Sada je: 29 ožu 2024, 11:01.
Diskusije usko vezane uz Arch Linux i srodne distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

znam da se ne upisuje, ali probao sam bezveze da vidim :D
budem probao opet iso skinut, a za virtualku nemam resursa :D
Avatar
Postovi: 721
Postovi: 721
Pridružen/a: 16 pro 2013, 22:51
Podijelio/la zahvalu: 31 puta
Primio/la zahvalu: 28 puta
Spol: M
OS: Opet Arch
Još malo pa će Arch postati forkiran više od Debiana ili Ubuntu.
Neka, ipak je to (naj)elegantna distribucija
Avatar
Postovi: 45
Postovi: 45
Pridružen/a: 15 vel 2015, 20:36
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: sve po malo
Iz iskustva mogu pohvaliti Antergos kao odličan i olakšan alternativni način instaliranja Archa.
Avatar
Postovi: 10
Postovi: 10
Pridružen/a: 13 srp 2015, 21:07
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Arch/Antergos (Gnome)
Evo i mene, pomalo neplanirano, na Antergosu.
Nakon nabavke novog laptopa moj pouzdani Mint odbio mi je iskazati poslušnost i nakon što ni nakon višesatnog troubleshootanja nisam usbio dobiti zvuk (po svemu sudeci razlog je novi hardware) odlučio sam se upustiti u dugo planiranu pustolovinu sa Antergos distrom.

Ono što me na prvu ugodno iznenadilo je da je zvuk radio "out of the box" zajedno sa wirelessom koji na Mint distri nije bio prepoznat iz prve.
Odmah je, pomalo neodgovorno, pala odluka da cu cijeli disk posvetiti ovoj distri.

Kako sam u potpunosti na novom terenu što se Archa tiče dobrodošao je bilo kakav savjet.
Avatar
Dot
Postovi: 5
Postovi: 5
Pridružen/a: 14 ožu 2016, 21:46
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Antergos
Koristim čistokrvni Arch i sve što ti mogu preporučit je - redovan update. Pri tome mislim na bar jednom mjesečno. Dalje je pali-vozi. ;)
Arch Linux Install Script (zastarjela verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6725
Moderator
Postovi: 6725
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 338 puta
Primio/la zahvalu: 406 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Dot je napisao/la:Evo i mene, pomalo neplanirano, na Antergosu.
Nakon nabavke novog laptopa moj pouzdani Mint odbio mi je iskazati poslušnost i nakon što ni nakon višesatnog troubleshootanja nisam usbio dobiti zvuk (po svemu sudeci razlog je novi hardware) odlučio sam se upustiti u dugo planiranu pustolovinu sa Antergos distrom.

Ono što me na prvu ugodno iznenadilo je da je zvuk radio "out of the box" zajedno sa wirelessom koji na Mint distri nije bio prepoznat iz prve.
Odmah je, pomalo neodgovorno, pala odluka da cu cijeli disk posvetiti ovoj distri.

Kako sam u potpunosti na novom terenu što se Archa tiče dobrodošao je bilo kakav savjet.


Prije dvije godine @vision je napisao i na naslovnici objavio dobar članak o Antergosu, koji možeš naći ovdje: http://www.linuxzasve.com/antergos-linu ... me-edition

Osim toga, iako tu nije neposredno obradio Antergos, @drone je na izvrstan način usporedio tri distre kao derivate Archa, Manjaro, Chakru i Archbang. To je objavljeno prije tri godine, također na naslovnici portala:
http://www.linuxzasve.com/usporedba-cha ... i-archbang

Istina, riječ je o malo starijim tekstovima, ali vjerujem da su još uvijek korisni. Kvaliteta traje. Tebi želim puno sreće i svaki uspjeh s ovom distrom!
Avatar
Postovi: 1058
Postovi: 1058
Pridružen/a: 27 ruj 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 149 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 22.04, Debian 12
Evo ja koristim Anetrgos i razumijem da je baziran na archu ali opet želio bih bolje shvatiti arch kroz tu distru pa bih molio nekog da mi stavi link nekog pdf-a ili čega već da me postepeno uvede u taj svijet linuxa..dalje od ubuntoida a bliće archanoidima..? jesam dobro napisao..?

:lulz
vicium artis
vicium artis
Dobro bi bilo pročitati nešto o linuxu općenito. Gle, baš na LZS-u postoji popis. Klik!

Ako te zanima funkioniranje Archa, pogledaj ovo. Naravno, ne treba zaboraviti ArchWiki. ;)
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2206
Postovi: 2206
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 95 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
Cooleech je napisao/la:... redovan update. Pri tome mislim na bar jednom mjesečno...


Čuj jednom mesečno, ja to radim nekada i 2 puta dnevno kada imam slobodan dan :D
Avatar
Postovi: 551
Postovi: 551
Pridružen/a: 15 stu 2011, 01:03
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Spol: M
OS: Arch KDE / LMDE Cinnamon
Ja to radim svakodnevno ali samo jednom.. osim ako mi nije dosadno pa to napravim i više puta uz čest rezultat "nothing to do" :-D
Arch Linux Install Script (zastarjela verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6725
Moderator
Postovi: 6725
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 338 puta
Primio/la zahvalu: 406 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.