Sada je: 29 ožu 2024, 07:57.
Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Xperia Connectivity>USB connectivity>stavi na MSC mode.
Tako ce ti se SD kartica na mobitelu uvijek mountati kao mass storage. Samo ustekas mob u komp i odma dobijes SD karticu. Radis s njom ko i sa svakom USB memorijom.
Ako su ti slike na unutarnjoj memoriji telefona prebaci slike koje zelis na kompu na SD karticu i sve rjeseno.
Naravno, treba ti SD kartica. Ne znam da li ti je mob dosao s njom, ali ako i nije, one su sad stvarno sica i steta ih je ne kupiti.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
@ Suko , hvala na savjetima. Mob je došao s 32GB SD mem. te PowerBank punjačem. Naručio sam silikonsku zaštitu i dodatni USB kabel da ga imam u autu. Ako bude još štogod
trebao , oglasim se. :-D
Zadnja izmjena: oldman; 16 tra 2015, 20:10; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
Postovi: 624
Postovi: 624
Pridružen/a: 25 stu 2011, 17:12
Lokacija: vanjski otok
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 8 puta
Spol: M
OS: Manjaro Mate,Mint 17.3
Nema problema. ;-)
Inace, cestitke na odabiru! Odlican mob!
Ja imam Z1 Compact i super sam zadovoljan.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Mislim si kupiti Asus Zenfone 2 ZE551ML

Npr. ovo http://www.ebay.com/itm/ASUS-Zenfone-2-4GB-RAM-5-5inch-FHD-1920-1080P-4G-LTE-Android-5-0-Smartphone-/201334359570?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item2ee0768612

Ove frekvencije su ok za naše mreže? Se plaća porez ako dolazi iz EU (UK)?
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
stefan je napisao/la:Mislim si kupiti Asus Zenfone 2 ZE551ML

Npr. ovo http://www.ebay.com/itm/ASUS-Zenfone-2-4GB-RAM-5-5inch-FHD-1920-1080P-4G-LTE-Android-5-0-Smartphone-/201334359570?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item2ee0768612

Ove frekvencije su ok za naše mreže? Se plaća porez ako dolazi iz EU (UK)?


Je, ok je za nase mreze! I ne placas porez, barem ja nisam platio kad sam kupovao Nexusa sa Mobicity-a koji je isto UK...
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"
Avatar
Postovi: 1253
Postovi: 1253
Pridružen/a: 25 stu 2010, 15:19
Podijelio/la zahvalu: 28 puta
Primio/la zahvalu: 59 puta
Spol: M
OS: Fedora
Moram se pohvaliti da sam srušio android 7 OS, novi Honor 8 sam pretvorio u ciglu. Kakav peh.
Mobitel sam koristio punih devet dana i pokidao se, popušio sam na garanciji pošto u sedam dana u slučaju kvara odmah dobijem novi. A ovako je mobitel išao na servis. Nakon dugog čekanja, dobijem uređaj nazad. U opisu navedeno da je "moglo" doći do kvara uslijed intenzivnog korištenja, kao preforsirano itd., mislim ono 4GB RAM, 8 jezgri, Huawei nije loša marka.

Ako nekoga zanima evo kako sam ga dokrajčio. Vanjska temperatura je bila cca. 30 stupnjeva, i ja luđak idem trčati po šumi. Mobitel sam držao u Armbandu, koji je bio totalno natopljen znojem. Koristio sam Strava aplikaciju za GPS praćenje, koja se srušila na osmom kilometru. Kada sam izvadio mobitel iz armbanda da provjerim zašto mi ne govori vrijeme, bio je strašno vruć, GPS ga strašno grije, plus velika vlaga i vanjski uvjeti. I tada otkrijem da fizičke tipke ne reagiraju. Dođem kući, pa namjerno ispraznim bateriju, da ga ponovno pokrenem. Ugasio se je, ali se nije više pokrenuo :)
Kada se spoji na punjač, krene instalirati software (tko zna zašto), stane na pet posto i prikaže poruku "software install failed". I to je to.
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 162 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10
Ček, vratili su ti novi mob sa servisa i dalje pokvaren uz obrazloženje da si ga preforsirao?
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Hm, drito na suncu mobitel se mogao zagrijati bez problema na >45C + korozivna vlaga od znoja, nije baš nevjerojatan scenarij.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Kaj taj mob nema ni osnovni IP6 certifikat pa da ga malo vlage i sunce može smrdati szbunjen

A ništ, sportaši, šljakeri i Linuxsaši trebaju kupovati Caterpillar CAT S60 (ima vojni 810G certifikat) i nema brige sa suncem i znojem ;)
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
bertone je napisao/la:Ček, vratili su ti novi mob sa servisa i dalje pokvaren uz obrazloženje da si ga preforsirao?

Kaj taj mob nema ni osnovni IP6 certifikat pa da ga malo vlage i sunce može smrdati szbunjen

A ništ, sportaši, šljakeri i Linuxsaši trebaju kupovati Caterpillar CAT S60 (ima vojni 810G certifikat) i nema brige sa suncem i znojem ;)

Ne, ne, popravili su ga, samo što sam fulao za dva dana za novi. Sad mi glupo imam novi mobitel koji je otvaran i popravljan, ali očito mojom krivicom.

A standardno je otporan kao i većina mobitela, na špricanje vodom i tako to. Ali očito nije za teren.

A i nije armband u kojem sam držao mob. rješenje, za kraće trčanje može proći. Ali na duže, em žulja, em upija znoj, a mobitel je zatvoren u vjetro nepropusnom materijalu i kuha se u znoju, uz temperature tijela i okoline. Ma da je stariji Huawei G6 te uvjete nekako izdržao, eto Honor 8 na prvom ispitu pao.
Valjalo bi možda ugraditi vodeno hlađenje u narukvicu, ili da mobitel držim na glavi- odličan signal i dobra prozračnost, he , he.

Da ne ispadne loš mobitel, za normalne korisnike Honor je zmaj. Meni najbolji dizajn, najugodniji za ruku, ma da je oblikom gotovo kopija iPhone 7 :zbunjen Odlične karakteristike hardvera, mrak kamere, ima dvije stražnje, od fotografija radi čuda s fokusom (za kamere na mobitelima odlična, jasno da nije u rangu elitnih mobitela i pravih fotoaparta), a opet cjenom je jako pristupačan. Ima podršku za Android 7 i na listi je za podržavanje Android O (ako je vjerovati tabloidima).
Nabacan je sa svim mogućim senzorima, ali mene je najviše oduševio što ima IC pa ga mogu koristitim kao daljinski za sve moguće uređaje pface
Tko živi u nadi umire u gov....
Avatar
Postovi: 794
Postovi: 794
Pridružen/a: 20 pro 2015, 15:51
Podijelio/la zahvalu: 162 puta
Primio/la zahvalu: 46 puta
Spol: M
OS: Dual Ubuntu 20.04 i win10

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.