Sada je: 06 svi 2024, 03:29.
C, C++, Java, PHP, Ruby...

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pravila foruma
U naslovu teme unutar uglatih zagrada navesti o kojem jeziku je riječ. Primjer: [Java]
Molim pomoć - 2 zadatka u C-u
06 tra 2014, 01:42
Molim rješenje ova dva zadatka koje je potrebno napraviti u programskom jeziku C. Slično će mi biti uskoro na ispitu, a baš mi ne ide. Unaprijed hvala!

1. Napiši program za naplatu usluge u tvrtki "Turist". Tvrtka se bavi iznajmljivanjem ležaljki(L), auta(A),suncobrana(S). Ležaljke se naplaćuju po satima/cijeni sata. Auto po danu/cijeni dana. Suncobran ima fiksnu cijenu za cijeli dan. Može se iznajmiti više suncobrana (if-else if -else).
2. Napiši program za predmet fiziku koji na temelju unesenog izbora izračunava gustoću, masu i volumene. (swich -case)
Postovi: 1
Postovi: 1
Pridružen/a: 06 tra 2014, 01:39
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: Ž
OS: Windows XP
Mi ovdje možemo pomoći ako ne možeš naći grešku ili ti dati ideju kako da nešto rješiš ali prvo moraš napisati svoju ideju, dio koda, bilo što što pokazuje sa si sama pokušavala rješiti problem. Nismo tu da pišemo ljudima zadaće.
Avatar
Site Admin
Postovi: 2074
Site Admin
Postovi: 2074
Pridružen/a: 07 pro 2007, 16:30
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 174 puta
Primio/la zahvalu: 278 puta
Spol: Ž
OS: ubuntu 12.04
Sviđa mi se kako stavljaju nebitne, suvišne i zbunjujuće stvari u zadatke, vjerojatno zato da bi što bolje oponašali stvarne situacije u kojiima se programer nađe u životu.
Moraš prvo razlučiti bitno od nebitnoga, jednostavnim i logičnim riječima opisati zahtjeve a onda i tok programa i onda podijeliti proces na male samostalne logičke dijelove koje na kraju uklopiš u jedan program.
Onda prekontroliraš tu konstrukciju i ispraviš pogreške.
Tek onda pišeš program pomoću C naredbi, prvo te male dijelove programa i opet u svakom posebno uvijek kontroliraš/ testiraš i ispravljaš pogreške, onda ih spajaš u cjelinu i usput opet kontroliraš i tako dok ne napraviš čitavi. Kojega opet prekontroliraš i testiraš.
Vježbom ćeš u ovakvim malim programima sve to raditi automatski u hodu, ali u većima treba puno više vremena potrošiti na planiranje nego na samo programiranje.
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
Može brisanje ove teme?
Pošto je čisti spam...
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
Mislim da je bolje da ide samo lock.
Tako i budući posjetitelji mogu vidjeti temu pa će se manje ponavljati ovakve nebuloze.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.