Sada je: 28 ožu 2024, 10:08.
Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Suko je napisao/la:A što fali svaki dan ili svaki drugi dan staviti da se po noći puni?


Malo mi je to prečesto s obzirom da sam navikao na gorespomenuti ritam punjenja. Kad sam s analogne telefonije (sjećate se ondašnjih telefona?) prešao na gsm, preporod je bila četverodnevna autonomija.

Ne znam, to je kao da na autu više klase imaš rezervar od 20 litara, pa tankaj svaki dan.
Pričekal bum još malo, stignem.
Where there is a gui there's a way.
Avatar
Postovi: 2322
Postovi: 2322
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 20:26
Lokacija: JustPine
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta
Spol: M
OS: CimetMint 18.1
Čestom punjenju fali to što možda nećeš biti u mogućnosti ga napuniti. Lako se može dogoditi da ti se u tih 24 sata mobitel ugasi. Zato mi ne pada na pamet kupiti pametnjakovića već imam staru nokiu koju punim jednom tjedno. Nisam ni sa time zadovoljan, mislim da bi trebalo to biti jednom mjesečno. U svakom slučaju, mal orazvijam vlastiti ultrakondenzator sa kapacitetom na razini 6 kwh. Nadam se da će biti veličine dvije AA baterije, ali moguće a će biti i veličine čitavog pametnjakovića. Bumo vidjeli:D
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Navikneš se da je tako kod smartphonea, ne vidim neki problem kad legnem spavat ukopčat obični kabal (First World Problems?).

Uz sve beneficije, autonomija baterije je nešto na što ne treba odavati preveliku pozornost.

Jedini problem je kad kreneš u power use i maltretiraš mobitel satima dok ne izdahne, a nisi u mogućnosti puniti ga (razlog zašto i planiram nabaviti onakvu spravicu iz prvog posta).
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Avatar
Site Admin
Postovi: 7631
Site Admin
Postovi: 7631
Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Podijelio/la zahvalu: 273 puta
Primio/la zahvalu: 167 puta
Spol: M
OS: openSUSE TW
Opet, što ako to ne možeš? Lako je kada si doma ukopčati ga, ali ako si negdje na putu u vlaku/busu to ti je sve badava.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Pa rekao sam u zadnjoj rečenici u prethodnom postu, baš za takve slučaje su one spravice korisne ;)
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Avatar
Site Admin
Postovi: 7631
Site Admin
Postovi: 7631
Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Podijelio/la zahvalu: 273 puta
Primio/la zahvalu: 167 puta
Spol: M
OS: openSUSE TW
Super su te dodatne baterije. Sad vise nisu ni skupe. Prije su daleko vise kostale.
Treba odvagati da li vam uopce treba smartphone ili vam je dovoljan obican mob i laptop.
Ako se naviknete na smartphone laptop cete paliti samo za ozbiljniji rad a sve istalo cete raditi na smartphoneu.
Pa cete prihvatiti krace trajanje baterije.
Ako vam to ne treba vec vam je dovoljan dumbphone, mozete biti sretni s punjenjem jednom tjedno.
Ja bez problema svaku vecer stavim puniti. Imam u autu punjac za nevolju, a kad se negdje pakiram obicno uz cetkicu za zube spakujem i punjac.
Ostaje bus i vlak ali rijetko toliko dugo putujem da mi se baterija isprazni. Svejedno, znao sam ostati bez struje i to je nezgodno. Ovakva mala baterijica bi me spasila.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
DIY prijenosni punjač: http://www.instructables.com/id/MintyBo ... /?ALLSTEPS
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
vjetrennjaca diy za punjenje moba (usb 5v izlaz)
http://solar.freeonplate.com/flopi_vetrenjaca.htm
solarni panel
http://solar.freeonplate.com/uradi_sam- ... paneli.htm
nepismena seljačina
nema razlike u slovima , je ije, cesto ekavica i ostali shitovi
kvocijent inteligencije je obrnuto proporcionalan sreci (thank you god iq 78 )
Avatar
Postovi: 926
Postovi: 926
Pridružen/a: 13 stu 2011, 22:00
Lokacija: Osijek
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: mint
Još jedan zanimljiv model, Sony CP-ELS, 2000 mAh i vrlo elegantan dizajn. Postoje i jači modeli, cijena navodno oko 20-30€.

slika
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Avatar
Site Admin
Postovi: 7631
Site Admin
Postovi: 7631
Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Podijelio/la zahvalu: 273 puta
Primio/la zahvalu: 167 puta
Spol: M
OS: openSUSE TW
Evo još jedan, 18.50 $ sa dostavom,

External 2500mAh Emergency Power Charger with Charging Adapters

Adapter.png
Adapter.png (60.83 KiB) Pogledano 886 put/a.
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Avatar
Site Admin
Postovi: 7631
Site Admin
Postovi: 7631
Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Podijelio/la zahvalu: 273 puta
Primio/la zahvalu: 167 puta
Spol: M
OS: openSUSE TW

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.