Sada je: 19 tra 2024, 03:18.
Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Dali je itko pokusao zamijeniti mobilni OS (ponajvise android) na smartphoneu ili tabletu sa nekom linux distrom ? Trazio sam malo po netu jer sam mislio da bi moglo biti zanimljivo imati neku linux distribuciju na tabletu i naisao na tutorial gdje je ubuntu instaliran na Asus Transformer ( http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1191141 ) i sad me zanima dali je tako nesto napravio itko sa ovog foruma ?
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
Koristi opciju traženja. Moj tattoo je vrtil debian.
Lutherus
Lutherus
imao sam i ja debian na x10 ali dali je bio instaliran u android ili standalone ?
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
Standalone. I na prestigio tablet Gentoo.
Ako već stavljaš Linux na takve stvari onda valja staviti pravu stvar a ne neki ubuntu.
Lutherus
Lutherus
Lutherus je napisao/la:Standalone. I na prestigio tablet Gentoo.
Ako već stavljaš Linux na takve stvari onda valja staviti pravu stvar a ne neki ubuntu.

gentoo da stavi gore... pa da kompajlira na onom jadnom procesoru sve :roll:
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Da gentoo. Jer sa gentoo na tim malim arm igračkicama radi najveći dio hardveraja. Možeš ti staviti gore i ubuntu no kaj ti to znaći kad mu neće raditi wi-fi i kamera no opet i to ti ku*** znači kad mi touchscreen neradi. Sa takvi stvarima kad se ideš zajebavati onda ideš raditi pravu stvar na ne pizdariju.
Lutherus
Lutherus
e, hvala, sad sljedeca stvar na popisu, nakon mreze i ucenja pythona mi je kupiti tablet i staviti linux na njega, nisam mislio ubuntu, jer mi se ne svidja ni na desktopu kolikogod govorili da je najopremljenija distra za pocetnike i sta ja znam, imao sam dosta borbi sa instaliravanjem drivera kako za zvuk, tako i za net, debian mi je puno bolji ali je takodjer od onih sto uzimaju resurse, ja sam mislio staviti slax, eventualno damn small ili neki od tih, ali mogu probat i gentoo
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
Neki od tih malih ti neće raditi rofl + kaj disra koju stavljaš mora imati podršku za arm procesore rofl + prvo moraš naučiti Linux jer je ovo zajeban posao.
Lutherus
Lutherus
znam i to, najvise brinem sto neznam na koji nacin da ga bootam, normalno na desktopima odes u bios, odaberes s cega ces bootat i instaliras, ali na androidu nema biosa, tako da sam mislio da bi jedini nacin bio distra na SD kartici i flashanje sa recovery-em ako je uopce moguce
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
Zajebi to. Prvo nauči koristiti Linux i nauči bash. Bez toga nećeš niti pokrenuti instalaciju na arm igrački. PRvo nauči koristiti Linux a onda se krenu igrati.
Lutherus
Lutherus

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.