Sada je: 06 svi 2024, 01:27.
C, C++, Java, PHP, Ruby...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojem jeziku je riječ. Primjer: [Java]
Heisenberg je napisao/la:
PunkBastard je napisao/la:Meni je dovoljna sintaksa samo i skontam o čemu se radi, programiranje mi je kao slagalica, da bi došao do rezultata tražim dijelove koji se uklapaju (naredbe) i slažem dok ne dobijem tu funkcionalnost koju trebam, u biti samo translatiram ono što želim napraviti u kod. "Vrti "krivi odgovor" dok odgovor ne bude točan" = do {print "wrong answer"}while(answer!=correct). Na taj način ja gledam na programiranje.

Pa da, tako i ja nekako gledam na programiranje. Ne mogu skuzit kolege sa faksa koji strebaju napamet sve moguce stvari, a slabo koriste logiku i tretiraju sve (kako si ti natuknuo) kao slagalicu. Zao mi je toga, ali vise od polovine polaznica ce past kolegij. Dosta je i ponavljaca.

Meni ide na živce kada samo kažu da ne znaju pa prepisuju, i onda se nađe jedan koji zna programirati i daje im da prepisuju i radi im sve i to dobrovoljno, a idu kao na računarstvo i to smjer programiranje. :facepalm
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
Decki, kaj se cudite. Pa toga je uvek bilo i uvek bude. Neki ljudi idu na faks je ne znaju kaj bi sa zivotom.
stefan je napisao/la:tu mač gemišta

To understand recursion, you must first understand recursion.
Avatar
Postovi: 1536
Postovi: 1536
Pridružen/a: 22 tra 2012, 08:55
Lokacija: ForHill Croatia
Podijelio/la zahvalu: 20 puta
Primio/la zahvalu: 26 puta
Spol: M
OS: eOS Luna
Meni takvi ljudi nikad nisu bili jasni. Prvo sto rade nesto sto ne zele. I sto nekome zauzimaju mjesto :pogled_dolje :/
Avatar
Postovi: 408
Postovi: 408
Pridružen/a: 15 lis 2013, 01:42
Lokacija: BiH, Kakanj
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 30 puta
Spol: M
OS: Arch / Manjaro / #!
Nisam mislio objavit problem ovdje, da ne krsim pravila foruma ali zapeo sam na jednom zadatku. Vezan je za funkcije i pozivanje funkcija jedne u drugu.

Zadatak:
U glavnom programu korisnik unosi 3 broja.

Funkcija f() prima ta tri broja, te svaki broj ako je neparan utrostruči ga, a ako je paran udvostruči ga. Nakon toga pronađe najvećeg među njima te njegovu vrijednost kao rezultat vrati glavnom programu.

Taj rezultat kojeg je vratila funkcija f(), preuzima funkcija g() te ga ispisuje na ekran onoliko puta koliko iznosi njegova vrijednost (npr. ako je to bio broj 5, onda broj 5 treba ispisati na ekran 5 puta).


Kod: http://pastie.org/9112544
Mislim da sve odgovara s prvom funkcijom, g funkciju nemogu dokucit.

Zadaca se mora predat do sutra.
“Small shifts in your thinking, and small changes in your energy, can lead to massive alterations of your end result.”
Avatar
Postovi: 2232
Postovi: 2232
Pridružen/a: 29 lis 2012, 07:57
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 21 puta
OS: SLCKWR 14.1
Nesto ovako:

http://pastebin.com/XZByQ4Ff

Moguce je da se i funkcije f() salje kao parametar funkciji g().


btw. sto ce ti system("pause"); ?
Avatar
Postovi: 408
Postovi: 408
Pridružen/a: 15 lis 2013, 01:42
Lokacija: BiH, Kakanj
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 30 puta
Spol: M
OS: Arch / Manjaro / #!
@Heisenberg, kako je gagiD rekao

@gagiD, system("PAUSE") je tu vjerojatno jer se nakon izvršavanja program zatvori pa se rezultat ne vidi, konzola samo trepne u biti.
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
For u funkciji f bi mogao ispasti iz niza, moraš ga vrtiti do i < 3, Nikako i < niz [i]

Send from my Nokia 3110 using two fingers :)
Avatar
Site Admin
Postovi: 2074
Site Admin
Postovi: 2074
Pridružen/a: 07 pro 2007, 16:30
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 174 puta
Primio/la zahvalu: 278 puta
Spol: Ž
OS: ubuntu 12.04
PunkBastard je napisao/la:@gagiD, system("PAUSE") je tu vjerojatno jer se nakon izvršavanja program zatvori pa se rezultat ne vidi, konzola samo trepne u biti.


kolko ja znam GNU/Linux s tim nema problema :-D

nicky je napisao/la:For u funkciji f bi mogao ispasti iz niza, moraš ga vrtiti do i < 3, Nikako i < niz [i]
Send from my Nokia 3110 using two fingers :)

kako to nisam primjetio :hmm



@Heisenberg, ako vec hoces koristit system("pause"); dodaj ‪#‎include‬ <cstdlib>
Avatar
Postovi: 408
Postovi: 408
Pridružen/a: 15 lis 2013, 01:42
Lokacija: BiH, Kakanj
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 30 puta
Spol: M
OS: Arch / Manjaro / #!
funkcija g(rez od f)
for i=0;i< rez od f;i++
cout rez od f

Pseudo kod je jer sam na mobu pa mi je teško pisati

Send from my Nokia 3110 using two fingers :)
Avatar
Site Admin
Postovi: 2074
Site Admin
Postovi: 2074
Pridružen/a: 07 pro 2007, 16:30
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 174 puta
Primio/la zahvalu: 278 puta
Spol: Ž
OS: ubuntu 12.04
imam i par primjedbi za funkciju f

Nema potrebe da vrtiš dvije for petlje. Također nema potrebe da iamš dva ifa u prvoj jer ti je situacija if else. Al to ne znači da si krivo napravio, ovo su samo sugestije.

Send from my Nokia 3110 using two fingers :)
Avatar
Site Admin
Postovi: 2074
Site Admin
Postovi: 2074
Pridružen/a: 07 pro 2007, 16:30
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 174 puta
Primio/la zahvalu: 278 puta
Spol: Ž
OS: ubuntu 12.04

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.