Switch to full style
Diskusije usko vezane uz Arch Linux i srodne distribucije.
Odgovori

Re: Zamrzavanje na kratko

25 ožu 2013, 15:41

Pokušat ću sa vlasničkim. Ne koristim vlasničke jer mi webcam ne radi s istima i neke ikone nisu vidljive, ali se nadam da su ih popravili zbog Steama.

Re: Zamrzavanje na kratko

25 ožu 2013, 16:27

Ako ništa, bar da vidiš je li do drivera.

Re: Zamrzavanje na kratko

25 ožu 2013, 20:18

Ako nisi, otkomentiraj u pacman.conf testing repozitorij i nadogradi sustav s pacman -Syu
Mislim da ima tu noviji kernel i mesa.

Re: Zamrzavanje na kratko

25 ožu 2013, 20:21

Pokušao sam instalirati vlasničke drivere, ali mi javlja nešto što mi nikada prije nije javio.
Javlja da su catalyst-utils i xorg-server u konfliktu.

Našao sam ovo na netu....baš krasno.

This is intentional. AMD's catalyst is not yet compatible with xorg-server 1.14 and we don't want to delay moving this to extra because of some binary driver. Because of the conflicts, upgrades are blocked, users of catalyst-utils either have to put xorg-server on-hold or switch to opensource drivers. The alternatives are a silent upgrade resulting in a broken system due to a driver that doesn't work, so I think the current situation is the best of all options.


Izgleda da ću morat ili čekati ili vratiti stariji xorg-server.

Re: Zamrzavanje na kratko

25 ožu 2013, 21:39

ja sam morao vracati kernel na lts

Re: Zamrzavanje na kratko

25 ožu 2013, 23:06

Koristan wiki ako zatreba downgrade:
https://wiki.archlinux.org/index.php/Downgrade

Inače, koristim downgrade skriptu iz AUR-a, a ima ih još nekoliko za tu namjenu.
Morat ću i ja raditi downgrade zbog nvidia drivera koji mi "zamrači ekran" u terminalu :)

Re: Zamrzavanje na kratko

26 ožu 2013, 00:01

drone je napisao/la:Koristan wiki ako zatreba downgrade:
https://wiki.archlinux.org/index.php/Downgrade

Inače, koristim downgrade skriptu iz AUR-a, a ima ih još nekoliko za tu namjenu.
Morat ću i ja raditi downgrade zbog nvidia drivera koji mi "zamrači ekran" u terminalu :)



Kako misliš zamrači ekran u terminalu? Ja osobno koristim nvidia proprietary drivere i sve je up to date (testing repoi nisu uključeni) i sve radi uredno. Screen blanking je vezan uz xscreensaver i dpms , koje isključim preko unosa u bashrc-u :/

Re: Zamrzavanje na kratko

26 ožu 2013, 00:32

Ma do nvidia drivera je. Pod X-ima radi sve ok. CTRL ALT F(n) radi, ali ništa se ne vidi, blank screen. Taj feature sam dobio s najnovijom nadogradnjom kernela i nvidia 304 drivera (imam 7000M na laptopu, pa moram koristiti max 304 drivere).

Re: Zamrzavanje na kratko

26 ožu 2013, 00:54

drone je napisao/la:Ma do nvidia drivera je. Pod X-ima radi sve ok. CTRL ALT F(n) radi, ali ništa se ne vidi, blank screen. Taj feature sam dobio s najnovijom nadogradnjom kernela i nvidia 304 drivera (imam 7000M na laptopu, pa moram koristiti max 304 drivere).



aaa ok, to neznam, pošto ja koristim nvidia drivere jer je nešto novija kartica, a na laptopu mi je intel, tak da, nisam stručan :)
Odgovori