Sada je: 29 ožu 2024, 06:23.
Ukratko se predstavite.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
Dobrodošli na forum portala linuxzasve.com. Ovo je mjesto gdje se ukratko možete predstaviti - slobodno otvorite novu temu i ukratko nam recite nešto o sebi. Također, poželjno je odmah ispuniti profil sa informacijama (Profil/Postavke, gore lijevo).
Nic sam si dao stopalo zato jer sam zabrijao na GNOME, na čijem je logu stlizirano G i prepoznatljiv otisak stopala, tak da mislim da svi kuže o čemu pričam :-D :drool :bravo :lulz :thmb-up :thmbs-up
Avatar
Postovi: 17
Postovi: 17
Pridružen/a: 19 pro 2016, 22:29
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Fedora 25 GNOME
jer se zovem Melany i imam 22g
Postovi: 4
Postovi: 4
Pridružen/a: 10 lip 2017, 16:41
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: Ž
Ime, godiste, a ovo "ful" je namjerno napisano sa jednim "l" iz meni poznatih razloga.
:-D
A, izbor avatara je ustvari moj nadimak u stvarnom zivotu. :smjesak
calisto053 je napisao/la:
sale82ful je napisao/la:I ja sam nakon mnogo godina koristenja win-a otjerao to smece od OS-a da ne kazem gdje.

Pregenijalna izjava, stavi si u potpis :lulz :thmbs-up
Avatar
Postovi: 24
Postovi: 24
Pridružen/a: 16 stu 2017, 19:19
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: m
OS: Linux Mint 18.2 Cinnamon
Zašto baš Rocinante?

Don Quijoteov konj zvao se Rocinante...no on je bio mnogo više od običnog konja.
Može se reći kako je on njegov dubler: kao i Don Quijote, on je čudan, oronuo, proživio je svoj vrhunac i redovito ide preko svojih mogućnosti...

Nije bio težak izbor :hihi
roc1nante270
roc1nante270
Meni je prvo na pamet pala Marsovska korveta iz serije "The Expanse", al može proći i ovo objašnjenje :-D
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Išao sam preuredit svoj komentar i slučajno ga izbrisa... Ajme meni

Ugl, nisi bertone jedini koji je tako shvatio hehe ovo 270 ga je odalo.

Svaka čast! Vidi se tko gleda dobre serije :)
Avatar
Postovi: 180
Postovi: 180
Pridružen/a: 30 pro 2019, 22:41
Podijelio/la zahvalu: 12 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
Spol: M
OS: Solus Budgie / Arch
Oprosti kaj sam ti pokvario večer :lulz
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
bertone je napisao/la:Oprosti kaj sam ti pokvario večer :lulz

Whaaat? Cijeli dan buljim u komp nisam ni skužia da je večer :/
Avatar
Postovi: 180
Postovi: 180
Pridružen/a: 30 pro 2019, 22:41
Podijelio/la zahvalu: 12 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
Spol: M
OS: Solus Budgie / Arch
Da pojasnim da nas ljudi ne dožive kao dva luđaka na lakim drogama :-D

Pričamo o lakoj fregati klase Corvette koji se u sastavu MCRN-a zvao Tachi (ECF-270), a nalazilo se na bojnom brodu MCRN-a Donnager. Nakon napada na Donnager i bijega sa Tachiem, Tachiu su promijenili ime u Rocinante ili skraćeno Roci.

