Sada je: 19 tra 2024, 09:43.
Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Suko, kao što je rečeno, kontakti će se povući sa Googlea, a nakon instalacije željenog ROM-a, samo instaliraj aplikacije koje si imao (ili će se to napraviti automatski kad se logiraš Google računom), a one će povezati podatke s onima na microSD kartici, tako da zapravo, nisi ništa izgubio, osim živaca naravno :)
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Avatar
Site Admin
Postovi: 7631
Site Admin
Postovi: 7631
Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Podijelio/la zahvalu: 273 puta
Primio/la zahvalu: 167 puta
Spol: M
OS: openSUSE TW
Pojma nemam što sam napravio, ali sad sam rootao mobitel. (Instalirao taj neki clockworkmod recovery i SuperSu.zip)
Idem sad staviti neki ROM. :bravo
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Ja ne znam kako se vama ovo da raditi?
Stavio sam taj Cyanogenmod i ne radi ni wifi, ni telefon. Kao, sve je stabilno i OK, a kad ono šipak! Ne radi ništa! Nadam se da će se backup uspiti vratiti.
A na XDA developers jedno tisuću stranica o tom ROM-u! Ko će to sve pročitati?!
I ja još računam da sam neki napredni korisnik. Je...te, nije ni čudo da 99% korisnika Androida ovo ne radi!
EDIT:Ajde, bar mi je backup preživio.

Idem sad skinuti neki drugi ROM. F... this shit! :jako-ljut
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Suko je napisao/la:Ja ne znam kako se vama ovo da raditi?
Stavio sam taj Cyanogenmod i ne radi ni wifi, ni telefon. Kao, sve je stabilno i OK, a kad ono šipak! Ne radi ništa! Nadam se da će se backup uspiti vratiti.
A na XDA developers jedno tisuću stranica o tom ROM-u! Ko će to sve pročitati?!
I ja još računam da sam neki napredni korisnik. Je...te, nije ni čudo da 99% korisnika Androida ovo ne radi!
EDIT:Ajde, bar mi je backup preživio.

Idem sad skinuti neki drugi ROM. F... this shit! :jako-ljut


Pa to je ono o čemu sam pričao ranije. Kao najbolji rom, a ne rade ni osnovne stvari. Po čemu je onda najbolji? Ničemu.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10322
Moderator
Postovi: 10322
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Ma da! Samo sto sam ja sad izgubio sat vremena a jos nisam siguran da sam sve dobro napravio.
Rootan mob. Koristio sam Rom manager aplikaciju. Idem probati neki drugi ROM.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Ne pada mi na pamet nikakvo rootanje i slične piz****je. Vračanje tvorničkih postavki sam jednom napravio i to je bilo dovoljno. Čemu si komplicirati život? Solidno mogu telefonirati, i svašta nešto raditi i na nerootanom smartphoneu.
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Avatar
Moderator
Postovi: 6155
Moderator
Postovi: 6155
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 225 puta
Primio/la zahvalu: 337 puta
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma
shrike je napisao/la:Pa to je ono o čemu sam pričao ranije. Kao najbolji rom, a ne rade ni osnovne stvari. Po čemu je onda najbolji? Ničemu.


Ovo jako ovisi od uređaja do uređaja, ali postoje ROM-ovi koji su i do 50% brži od stock ROM-a, imaju dodatne funkcije (recimo za moj mobitel ima neslužbeni CM 10.2 / Android 4.2 i radi apsolutno sve, puno brže i fludinije).

Naravno, postoje i šrot ROM-ovi, pa ako nisi zainteresiran za čačkanje i sve radi kako treba, ostavi stock ROM i sve pet, nitko te ne tjera na ništa. Ako se ipak odlučiš, znaš da nije mala stvar i ako zbrljaš, očekuju te posljedice. Iako, nama linuxašima je u krvi želja za isprobavanjem svačega.

Inače, što je mobitel popularniji, to je moguće da postoji kvalitetan alternativni ROM za njega. Bivši HTC Wildfire S je prodisao s novim ROM-om, nisam mogao biti zadovoljniji, kao da sam kupio posve novi, brži mobitel, a prije toga sam bio frustriran skupoćom mobitela i lošim performansama te manjkom memorije za pohranu.
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Avatar
Site Admin
Postovi: 7631
Site Admin
Postovi: 7631
Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Podijelio/la zahvalu: 273 puta
Primio/la zahvalu: 167 puta
Spol: M
OS: openSUSE TW
Vl@do je napisao/la:Ne pada mi na pamet nikakvo rootanje i slične piz****je. Vračanje tvorničkih postavki sam jednom napravio i to je bilo dovoljno. Čemu si komplicirati život? Solidno mogu telefonirati, i svašta nešto raditi i na nerootanom smartphoneu.


Iz riječi čovjeka koji nosa desetke distribucija na USB štapiću :bleh Doći ćeš i ti na to kad tad, hehe, siguran sam da ćeš promijeniti mišljenje (odaje te oduševljenje pametnim mobitelima i tabletima ;)
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Avatar
Site Admin
Postovi: 7631
Site Admin
Postovi: 7631
Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Podijelio/la zahvalu: 273 puta
Primio/la zahvalu: 167 puta
Spol: M
OS: openSUSE TW
Suko je napisao/la:Ja ne znam kako se vama ovo da raditi?
Stavio sam taj Cyanogenmod i ne radi ni wifi, ni telefon. Kao, sve je stabilno i OK, a kad ono šipak! Ne radi ništa! Nadam se da će se backup uspiti vratiti.
A na XDA developers jedno tisuću stranica o tom ROM-u! Ko će to sve pročitati?!
I ja još računam da sam neki napredni korisnik. Je...te, nije ni čudo da 99% korisnika Androida ovo ne radi!
EDIT:Ajde, bar mi je backup preživio.

Idem sad skinuti neki drugi ROM. F... this shit! :jako-ljut


Samo se raspitaj na XDA koji je najbolji ROM za tvoj uređaj (vjerojatno je tema pri vrhu stranice o tvom mobitelu - potraži ga na xda search funkciji). I opušteno, zvučiš kao Windows korisnik koji iskušava Linux i ništa mu ne radi pa se ne čudi zašto samo 1% ljudi koristi taj OS :hihi

EDIT: evo malo pomoći ;)
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Avatar
Site Admin
Postovi: 7631
Site Admin
Postovi: 7631
Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Podijelio/la zahvalu: 273 puta
Primio/la zahvalu: 167 puta
Spol: M
OS: openSUSE TW
Evo s krmeljavim i krvavim očima uspješno sam nabacio najnoviji Cyanogenmod! :hepihepi
Problem je bio što Rom Manager nije flashao kernel, pa sam prebacivanje ROM-a i flashanje kernela na kraju uradio ručno. I proradio je wireless i telefon.
Nakon što Google Play nije htio proraditi ponovno sam flashao Gapps i sada sve radi. Ružan je ko ponoć, ali ima milijun opcija pa ću se sad igrati s njima. Ja sam super zadovoljan. :D
Inače, da sam na Windowsima sve ovo bi odradio pomoću jedne aplikacije s par klikova mišem. Iz Linuxa je to sve daleko kompliciranije, pogotovo zato što nema baš dobre dokumentacije pa sam morao milijun tutorijala pročitati i malko improvizirati iz onog što piše za Windowse.
Sad znam sve odraditi pa će mi drugi ROM-ovi biti pjesmica. Naravno, sad ću se igrati s ovim malo.
I naravno, kao i svaki Linuxaš nisam imao mira dok to nisam uradio. Sad sam hepi. :D
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.