Sada je: 29 ruj 2020, 21:30.
Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Možda je malo off topic, tj vjerojatno jest, al ajd...

Kupio sam HTC Wildfire S preko vip-a (firma VPN ponuda bla bla), nisam bio baš raspoložen za trošenje para na mobilni uređaj, pa mi ovaj za 400tinjak kuna prek firme izgleda kao solidno rješenje.

Uglavnom, mobitel je totalno kul, odma sam unlocko, root-ao, puknu Cynaogen Mod 7, overclockao i sve 5, zadovoljan sam skroz ovim uređajčićem!

Kako mi je prijašnji službeni mobitel bio ajfon 3g, prebacivanje kontakata znači muka isusova i nula bodova za eksportiranje (iskreno ne da mi se ni mrdat više po tom mobitelu), odlučio sam prepisati jednostavno kontakte (nemam ih previše). Al opet, tipkanje po HTC-u, tj bilokojem touchscreen uređaju mi je ravno golom otoku, pa bih rado prekucao to na tastaturi na računalu, ali ne znam dal postoji kakav način da onda prebacim te kontakte na HTC.

Koristim Debian (ak je uopće bitno), dal postoji neka aplikacija, web servis, štogod, u kojem mogu ručno pravit te kontakte i onda syncat s Wildfireom? Ikako?

Hvala svima na pomoći!
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 8 puta
Spol: M
Imaš google account za market tj. google play pretpostavljam. E pa s tim se prijavis na googleu i tamo ubacis kontakte i kasnije s mobitela sinkroniziras
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
A jesam klokan... Hvala na komentaru, uglavnom google contacts i sve mogu ručno unest na kompu prek browsera i automatski se synca s telefonom.. Jupiter!
Nisam ni ja znao, pa sam skuzio. Fora je sto odmah mozes i email staviti, ma i hrpu drugih informacija o kontaktu. I jako je prakticno ako imas vise android uredjaja i ako na svima koristis isti account, imati ces syncane kontakte.
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Sinkronizacija Androida i Googlovih servisa je strava stvar!

Dogovorim termin kod zubara i upišem ga u mobitel. Večer prije termina mi na tabletu skače notification da imam zubara next day. Sat vremena prije skače mi notification na kompu (KMail i Akonadi), pola sata prije zvoni mi mob.

Sve to jednim jedinim upisivanje eventa!

I ja svejedno tu i tamo zaboravim... :D
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
@Branimir na koliko si ga overclockao i može link za taj ROM?
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 273 puta
Primio/la zahvalu: 167 puta
na 806mHz brijem,, mada nudi i više, al nisam ziher da je potrebno ;)

http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1226765

Dakle mobitel je rootan (prethodno otključan), gugl pomaže, niej scfi, nisam prije imao android mobitel pa sam u par sati skužio što treba...

Uglavnom nakon rutanja sam skinuo iz store-a Rom Manager, mislim da sam iz njega povukao Cyanogenmod 7, no imao sam problema s njim, nije radio touchscreen uopće, pa sam povukao ove s linka gore u root SD kartice i s recoveryem "ručno" istalirao te zipove. Dakle 7.2 i onda update i nakon toga treba i google apps isto prek zipa instalirat jer CM7 ne dolazi s google aplikacijama, dakle nema marketa...

Napomena: CM7 ne postavlja opcije 3g mreže ispravno, tj, defaultne mi nisu radile s VIP-om pa sam morao ručno unosit apn server drugi itd itd...

Sve u svem s CM7 tak mobitel leti (unutar CM7 postavki je i overklokanje). Sad mi fali samo SD kartica veće kapaciteta...

ps: primjetio sam ak se Gmail aplikacija makne iz telefona na SD karticu, onda ne radi syncanje baš! Valjda mu je potrebno da je stalno u memoriji ne bi li push radio...

Btw sve ovo sam radio dok na mobitelu nisam imao praktički ništa, tak da mi je bilo sasvim svejedno dal ću zgubit podatke il ne ;) Na kraju je CM7 sam povukao iz marketa aplikacije koje sam prethodno imao instalirano (prije CM7) - instagram, fejs, hak...
Branimir je napisao/la:Dakle mobitel je rootan (prethodno otključan), gugl pomaže, niej scfi, nisam prije imao android mobitel pa sam u par sati skužio što treba...

Nos problemos, baš sam nedavno pisao o tome svemu ;)

viewtopic.php?f=37&t=8630

Hvala za info, budem probao clockat, a za ROM ću vidjeti, planirao sam nešto s Senseom 3.5 ili Cyanogenmod.
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 273 puta
Primio/la zahvalu: 167 puta
stefan je napisao/la:Sinkronizacija Androida i Googlovih servisa je strava stvar!

Tek sad sam skužio koliko je ajfon retardirana stvar, ovo s guglom i što sve android može je odlično, puno veća sloboda i syncanje podataka je odlično! Da ne kažem da mi je u galeriju povukao i linkove na moj picasa album, zakon!
Pa da. I youtube account ti je isto syncan, da ne spominjem gmail (to su bas ti kontatkti)

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.