*** Off topic***
Kad već prosipam pamet i pamtim nebitne detalje, zanimljivije je ime Tachi.
Naime (sad da nešto naučite :-D ) "Tachi" je vrsta japanskog mača koji je stariji od poznatijeg mača za kojeg se vjerojatno čuli, tj. "Katane".
Razlike između Tachia i Katane su u dužini, zakrivljenosti, načinu nošenja... i najbinije načinu korištenja. Dužina Katane je bila oko 70-80 cm od čega je 14-15 cm otpadalo na dršku (tsuka), dok je Tachi imao dužinu sječiva od 100-110 cm i tsuku dužine od 20 cm.
Dok su samurai uglavnom nosili dva mača (Katanu i Wakizashi koji je za 1/3 bio kraći od Katane - to je ono kaj gledate po filmovima), samuraji koji su se koristili Tachiem su nosili samo jedan mač (i eventualno nož koji se zvao Tanto),... osim,... prema legendi, Ronin po imenu Miyamoto Musashi je negdje sa 25 godina sudjelovao u bitci sa suparničkim klanom i kad se našao okružen sa 30-ak protivničkih samuraja, uzeo od mrtvog prijatelja drugi Tachi i od tada pa do kraja života se borio sa dva Tachia istovremeno,... to je prema legendi. Ono što je potvrđeno je da je Miyamoto Musashi sudjelovao u dvobojima u kojima je sa dva Bokkena (drveni mač za vježbu i dvoboje u kojima nitko nije trebao umrijeti), vještinom mačevanja znao ubiti suparnika koji je bio naoružan Katanom. Lud lik totalno.

Sve gore napisano uzmite sa rezervom jer sam pisao po sjećanju, odnosno ono što sam vidio, čuo i pročitao na izložbi koju sam posjetio 1986. godine u Zgrebu, izložba se zvala "Kyoto cvijet kulture Japana", a postav je bio u muzeju na Jezuitskom trgu... jbt, stvarno sam star :-D
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
bertone je napisao/la:Da pojasnim da nas ljudi ne dožive kao dva luđaka na lakim drogama :-D

Pričamo o lakoj fregati klase Corvette koji se u sastavu MCRN-a zvao Tachi (ECF-270), a nalazilo se na bojnom brodu MCRN-a Donnager. Nakon napada na Donnager i bijega sa Tachiem, Tachiu su promijenili ime u Rocinante ili skraćeno Roci.

*** Off topic***
Kad već prosipam pamet i pamtim nebitne detalje, zanimljivije je ime Tachi.
Naime (sad da nešto naučite :-D ) "Tachi" je vrsta japanskog mača koji je stariji od poznatijeg mača za kojeg se vjerojatno čuli, tj. "Katane".
Razlike između Tachia i Katane su u dužini, zakrivljenosti, načinu nošenja... i najbinije načinu korištenja. Dužina Katane je bila oko 70-80 cm od čega je 14-15 cm otpadalo na dršku (tsuka), dok je Tachi imao dužinu sječiva od 100-110 cm i tsuku dužine od 20 cm.
Dok su samurai uglavnom nosili dva mača (Katanu i Wakizashi koji je za 1/3 bio kraći od Katane - to je ono kaj gledate po filmovima), samuraji koji su se koristili Tachiem su nosili samo jedan mač (i eventualno nož koji se zvao Tanto),... osim,... prema legendi, Ronin po imenu Miyamoto Musashi je negdje sa 25 godina sudjelovao u bitci sa suparničkim klanom i kad se našao okružen sa 30-ak protivničkih samuraja, uzeo od mrtvog prijatelja drugi Tachi i od tada pa do kraja života se borio sa dva Tachia istovremeno,... to je prema legendi. Ono što je potvrđeno je da je Miyamoto Musashi sudjelovao u dvobojima u kojima je sa dva Bokkena (drveni mač za vježbu i dvoboje u kojima nitko nije trebao umrijeti), vještinom mačevanja znao ubiti suparnika koji je bio naoružan Katanom. Lud lik totalno.

Sve gore napisano uzmite sa rezervom jer sam pisao po sjećanju, odnosno ono što sam vidio, čuo i pročitao na izložbi koju sam posjetio 1986. godine u Zgrebu, izložba se zvala "Kyoto cvijet kulture Japana", a postav je bio u muzeju na Jezuitskom trgu... jbt, stvarno sam star :-D


Hvala ti bertone šta si mi uljepšao večer hehe
Avatar
Postovi: 180
Postovi: 180
Pridružen/a: 30 pro 2019, 22:41
Podijelio/la zahvalu: 12 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
Spol: M
OS: Solus Budgie / Arch

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.