Sada je: 25 kol 2019, 20:59.
Diskusije usko vezane uz Arch Linux i srodne distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

blast beat je napisao/la:Čuj jednom mesečno, ja to radim nekada i 2 puta dnevno kada imam slobodan dan :D

Cooleech je napisao/la:Ja to radim svakodnevno ali samo jednom.. osim ako mi nije dosadno pa to napravim i više puta uz čest rezultat "nothing to do" :-D

Svaka čast! Sila je jaka u vama dvojici! :lulz
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 337 puta
Spol: M
ngu717 je napisao/la:Iz iskustva mogu pohvaliti Antergos kao odličan i olakšan alternativni način instaliranja Archa.

Bolji je naziv teme "Antergos - Arch koji te na fino!"

Ta Gnome3 instalirancija Antergosa je totalna katastrofa. Instaler mi se srušio jedno 10 puta na različitim mjestima (md5sum OK), wifi setup ne prima lozinku (osjenčeno - disabled), sve dok se doda ručno nova wifi veza. Onda odjednom prima i staru. Usred instalacije skoči popup "Instaler je ažuriran" i opet crkne.
Image ima preko 500 MB za ono što je praktički samo amd64 net install poput archa. GUI nema ni glavnog menija. Ništa - osim dvije ikonice i bugovitog network manager appleta.

Skidanje paketa je očajno sporo, skoro kao modemska veza. A nema ni odabira repo servera. Iako sam odabrao samo par aplikacija i XFCE, skidanje paketa trajalo je preko sat i pol . Nije ga ni dovršio jer se odjednom pojavilo "Error - nema više mjesta na disku" i crk! Valjda genijalci sve trpaju u ramdisk jer je particija za instaliranje bila oko 40 giga.

Ef-ju Antergos! pface
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 337 puta
jurastublic je napisao/la:
Bolji je naziv teme "Antergos - Arch koji te na fino!"

Ta Gnome3 instalirancija Antergosa je totalna katastrofa. Instaler mi se srušio jedno 10 puta na različitim mjestima (md5sum OK), wifi setup ne prima lozinku (osjenčeno - disabled), sve dok se doda ručno nova wifi veza. Onda odjednom prima i staru. Usred instalacije skoči popup "Instaler je ažuriran" i opet crkne.
Image ima preko 500 MB za ono što je praktički samo amd64 net install poput archa. GUI nema ni glavnog menija. Ništa - osim dvije ikonice i bugovitog network manager appleta.

Skidanje paketa je očajno sporo, skoro kao modemska veza. A nema ni odabira repo servera. Iako sam odabrao samo par aplikacija i XFCE, skidanje paketa trajalo je preko sat i pol . Nije ga ni dovršio jer se odjednom pojavilo "Error - nema više mjesta na disku" i crk! Valjda genijalci sve trpaju u ramdisk jer je particija za instaliranje bila oko 40 giga.

Ef-ju Antergos! pface

Ja sam u zadnje vrijeme instalirao Antergos jedno 4-5 puta i nisam uopće imao tih problema osim ovoga da ne prihvaća password za Wi-Fi dok ne odem na Edit Connections i ručno napravim vezu.
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Sviđa mi se za sada Antergos, preživio je upgrade sa Gnomea 3.20 na 3.22 jedino sam morao instalirati gdm umjesto lightdma jer nisam inače mogao unijeti password, sa Plankom i par dodataka Gnome je relativno pristojan desktop. Fontovi izgledaju ok i bez Infinalityja, novi freetype 2.7 je značajno poboljšao font rendering, ali i dalje izgledaju nešto lošije na KDEu nego na Gnomeu i Gnome baziranim desktop environmentima.
@JH-IM
Koliko ti GNOME zauzima RAM-a?
Podijelio/la zahvalu: 68 puta
Spol:
vision je napisao/la:@JH-IM
Koliko ti GNOME zauzima RAM-a?

Pogledati ću idući put kada rebootam u Antergos pa ti javim.
761.3 MB nakon što se boota Gnome.
... cock ...

1.8 GB :ljut

Nije Antergos u pitanju ali kad si krenuo da pišeš o ovom okruženju taman da pitam.

Hvala!
Podijelio/la zahvalu: 68 puta
Spol:
vision je napisao/la:... cock ...

1.8 GB :ljut

Nije Antergos u pitanju ali kad si krenuo da pišeš o ovom okruženju taman da pitam.

Hvala!

1.8 GB je previše za bilo koji desktop, pogledaj koje procese vrti nakon boota, nešto vjerojatno divlja.
mene ovaj Antergos ne voli. Treba mi 5 instalacija da uspije, nakon kaj i uspijem pocne zezati nenormalno. Ajde da je sada tako ali dosad uvijek kada sam ga isao instalirati nikada nije proslo bez nekakvih problema. Steta, cini se kao lijepa distra
Podijelio/la zahvalu: 31 puta
Primio/la zahvalu: 28 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.