Switch to full style
Diskusije usko vezane uz Arch Linux i srodne distribucije.
Odgovori

ATI swichable graphics

05 lis 2013, 15:04

Pozdrav svima,

zna li itko kako upogoniti swichable graphics na manjaru? Imam ati radeon 7500 na laptopu i integriranu intelovu graficku.
Hvala svima na pomoći, i molim da ne zalijepite samo link na neki wiki i kažete pogledaj ovo, zato kaj sam gledao po svuda i nisam skužio.
Je li moguće da stvar radi kao na win? Dakle jednu aplikaciju vrtim na ATIju a drugu na intelu? Isplati li se instalirati ATI catalyst? Zadnja verzija koju sam imao je jednostavno dopuštala da vrtiš ili ATI ili intel, a ako želiš prebaciti onda moraš restartati komp.

Eto hvala na pomoći, ima previše toga na netu a nigdje nešto što radi.

Re: ATI swichable graphics

05 lis 2013, 22:04

Čini se da je najbolje jednostavno instalirati Catalyst i isključiti ATIjevu grafulju. Molim da me se demantira ako sam u krivu.

Re: ATI swichable graphics

05 lis 2013, 22:51

Ja imam Nvidiju i Intelovku u laptopu i ako u BIOS-u uključim "switchable" na Linuxu mi je stalno aktivna bez obzira dali je zbog nekog programa ili ovako.

Re: ATI swichable graphics

06 lis 2013, 07:58

Mislim da je za nvidiju riješeno to i da radi. Dakle radim ono što sam druge zamolio da ne rade: https://wiki.archlinux.org/index.php/hybrid_graphics

Dakle treba ti bumblebee, malo pogledaj tamo. On omogućava da svar radi kao na windowsima. Za ati nema tako nečega (molim da me se demantira).

Re: ATI swichable graphics

06 lis 2013, 08:39

Ima i za ATI, ali nije tako jednostavno ko za Nvidiju.
Ja nemam ATI karticu pa te ne mogu voditi kroz rješenje, ali ako imaš živaca isprobati, ovdje ti je opisano kako se to radi:
http://forumubuntusoftware.info/viewtopic.php?f=7&t=9148
Kažem, ne znam da li je to funkcionalno rješenje i ne garantiram za usjpeh. Ali ako imaš frišku instalaciju Ubuntua 13.04, ništa te ne košta probati. Ako zabrljaš, uvijek možeš napraviti reinstall. ;)

Re: ATI swichable graphics

06 lis 2013, 21:19

Hvala na odgovoru,
definitivno ću se baciti na to kad ulovim vremena. Za sada sam instalirao catalyst i to radi. Bez grafulje doduše.
Enivej, nešto sam čitao negdje da se ati bacio na razvoj noivh drivera za linux pa ko zna.

Re: ATI swichable graphics

06 lis 2013, 21:23

to ih Steam tjera jer ne žele gubiti dio kolača ;) pa će valjda i čitav Linux ekosustav profitirati od toga

Re: ATI swichable graphics

06 lis 2013, 23:30

OK, možda je ovo blesavo pitanje, ali zašto ATI ne razvije dobre drivere isto kao za win? Nije li to svima u interesu? OK, možda linux nije raširen kao win ali definitivno postoji hrpa ljudi kojima se mogu prodati grafulje koji vrte linux?

Re: ATI swichable graphics

07 lis 2013, 05:47

Nema toliko puno ljudi Linux pa im se ne isplati ulagati velike novce u razvoj drivera za Linux. Puno manje ljudi radi na driverima za Linux nego na driverima za Windowse.
Premalo je tržište.
Odgovori