Sada je: 06 kol 2020, 20:16.
Diskusije usko vezane uz Arch Linux i srodne distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Ovo ce me sada tacno natjerati da probam instalirat Arch. Samo ja cu prvo pokusati sa Cooleechevom skriptom. Jos samo da saznam kako to uraditi da npr pokrecem arch sa USBa :)
rem
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
i što misliš da ćeš dobit?
Podijelio/la zahvalu: 197 puta
Primio/la zahvalu: 238 puta
becho2150 je napisao/la:ne znam sta je poenta price da ako se neki os tesko instalira da je dobar a kao sto gore navodite ubuntu je los jer se lako instalira i moze ga instalirati malo dijete,stvarno jaki argumenti pri procjeni funkcionalnosti i upotrebljivosti nekog os

Poanta priče su dvije stvari:
1.Znanje.
Instalacijom Archa naučiš jako puno toga o načinu funkcioniranja i održavanja neke Linux distribucije.
2. Optimizacija i prilagođavanje sustava svojim potrebama.
Tijekom instalacije Archa radiš puno finiju optimizaciju i puno finije podešavanje sustava nego što to ikada možeš odraditi instalacijom Ubuntua. Mogućnosti optimizacije su praktički neograničene.

I instalacija nije jedino mjerilo kvalitete OS-a. Čak štoviše!

EDIT:Mali offtopic: Nemojte omalovažavati svoj jezik i njegov pravopis. Interpunkcija i veliko/malo slovo nisu nešto što bi se trebalo izostaviti iz pisane komunikacije. Za vaš jezik i kulturu su se borile generacije ljudi. Poštujte njihov trud i povijest svojeg naroda.
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
:lulz ::bravo
mislim da se puno više o sustavu nauči čitajuć' knjigu o istom neko slijedeć' vodič za početnike :zvizdi
Suko je napisao/la:Mali offtopic: Nemojte omalovažavati svoj jezik i njegov pravopis. Interpunkcija i veliko/malo slovo nisu nešto što bi se trebalo izostaviti iz pisane komunikacije. Za vaš jezik i kulturu su se borile generacije ljudi. Poštujte njihov trud i povijest svojeg naroda.

Bravo, Suko! :bravo ::bravo :bravo

Također, svaka čast i na odgovoru benču. Benčo kao da ne želi pročitati što ljudi pišu, a Sticky kao da namjerno pod*ebaje. Žalosno. :thumbs_down
Arch Linux Install Script
Hash Checker
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my days but you man... you're special!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 272 puta
Primio/la zahvalu: 345 puta
pobogu, zašto misliš da podjebavam? :sokiran
i zašto je iskasivanje vlastitog iskustva korištenja Archa žalosno???
Shicy je napisao/la:mislim da se puno više o sustavu nauči čitajuć' knjigu o istom neko slijedeć' vodič za početnike :zvizdi

:thumbs
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 71 puta
Shicy je napisao/la::lulz ::bravo
mislim da se puno više o sustavu nauči čitajuć' knjigu o istom neko slijedeć' vodič za početnike :zvizdi

Mora se početi od početka. A meni su džabe bile sve knjige dok to nisam spijio sa praktičnim delom. Isto kao što npr. vozač bolje zapamti neki put nego suvozač, tako da dok ne povežeš praksu sa teorijom, sve to samo učenje napamet. ;)
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Shicy je napisao/la:pobogu, zašto misliš da podjebavam? :sokiran
i zašto je iskasivanje vlastitog iskustva korištenja Archa žalosno???

Shicy je napisao/la:jebate, priko 8 stranica ga samo instaliraju...

Shicy je napisao/la:preimenujte temu u "Patnje mladih Archera" :kava

Shicy je napisao/la:i što misliš da ćeš dobit?

Ovo zadnje je li-la, ali ipak "čujem" sarkazam. Ne voliš Arch? Bog ti da' zdravlje. Ne koristi ga i amen.
Hash Checker
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

Moderator
Moderator
rem je napisao/la:Ovo ce me sada tacno natjerati da probam instalirat Arch. Samo ja cu prvo pokusati sa Cooleechevom skriptom. Jos samo da saznam kako to uraditi da npr pokrecem arch sa USBa :)

Skini skriptu ovdje.
Upute za pokretanje ću ti dati ovisno o tome di će ti bit spremljena skripta. ;)
Arch iso možeš prebacit na USB preko dd-a ili preko multisystema. ;)
Hash Checker

Moderator
Moderator

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.