Sada je: 11 pro 2019, 07:26.
Diskusije usko vezane uz Arch Linux i srodne distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Desktop sam riješio, a na laptopu mi ostao još onaj zadnji red u rc.conf :)
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 122 puta
Primio/la zahvalu: 156 puta
u mojem osobnom iskustvu, kada se kreće na jednostavniji sustav, ispadne da je radikalno teži za korištenje. 100% su identične skripte samo sa još milijun stvari koje će mi zagorčati život kada dođu na debian.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 158 puta
Primio/la zahvalu: 270 puta
Spol: Y
Btw budem si uzeo onda vremena i uredio članak na wikiju http://wiki.open.hr/wiki/Arch_Linux_Instalacija , već ima dijelove s konfiguracijom systemda samo moram dio o daemonima prebaciti na systemd.
Ken Thompson je napisao/la:One of my most productive days was throwing away 1000 lines of code.

Pikacode - Arch configs
Pikacode - dwm config
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 94 puta
Spol: M
retsam je napisao/la:Systemd koji je bolji, bržo i efikasniji od initscripta, koje su navodno više neiskoristive i teške za održavati, a i systemd polako postaje standard i sve više distribucija prelazi s sysv-a na systemd.

koliko vise distribucija?
koliko znam, a ne bih stavio ruku u vatru da znam dovoljno, systemd je jos relativno u testnoj fazi i sve main distre imaju support za systemd, koji nacelno pruza vise, ali potrebno je patchirati prilicno toga da bi cijela stvar uopce radila, a vjerjatno jso prilicno toga za napraviti da bi to radilo flowless na razlicitim setupima..

pa ako netko ima reference na vise informacija...
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
Pa Arch, OpenSuSe, Fedora, Mageia i mislim Frugalware, dakle skoro sve mainstream distribucije(uključujući i njihove klonove) što je poprilično velik broj, a ubuntu(mint također) se i onako drži upstarta.
Ken Thompson je napisao/la:One of my most productive days was throwing away 1000 lines of code.

Pikacode - Arch configs
Pikacode - dwm config
ekipa se zajebava po netu da to ionak nikad nece zazivjeti buduci je programirano od istog lika koji je tvorac pulseaudia. :)
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Primio/la zahvalu: 41 puta
@ retsam
Hvala na pomoći pri instalaciji arca sa svojim tutorialom :) pozz!
"Bolje je šutjeti i bit smatran budalom, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju!"
Primio/la zahvalu: 0 puta
Uuh pa to je under construction :D , danas kad dojdem s posla budem prebacio dio o daemonsima na systemd servise i dodao neke stvari, ali drago mi je da je pomoglo ;) .

Pikacode - Arch configs
Pikacode - dwm config
Pitanje za KDE + systemd Archovce. Radi li vam suspend/resume uredno? Pitam jer je U Factory stigel novi systemd, i suspend radi samo prvi put, nakon toga više ne (no, radi sa systemctl suspend i qdbus --system org.freedesktop.login1 /org/freedesktop/login1 org.freedesktop.login1.Manager.Suspend true). Također, nakon suspenda baterija više nije vidljiva Powerdevilu (ali ju Solid uredno prepoznaje)
Listen, I gotta fight the lion. That's what that guy Scott's all about. I know. I've studied him already.
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 9 puta
Primio/la zahvalu: 92 puta
Prešao sam na systemd na dva računara. Skoro da sve radi uredno.
Trebalo mi je sat i oko četrdeset i sedam minuta. (rc.conf je već bio sređen)

Sve radi savršeno osim jedne stvari: CUPS
Na računaru komanda
Kod: Označi sve
systemctl enable cups.service
obavlja svoju funkciju, dok na laptopu ne radi niti spomenuta komanda niti
Kod: Označi sve
systemctl enable cupsd.service
ne obavlja funkciju. (ispisuje: "Failed to issue method call: No such file or directory")
Siguran sam da imam CUPS instaliran i podešen. Nije mi jasno u čemu je problem!? szbunjen
Pored toga, sve radi uredno.
Shutdown/reboot i automounting diskova (USB Plug n play npr.) sada radi uredno. (update mi je skršio automount na oba računara; na laptopu sam, po mome mišljenju, imao konflikte sa ConsoleKit (om), nije bilo "tipki" (buttona) na kojima bi trebalo pisati Shutdown i Reboot, pa sam morao gasiti sistem sa shutdown komandom i varijantama (nisam pronašao riješenje problema.))
Zadnja izmjena: qwxy; 11 stu 2012, 15:27; ukupno mijenjano 1 put/a.
Podijelio/la zahvalu: 6 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.