Sada je: 06 kol 2020, 19:25.
Diskusije usko vezane uz Arch Linux i srodne distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

@zole, ma koje nepotrebne korake? Naucio sam u dva dana sa Archem vise nego u dvije godine sa Ubuntuom i njegovim live CD-om.
Btw, odmah sam uz duzno postovanje odbacio Cooleechevu skriptu, upravo zbog lakoce kojom ona to obavlja umjesto mene. Djeca u vrticu to rade isto kao sto instaliraju Ubuntu. Veliki decki sami instaliraju Arch.
P.S. I mene bi zanimalo sto sve ide postinstall.
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 206 puta
Primio/la zahvalu: 261 puta
Spol: M
Vl@do je napisao/la:@zole, ma koje nepotrebne korake? Naucio sam u dva dana sa Archem vise nego u dvije godine sa Ubuntuom i njegovim live CD-om.
Btw, odmah sam uz duzno postovanje odbacio Cooleechevu skriptu, upravo zbog lakoce kojom ona to obavlja umjesto mene. Djeca u vrticu to rade isto kao sto instaliraju Ubuntu. Veliki decki sami instaliraju Arch.
P.S. I mene bi zanimalo sto sve ide postinstall.

nepotrebne u smislu da me to ne zanima, ja kompjuter koristim vise nego sto prckam po njemu :)

u svakom slucaju da stavim arch nesto bi naucio ali u tolikoj mjeri da ne bi bio sposoban sutra ponoviti to bez uputa...

kao da idem slagati automobil umjesto da ga kupim gotovog... ake me to zanima kako koji dio radi i sklapa se sklopiti cu ga, ako mi auto sluzi da doci od tocke a do tocke b onda cu kupiti slozen :)
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 71 puta
bas razmisljam kako mi je zadnje vrijeme veci problem sto provodimu puno vise vremena u windowsima nego u linuxu... mozda bi stvarno trebao instalirati arch, malo izazova bi sigurno pomoglo u vezi tog problema... hm :hmm
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
zole052 je napisao/la:bas razmisljam kako mi je zadnje vrijeme veci problem sto provodimu puno vise vremena u windowsima nego u linuxu... mozda bi stvarno trebao instalirati arch, malo izazova bi sigurno pomoglo u vezi tog problema... hm :hmm

Archeri ne primaju izdajice. :bleh :hihi
Arch Linux Install Script
Hash Checker
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my days but you man... you're special!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 272 puta
Primio/la zahvalu: 345 puta
Eto vidiš zole, progledao si upravo. l nemoj slusati onog provokatora, primit ćemo te kao sto si i ti nas primio u Ubuntu klan.
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 206 puta
Primio/la zahvalu: 261 puta
Vl@do je napisao/la:Eto vidiš zole, progledao si upravo.

hahaha

ma ne brini necu... da imam dva kompjutera vjerojatno i bi ali da moram svaku put resetirati komp za izguglati kada negdje zapnem pa zapisivati na papir pa opet resetirati da isprobam to mos misliti :hihi
Imas links :D

Gesendet von meinem Xperia Neo V mit Tapatalk
Slamd64
Slamd64
Slamd64 je napisao/la:Imas links :D

isto i kao da ga nemam :)
ne znam sta je poenta price da ako se neki os tesko instalira da je dobar a kao sto gore navodite ubuntu je los jer se lako instalira i moze ga instalirati malo dijete,stvarno jaki argumenti pri procjeni funkcionalnosti i upotrebljivosti nekog os
Podijelio/la zahvalu: 16 puta
Primio/la zahvalu: 12 puta
Jest, samo sto ovdje od tebe zavisi kako ce raditi. Pogotovo kod Gentoo.

Slamd64
Slamd64

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.