Sada je: 29 ožu 2024, 16:27.
Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Evo, ja imam OnePlus One već 3 mjeseca.
Do sada sam uglavnom imao nižu ili u najboljem slučaju nižu srednju klasu mobitela, tak da mi je u usporedbi s njima ovaj mobitel pila.
Fluidan i brz, deal s Cyanogenmodom mi je također super jer su po defaultu uključene neke modifikacije u odnosu na klasični Android.
Na jednom drugom forumu sam dobio loše komentare za kvalitetu slika. Budući da na prethodnim mobitelima fotoaparat nisam koristio gotovo nikad - teško mi je procijeniti i usporediti. Igrom slučaja sam u ovih tri mjeseca malo više naslikavao pa evo i dvije slike (dan i noć) čisto da si, ako nekoga zanima, možete provjeriti kak to izgleda, ja zbilja nemam pojma je li ovo dobro ili loše:
http://i.imgur.com/M2KLk18.jpg
http://i.imgur.com/UrOalDX.jpg

Još imam zamjerku na pretihu slušalicu: glasnoća je pojačana do maksimuma, ali svejedno mi je to nekak pretiho pa mi dok se vozim javnim prijevozom zna biti problema.
Frend ima isti mobitel, također ima istu zamjerku na slušalicu, tak da nije stvar samo do mene i toga kaj sam gluh kao top.
On je još naletio i na neke bugiće prilikom rotiranja u horizontal/landscape mod, ali ništa strašno.

Sve u svemu, ja sam jako zadovoljan mobitelom jer mi još nikad na Androidu stvari nisu uspjele raditi tako brzo i neproblematično. Međutim, kao što rekoh, ja sam njubara koja se do sada niti nije nekaj posebno isprsila za prethodne mobitele, tako da mi je dosta teško bacati neke usporedbe. :)
KAJ
Avatar
Postovi: 59
Postovi: 59
Pridružen/a: 06 lip 2012, 14:46
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 14 puta
Primio/la zahvalu: 4 puta
Spol: M
OS: Fedora 34
enkadeze je napisao/la:Još imam zamjerku na pretihu slušalicu: glasnoća je pojačana do maksimuma, ali svejedno mi je to nekak pretiho pa mi dok se vozim javnim prijevozom zna biti problema.
Frend ima isti mobitel, također ima istu zamjerku na slušalicu, tak da nije stvar samo do mene i toga kaj sam gluh kao top.


Meni je na voljenoj Ndevetki isto bio pretih zvuk u slušalici, bez obzira na max podešenost. Tražeći nešto drugo naletjeh na neki tweak od par linija koda spakiranih u aplikaciju od par kB koji su situaciju popravili na odličnu i više no dovoljnu glasnoću. To je doduše MeeGo, a kako su Android, pa i Cyanogenmod nemjerljivo rasprostranjeniji, vjerujem da postoji softwersko rješenje.
Istraži malo, možda nešto nađeš.
Where there is a gui there's a way.
Avatar
Postovi: 2322
Postovi: 2322
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 20:26
Lokacija: JustPine
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta
Spol: M
OS: CimetMint 18.1
Jep, vidio sam već da postoje neka alternativna rješenja (ali sam bio prelijen da ih i isprobam; u zadnjih par mjeseci, a i u idućih nekoliko, ionako jako rijetko zovem ili primam pozive pa mi se jednostavno nije dalo zafrkavati :)).
Mislim da bi ovaj bug, ako se dobro sjećam, trebao biti riješen i u nekom službenom updateu.
KAJ
Avatar
Postovi: 59
Postovi: 59
Pridružen/a: 06 lip 2012, 14:46
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 14 puta
Primio/la zahvalu: 4 puta
Spol: M
OS: Fedora 34
Koliko sam ja upoznat sa t problemom pretihe slusalice rekli su iz cyanogenmoda da intenzivno rade na tome i da ce rijesiti, vjerujem da ce biti brzo. Ja sam ga zelio kupiti, ali nisam bas zbog toga jer svuda kazu da je pretiha slusalica od youtubea do raznih recenzija, mozda kad rijese prodam nexusa i kupim oneplus..
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"
Avatar
Postovi: 1253
Postovi: 1253
Pridružen/a: 25 stu 2010, 15:19
Podijelio/la zahvalu: 28 puta
Primio/la zahvalu: 59 puta
Spol: M
OS: Fedora
Kak mi je već dosta dugo istekla pretplata na t-mob. dobio sam ponudu za Xperia Z3 za produljenje pretplate. Na 12mjeseci bi me došlo 2000kn + 40kn a pretplata je 135kn. Kako mi je mob star preko 4god. ionako trebam nešto novo u tom rangu. Kakva su vaša iskustva i prijedlozi ?
Avatar
Postovi: 624
Postovi: 624
Pridružen/a: 25 stu 2011, 17:12
Lokacija: vanjski otok
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 8 puta
Spol: M
OS: Manjaro Mate,Mint 17.3
oldman je napisao/la:Kak mi je već dosta dugo istekla pretplata na t-mob. dobio sam ponudu za Xperia Z3 za produljenje pretplate. Na 12mjeseci bi me došlo 2000kn + 40kn a pretplata je 135kn. Kako mi je mob star preko 4god. ionako trebam nešto novo u tom rangu. Kakva su vaša iskustva i prijedlozi ?


Xperia Z3 je vrhunski mobitel, ako nju uzmeš nećeš promašiti.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
oldman je napisao/la:Kak mi je već dosta dugo istekla pretplata na t-mob. dobio sam ponudu za Xperia Z3 za produljenje pretplate. Na 12mjeseci bi me došlo 2000kn + 40kn a pretplata je 135kn. Kako mi je mob star preko 4god. ionako trebam nešto novo u tom rangu. Kakva su vaša iskustva i prijedlozi ?

Što imaš uključeno u pretplatu jer mene za isti mobitel u pretplati od 126 kn mjesečno traže 3.698,00 kn uz ugovor na 24 mjeseca :sokiran .. neću ga kupiti nego me čisto zanima :-D
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Odi na t mob. stranicu i tamo ti piš sve opcije. Imaš neku staru stranicu. :-D
Avatar
Postovi: 624
Postovi: 624
Pridružen/a: 25 stu 2011, 17:12
Lokacija: vanjski otok
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 8 puta
Spol: M
OS: Manjaro Mate,Mint 17.3
Sad sam isao gledati i to je Z3 Compact za 2000 u toj tarifi, Z3 je oko 4000 u takvom ugovoru, nisam zapamtio tocno...
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"
Avatar
Postovi: 1253
Postovi: 1253
Pridružen/a: 25 stu 2010, 15:19
Podijelio/la zahvalu: 28 puta
Primio/la zahvalu: 59 puta
Spol: M
OS: Fedora
oldman je napisao/la:Odi na t mob. stranicu i tamo ti piš sve opcije. Imaš neku staru stranicu. :-D

Nemam staru ponudu, imam na mailu (od posla) njihovu ponudu uređaja i tarifa kaj su poslali u ponedjeljak.. zato sam te pitao kaj imaš uključeno u tarifu jer ja te od 135 kn ni nemam :-D

Yeti je napisao/la:Sad sam isao gledati i to je Z3 Compact za 2000 u toj tarifi, Z3 je oko 4000 u takvom ugovoru, nisam zapamtio tocno...

Inače, ovo kaj veli Yeti je blizu samo kaj mene za Compact traže 2,698.00 kn
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.