da. Tako i mislim.
Inace, tethering imam i na 2.1, ali mob treba biti rootani. Ali to s Universal Androot nije problem.
Nista, backup pa lagano probati.
Zao mi je Sensa.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
The Acacia Strain je napisao/la:eh kad bi postojao neki apdejt za tattoo na 2.2.... ovako me sve vise pere da kupim desire-a :/


ima.samo kaj rom dela kaj se njemu dela + nedela wifi,kamera,radi,neke tipke,....al ga ima.

e sad,isprobal sam sve romove koji postoje za tattoo i opet se vratil na tvornički sa 1.6 zato jer jedini dela
Lutherus
Lutherus
imam wildfire, rootan, android 2.3.4 i cyanogenmod .. ne radi mi share slika iz galerije, ne da mi se prebacivat slike kablom pa šaljem sama sebi na mail u atachu. sad mi to ne radi. share na fejs radi normalno *roll*
ima li tko ovakav problem?
who are you to wave your finger?
Avatar
Postovi: 132
Postovi: 132
Pridružen/a: 29 lis 2010, 22:58
Lokacija: toolshed.
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: Ž
OS: pardus/win7

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.