Sada je: 28 ožu 2024, 09:47.
Diskusije usko vezane uz Arch Linux i srodne distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

audiosl4ve je napisao/la:mene ovaj Antergos ne voli. Treba mi 5 instalacija da uspije, nakon kaj i uspijem pocne zezati nenormalno. Ajde da je sada tako ali dosad uvijek kada sam ga isao instalirati nikada nije proslo bez nekakvih problema. Steta, cini se kao lijepa distra


Probao si onaj full iso ili onaj bez live sessiona? Antergos je nešto kao Arch Linux made easy, koliko ja znam on koristi Arch Linux repositoryje sa GUI installerom i još nekoliko GUI frontendova.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Evo jučer prvi break, update je polomio Skype i Skype Alpha, ne pokreću se uopće, već su to ljudi prijavili na Arch Linux forumu pa me baš zanima koliko će im trebati da to poprave, sa obzirom da Antergos koristi Arch Linux repositoryje vidim da su im i generalno isti bugovi.

Mogao bi downgradeati problematične pakete, ali ne želim jer hoću vidjeti koliko su brzi u rješavanju bugova.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Meni (na Archu) Skype radi normalno.. upravo radim update, vidjet ću nakon updatea kako i dal' šljaka... stay tuned! :)

UPDATE:

Dakle, as I was saying, nakon updatea i reboota (pa i prije samog reboota) Skype radi ka' zmaj. Ili je već pokrpljeno ili na mojoj konfi radi i bez krpačine :D
Arch Linux Install Script (zastarjela verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6725
Moderator
Postovi: 6725
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 338 puta
Primio/la zahvalu: 406 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Cooleech je napisao/la:Meni (na Archu) Skype radi normalno.. upravo radim update, vidjet ću nakon updatea kako i dal' šljaka... stay tuned! :)

UPDATE:

Dakle, as I was saying, nakon updatea i reboota (pa i prije samog reboota) Skype radi ka' zmaj. Ili je već pokrpljeno ili na mojoj konfi radi i bez krpačine :D


Meni jučer nije, a sudeći po postovima na Arch Linux forumu nisam jedini kojem se polomio, nisam još danas koristio laptop pa updateam (ako ima što novo) poslije pa ću vidjeti. Imam još jedan, nevezan za ovo, problem sa wallpaperom u LightDMu, ne prihvaća promjenu, mijenjao sam ga sa LightDM GTK konfiguratorom, kopirao wallpaper u /usr/share/pixmaps i /usr/share/wallpapers, probao wallpaper iz Pictures u home direktoriju i ništa. Neće pa neće staviti custom wallpaper iako ga je GUI konfigurator kao stavio.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Skype Alpha mi nikada nije radio normalno (na Manjaru). Izbaci upozorenje da se ne može spojiti i to je to! @Cooleech, da li ti "obični" Skype ili Skype Alpha radi "ka zmaj" :) ?
Postovi: 805
Postovi: 805
Pridružen/a: 21 vel 2012, 23:18
Podijelio/la zahvalu: 83 puta
Primio/la zahvalu: 56 puta
Spol: M
trzalica je napisao/la:Skype Alpha mi nikada nije radio normalno (na Manjaru). Izbaci upozorenje da se ne može spojiti i to je to! @Cooleech, da li ti "obični" Skype ili Skype Alpha radi "ka zmaj" :) ?


Meni nakon jučerašnjeg updatea obični Skype crasha, odnosno ni ne otvori se, u konzoli piše aborted (core dumped), Skype Alpha se otvori ali crasha čim unesem username i kliknem Continue (ili tako nešto) što bi me trebalo odvesti na dio gdje bi trebao unijeti password.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Updateao sam i ništa, oba Skypea i dalje ne rade.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
JH-IM je napisao/la:Meni nakon jučerašnjeg updatea obični Skype crasha, odnosno ni ne otvori se, u konzoli piše aborted (core dumped), Skype Alpha se otvori ali crasha čim unesem username i kliknem Continue (ili tako nešto) što bi me trebalo odvesti na dio gdje bi trebao unijeti password.

Hmm, čudno mi je da ti niti obični Skype ne radi... Meni radi ali ovaj Alpha ispiše Error kada se trebam ulogirati. Isprobao sam i Skype u browseru (u Chromiumu) i sve je radilo kako treba.
Postovi: 805
Postovi: 805
Pridružen/a: 21 vel 2012, 23:18
Podijelio/la zahvalu: 83 puta
Primio/la zahvalu: 56 puta
Spol: M
@JH-IM
Skini .deb verziju za Ubuntu, raspakuj i otvori skype iz tog foldera. Čisto za probu.
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
trzalica je napisao/la:Hmm, čudno mi je da ti niti obični Skype ne radi... Meni radi ali ovaj Alpha ispiše Error kada se trebam ulogirati. Isprobao sam i Skype u browseru (u Chromiumu) i sve je radilo kako treba.


https://bugs.archlinux.org/task/51537

Preko browsera nisam probao, ali taj bi vjerojatnije trebao raditi jer ne koristi toliko libraryja.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 23 gostiju.