Sada je: 29 ožu 2024, 08:11.
Ukratko se predstavite.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
Dobrodošli na forum portala linuxzasve.com. Ovo je mjesto gdje se ukratko možete predstaviti - slobodno otvorite novu temu i ukratko nam recite nešto o sebi. Također, poželjno je odmah ispuniti profil sa informacijama (Profil/Postavke, gore lijevo).
.ajde mi samo recite još kako da mi se pokaže wi fi
Postovi: 31
Postovi: 31
Pridružen/a: 14 lis 2017, 10:15
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: Ž
OS: LinuxMint
alis_005 je napisao/la:.ajde mi samo recite još kako da mi se pokaže wi fi


Kako to misliš pokaže? Ne vidiš mreže u Network Manageru kada klikneš na njegovu ikonu?
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Imam network manager ali samo piše da je kabel odspojen, tj ne pokazuje mi se moj internet kao takav. Mreža di bi trebala samo upisati nanovo pswd i tjt.
Postovi: 31
Postovi: 31
Pridružen/a: 14 lis 2017, 10:15
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: Ž
OS: LinuxMint
Ne želim raditi ništa na svoju ruku, ali ima valjda za napraviti ručno wi fi ili DSL ali prošli put mislim da mi je odmah radilo, jedino na prvu se nije htio pokazat i onda nakon nekog vremena je...ili nisam vidjela što je gospodin u tom trenutku napravio...inače linux je malo drugačiji ali nema veze čak mi je možda i ljepši i stvarno najljepša hvala, stvarno ljubazno.
Postovi: 31
Postovi: 31
Pridružen/a: 14 lis 2017, 10:15
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: Ž
OS: LinuxMint
alis_005 je napisao/la:Imam network manager ali samo piše da je kabel odspojen, tj ne pokazuje mi se moj internet kao takav. Mreža di bi trebala samo upisati nanovo pswd i tjt.


Napravi screenshot od toga što ti pokazuje kada klikneš na njega, pritisni printscreen tipku i trebao bi ti napraviti screenshot pa ga onda uploadaj na http://www.postimage.org i stavi ovdje link. Također kopiraj što ti ove naredbe izbace:

Kod: Označi sve
iwconfig


Kod: Označi sve
lspci


Kod: Označi sve
rfkill list


Da li ti je radio Internet prilikom instalacije odnosno da li si se spajala onda na Wi-Fi?
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
slika
Postovi: 31
Postovi: 31
Pridružen/a: 14 lis 2017, 10:15
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: Ž
OS: LinuxMint
slika


Joj ovo je loše slikano, piše "kabel je odspojen a što se tiče kodova piše da nema wireless connection , to kad sam upisala iwconfig.

Kad upišem kapci piše puno toga vezano za Intel corporation wildcat point LP PCI express root port #1, pa dalje 2,3,4 i 6
Postovi: 31
Postovi: 31
Pridružen/a: 14 lis 2017, 10:15
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: Ž
OS: LinuxMint
.net mi je radio uvijek, bežični..ima još jedan laptop koji je spojen na njega i komp, tako da radi. I kažem, kada mi je onaj prvi Linux napravljen isto na početku nije radio ali neznam što ni kako je odjednom prikazao dostupne mreže, vj je čovjek nešto napravio, ne vjerujem da se samo tako pokazalo odjednom
Postovi: 31
Postovi: 31
Pridružen/a: 14 lis 2017, 10:15
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: Ž
OS: LinuxMint
.ja sam to mobitelom slikala pa uploadala na stranicu
Postovi: 31
Postovi: 31
Pridružen/a: 14 lis 2017, 10:15
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: Ž
OS: LinuxMint
Pogrešno si uploadala slike odnosno kopirala linkove jer su slike minijaturne, probaj na http://www.imgbb.com i odaberi BB code full linked i kopiraj onda kod ovdje. Ispise od komandi koje sam ti dao kopiraj kompletne ovdje, nisam pitao bez veze da to kopiraš, ovako kako si ti to napisala mi ništa ne znači :) Ovako kao što sam ja sada kopirao to jest sve iza te tri komande kopiraj, ovo je primjer rezultata od rfkill list:

Kod: Označi sve
rfkill list
0: phy0: Wireless LAN
   Soft blocked: no
   Hard blocked: no
1: hci0: Bluetooth
   Soft blocked: yes
   Hard blocked: no


Pretpostavljam da se on spojio kabelom i skinuo drivere za Broadcom wireless karticu jer one jedine ne rade out of the box, ali ne znam koja je točno dok mi ne iskopiraš ovo što sam te tražio :)
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.