Switch to full style
Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...
Odgovori

HTC Desire (root & custom ROM)

21 pro 2011, 00:02

Imam HTC Desire na kojem se vrti GingerBread 2.3.3 koji sam preuzeo sa službene HTC Developer stranice. Htio bih staviti neki custom ROM, a za to mi je potreban root pristup pa sam se odlučio za taj potez. Pronašao sam ovaj alat za rootanje, za koji vjerujem da radi, ali bih volio čuti informaciju iz prve ruke i kako radi za verziju 2.3.3: http://revolutionary.io/

Palo mi je na pamet i da napravim downgrade na Froyo 2.2 jer sam našao odličan tutorijal za rootanje i instalaciju custom ROM-a i 100% pozitivan feedback od ljudi koji su to uspješno napravili. Instalirao sam drivere i podesio sve živo, ali kasnije sam skužio da unrevoked ne radi na verziji 2.3.3, a mislim da ni nema smisla raditi downgrade.

Također bih volio čuti informaciju iz prve ruke da li instalacija custom ROM-a radi kako treba na verziji 2.3.3? Većina tutoriala koje sam pronašao je opisana za verziju 2.2 (Froyo), pa ne znam kako će se ponašati na GingerBread-u.

Planiram staviti CyanogenMod.

Možda neke stvari nisam najbolje povezao, nikada se nisam bavio rootanjem Androida i zadiranjem u osjetljive sistemske datoteke, tako da me prpa da nešto pođe krivo i da ne zeznem uređaj... Volim biti siguran u ono što radim :mrgreen:

Hvala :)

EDIT:
Promjenjen naziv teme.
Zadnja izmjena: PsyTrance; 20 sij 2012, 13:41; ukupno mijenjano 1 put/a.

Re: GingerBread 2.3.3 (root & custom rom)

21 pro 2011, 01:28

I mene je tako trta uhvatila prvi put kad sam I9000 rootao i kasnije fleshao mobitele.
Neznam kako za tvoj ide ali sam 100% siguran da na xda forumu ili cafe mobil forumu imas objasnjeno to vise puta. Samo pazljivo citaj i nemozes pogrjesit, nakon 2-3 flesanja navuci ces se na to, hoces sve probat :)

Koliko sam upratio, bar za samsungove mobitele, al predpostavljam u na ostalima, prvo trebas otkljucat bootloader, zatim root, zatim cmw, i onda flashanje.


Sent from my Nexus S using Tapatalk

Re: GingerBread 2.3.3 (root & custom rom)

21 pro 2011, 23:18

Postajem već lagano lud, čačkam već nekoliko sati i nikako ne mogu skužiti gdje griješim, zapeo sam kod rootanja :facepalm .

Idem se naspavati pa ću nastaviti sutra.

Btw. napravio sam downgrade na Froyo 2.2.

Re: GingerBread 2.3.3 (root & custom rom)

20 sij 2012, 13:40

Okej, malo sam duže spavao, kojih mjesec dana :zzz :mrgreen:

Dakle, situacija je sad ovakva. U nekoliko sam navrata pokušao napraviti root. Koristio sam unrevoked 3.32 ali svaki puta dobijem istu grešku. Pokušao sam i sa starijim verzijama unrevoked-a, ali bez uspjeha.

Prva greška koju mi je izbacio unrevoked je "Error: failed to get root. Is your firmware too new? "
Rekoh, ok, idemo napraviti downgrade. Sa Shipped ROMs preuzeo sam jedan od ponuđenih ROM-ova i upucao ga u mobitel. Sve normalno šljaka i pokušao sam ponovo dobiti root.

Druga greška nakon downgrade-a koju mi sada izbacuje je "Validation error: Backup CID is missing". Googlao sam, ali nisam pronašao neko konkretno rješenje, većina je bilo samo nagađanje. Jedna od opcija je Goldcard, ali mislim da nema potrebe za tim jer mobitel nije brandiran, uostalom, upucao sam njegov originalan stock ROM (Froyo 2.2), tako da nemam veze sa svojim providerom.

Pokušao sam i sa formatiranjem SD kartice i vraćanje uređaja na tvorničke postavke, ali bez uspjeha.

Ovakvo je trenutno stanje:
Android version: 2.2
Baseband version: 32.49.00.32U_5.11.05.27
Kernel version: 2.6.32.15-gf5a401c ; htc-kernel@and18-2 #1
Build number: 2.29.405.2 CL263770 release-keys
Software number: 2.29.405.2

BRAVO PVT4 SHIP S-OFF
HBOOT-0.93.0001


Da li je možda nekome poznato nešto od ovoga? Već tjedan dana furam mobitel sa tvorničkim postavkama bez ikakvog mojeg podešavanja, jer znam ako nešto podesim, da ću to uskoro s*ebat, pa bi bilo ok da to već jednom riješim :mrgreen:

Re: HTC Desire (root & custom ROM)

20 sij 2012, 15:01

Zar ti nije hboot nov, jesi probao downgrade?

Evo ti teme:

Complete upgrading guide(root, unroot, flashing ROM & updates)

A ovo ti je za downgrade hboot.

[HOW-TO] downgrade HBOOT 0.92 to 0.80 again

Nemam Desire a niti sam radio downgrade.
Samo na jednom Desire sam radio root, na ubuntu. Prošlo sve bez problema, ali imao je zadnju službenu OTA verziju.

Radio sam upgrade radia nekoliko puta i jednom firmware i hboot među tim....
Sve bootloadera prošlo bez problema.

Ako zapinješ zašto ne pitaš na temi?

Ja sam imao problema sa rootanjem, tj. javljao neke blesave greške. Nakon što sam htio odustati..
Javi grešku i vidim da imam s-off.

Re: HTC Desire (root & custom ROM)

20 sij 2012, 15:56

Nisam radio downgrade Hboot-a, pratio sam tutorijal u kojem je korištena upravo ta verzija. Ali mogu napraviti downgrade i pokušati ponovo sa rootom.

EDIT:
I da, nije mi jasno kako već imam S-OFF ako ga nisam napravio? Ili sam to možda dobio kada sam nekoliko puta neuspješno pokušao rootati.

Re: HTC Desire (root & custom ROM)

20 sij 2012, 17:46

Pa vjerojatno si ga dobio kada si pokušavao.
Tako je i meni bilo.

Probaj drugi USB port ili eventualno na drugom kompu.

Re: HTC Desire (root & custom ROM)

29 tra 2012, 18:29

Uh, već sam i zaboravio za ovu temu :D

Uspješno sam rootao Desire i flashao custom ROM.

Imao sam problema oko rootanja. Nikako nisam mogao dobiti root ovlasti, kako god pokušao. Flashao sam već rootani ROM i poslije sam flashao CyanogenMod 7.1.0. Isprobao sam LeeDroid, MIUI i CyanogenMod i zadržao se na CyanogenMod-u.

Promjene su enormne, u pozitivnom smislu naravno. Uređaj je osjetno brži i potrošnja baterije je daleko manja. Isprobao sam nekoliko verzija radia i zadržao sam se na verziji 5.17.05.08. Dobio sam najbolji omjer u potrošnji baterije i kvaliteti signala.

Ne znam da li bih se više ikada mogao vratiti na neki službeni ROM bez root ovlasti. Jednostavno sam se navukao :D
Odgovori