Sada je: 04 svi 2024, 13:31.
Pametni telefoni, tableti, netbook prijenosnici...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Tramak mi je gledat unatrag dali je netko već preporučio Samaungov mini 2. Mobitelom sam prezadovoljan. U bonbonu dođe 1000 kn, može na 12 rata. Prima i t-mobile karticu, dakako. Preko oglasa da se nać novi za cca 800-900 kn otključan. ;)
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6768
Moderator
Postovi: 6768
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 356 puta
Primio/la zahvalu: 417 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Shicy je napisao/la:sve je stvar toga što želi...brat je kupio neki Huawei (najjeftiniji) sebi pa se htio mijenjati i ja budala pristao...to smeće je krepalo nakon 2-3 miseca u mene, a sve skupa je korišteno pola godine...smeće šugavo, neće se niti bootat :thumbs_down
ali, kod mudrofona iz jače cjenovne klase, to sigurno nije slučaj ;) potvrdit će vjerojatno svi mudrofonaši ;)

svaki mudofon ti i tako ima dvije godine garancije...

ja uzeo neki jajjeftiniji LG i evo imam ga godinu i po, bateriju punim svaka dva dana i tako...

jedino pazi da ti ima sto vise rama, drugo nista nije bitno ako trazis jeftini model a manjak rama strasno zivcira...
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
koliko RAM-a preporučate? s obzirom da se ide na niži cjenovni rang
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
Cooleech je napisao/la:Tramak mi je gledat unatrag dali je netko već preporučio Samaungov mini 2.

:mrgreen:

@Shicy - ja imam 280MB, ali što više, to bolje
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
Shicy je napisao/la:koliko RAM-a preporučate? s obzirom da se ide na niži cjenovni rang

pa barem oko 300... ali sto vise to bolje

moj ima nekih 140mb i ocaj je :cry:
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
@Vl@do: skupljaj informacije :)
ne znam, meni su mudrofoni precijenjena roba...laptope mogu shvatit, jer ajde, ako je čovik poslovan pa mu treba u putu nešto napisat, neki manji dokument, ovo ono, može poslužit...
ali kog će mu da ne kažem šta mudrofon :D
da bada po tastaturi pokušavajući otipkat neku izjavu/molbu/zahtjev/bla sra...

još su mi tableti totalni vrh...na njima možeš samo sjeć kapulu rofl
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
samo pazi kada pise internal memory to je obicno memorija za programe spremati a ne ram... kod mase jeftinijih modela se moras namuciti da saznas koliko rama ima...
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Shicy je napisao/la:...meni su mudrofoni precijenjena roba...

Slažem se ali gledaj, mobitel mi treba za posao, često moram i nešto poslikati a s ovim starim su jako loše fotke. E sad i navigaciju ne bi bilo loše imati jer radim oko 2.000 km mjesečno. Wi-fi bi isto nekada dobro došao na terenu. Još ću malo skupljati informacije pa ću svakako nešto nabaviti. Možda i sad na Info sajmu bude kakvih akcija.
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Avatar
Moderator
Postovi: 6160
Moderator
Postovi: 6160
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 228 puta
Primio/la zahvalu: 340 puta
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma
Nedavno je ženi crkla stara Nokia 3220, pa je meni dala zadatak da joj izaberem neki mobitel. Iako smo ograničenog budžeta, Sony Xperia mini mi se učinio kao best buy s obzirom na specifikacije (1GHz, 512 RAM, 5 MP kamera itd.) Uzeo sam na bonove, ali na 6 rata preko Amexa. Mislim da je to definitivno best buy trenutno, međutim, nije Vip nego Tele2 http://www.tele2.hr/privatni-korisnici/ ... 8-t1/#vise

Zanimljivo je što je dobila potpuno otključan primjerak (i boot loader i mreža). Znači možeš staviti drugi Android (nju uopće ne zanima), a i sim karticu drugog operatera :)

Jedina zamjerka je što je stvarno mini. Ekran je malen, ali iste rezolucije kao i veći primjerci, pa je sve malo sitnije. S druge strane lijepo stane u džep. Defaultno dođe s GB Androidom, ali može se napraviti update na službeni ICS. Kad bi pogodio otključani primjerak, to bi bilo isplativo. Nisam siguran, ali mislim da to Tele2 ipak zaključava, a pokoji primjerak daje onako... tko ima sreće.
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Avatar
Moderator
Postovi: 3293
Moderator
Postovi: 3293
Pridružen/a: 01 pro 2010, 23:50
Lokacija: Nova Gradiška
Podijelio/la zahvalu: 122 puta
Primio/la zahvalu: 157 puta
OS: Arch/KDE, Debian/Armbian
drone je napisao/la:Nedavno je ženi crkla stara Nokia 3220, pa je meni dala zadatak da joj izaberem neki mobitel. Iako smo ograničenog budžeta, Sony Xperia mini mi se učinio kao best buy s obzirom na specifikacije (1GHz, 512 RAM, 5 MP kamera itd.) Uzeo sam na bonove, ali na 6 rata preko Amexa. Mislim da je to definitivno best buy trenutno, međutim, nije Vip nego Tele2 http://www.tele2.hr/privatni-korisnici/ ... 8-t1/#vise

je definitivno po specifilacijama best buy ako ti ne smeta malen ekran...
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.