Switch to full style
Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...
Odgovori

Jeftinjaka/budget Android mobiteli

24 ruj 2011, 12:56

Pametni telefoni sa Android operacijskim sučeljem, cijenovnog ranga do 1000kn.

Link na članak: http://www.linuxzasve.com/clanak/androi ... _999kn/150

Re: Jeftinjaka Android, 745kn prepaid

24 ruj 2011, 13:03

jedini veći minus po specifikacijama vidim 256MB RAM-a... meni je ponekad 512 malo na mom HTC-u.

Re: Jeftinjaka Android, 745kn prepaid

24 ruj 2011, 13:51

Ovi malo stariji jeftini ko moj nisu ni 200 mb imali tako da ovih 256 nije lose :)

Sent from my LG-P350 using Tapatalk

Re: Jeftinjaka Android, 745kn prepaid

24 ruj 2011, 14:05

Imam sličnog, U8220 i ima još manje memorije (192 MB čini mi se). Sa Androidom 1.5 je radio ok, sad je na njemu 2.1 i zna mu zafalit "daha", ali dobar task manager čuda radi. ;)

Re: Jeftinjaka Android, 745kn prepaid

24 ruj 2011, 21:44

ma dobar!

Re: Jeftinjaka Android, 745kn prepaid

24 ruj 2011, 22:18

Štucavo je to.
256 RAM-a, 600 MHz procesor.
Ja bi ga izbjegavao u širokom luku.

Moj Hero ima 288 RAM-a, ovelockani proc na 650 MHz-a i jadan se pati.
Naprednije aplikacije mogu zaboraviti.

Re: Jeftinjaka Android, 745kn prepaid

25 ruj 2011, 12:28

Meni nije jasno zašto uopće stavljaju tako malo memorije na neke Android mobitele. Zar bi cijena mobitela toliko skočila da ubace 256 MB više?

I što je najsmješnije, za takve mobitele nigdje ni ne piše da imaju tako malo memorije. Evo recimo za moj LG:

http://www.gsmarena.com/lg_optimus_me_p350-3735.php

ne piše koliko ima RAM memorije. Kao i za npr. Samsung Galaxy Ace:

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_ ... 0-3724.php

A Galaxy Ace ima isto oko 256 MB RAM.

A ja sam tek kad sam kupio mobitel saznao koliko ima RAM memorije, jer nigdje nisam našao taj podatak. Kao da se stide staviti da mobitel ima 200 MB RAM.. :D

Re: Jeftinjaka Android, 745kn prepaid

25 ruj 2011, 12:50

Suko je napisao/la:Moj Hero ima 288 RAM-a, ovelockani proc na 650 MHz-a i jadan se pati.
Naprednije aplikacije mogu zaboraviti.

Sa kojim programom si kloknuo proc? meni sa setcpu nece preko 600...

kakve to naprednije aplikacije ne rade?

Re: Jeftinjaka Android, 745kn prepaid

25 ruj 2011, 14:01

CPUBoost se zove program.
Dobar je skroz.
A sto se tice programa, ne rade npr neke igre. Ako se i pokrenu tako su spore da boli.
Angry Birds na primjer.

Re: Jeftinjaka Android, 745kn prepaid

25 ruj 2011, 14:55

Suko je napisao/la:CPUBoost se zove program.
Dobar je skroz.
A sto se tice programa, ne rade npr neke igre. Ako se i pokrenu tako su spore da boli.
Angry Birds na primjer.

Argy birds mozes preko Google Chromea igrati :D izbjegavam igranje takvih 3d igra jer poprilično puno troše tj ždereju bateriju.
Na mobu volim klasične igre tipa
chess
checkers
netwalk
sudoku
Mils (znate dobri stari mlin ) :D
igre gdje se najviše razmisljao strategiji, jeste li igrali igru xcostruction ? igra je odlična morate izgraditi most koji bude čvrst uz malo materijala.
Igra se tako da prvo izgradite most i onda pustite simulaciju vlaka kako ide preko mosta, ako vlak padne u jarak e onda niste prošli nivo.
Igra na neki način potiće na razmišljanje kako izgraditi most da bude čvrstiji, postoje razne konbinacije na vama je da izgradite na onaj najbolji.


Da ne ofttopičarim
Mob je dobar ali nekako mislim da bi trebao biti jeftiniji hmm bilo je prije par mj jedna akcija u kojoj si mogao kupiti jedan mob slična ovome za 400kuna kod Bombona (bez ikakve pretplate) ja bi još malo razgledao možda postoji neki bolji mob za iste novce.
Odgovori