Sada je: 29 ožu 2024, 05:39.
Diskusije usko vezane uz Arch Linux i srodne distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

5arChScript :hihi

kad je riječ o GUI instaleru, i ako je Fu-rch isti kao i Cnchi instaler sa Antergosa, a koji je skoro isti kao na Manjaro - pitanje je čiji je ovo instaler (ko ga je prvi napravio)?
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
vision je napisao/la:5arChScript :hihi

kad je riječ o GUI instaleru, i ako je Fu-rch isti kao i Cnchi instaler sa Antergosa, a koji je skoro isti kao na Manjaro - pitanje je čiji je ovo instaler (ko ga je prvi napravio)?

koliko znam manjarov installer je napravio manjaro team a sto se Fu-rcha tice:
I’ve been building and testing live DVD .iso images of Arch with cnchi installed in vbox. Cnchi is the Antergos Linux installer. I have not secured a paid developer at this point, which has motivated me to proceed on my own for the time being.

http://www.jeffstory.org/wordpress/?p=1058

na kraju krajeva to nije ni bitno, bit archa je da si sam instaliras pakete koje zelis a sa Fu-rchom dobijes ono sto je netko drugi odlucio instalirati sto je opet ok dok se ne pocne netko hvaliti sa "cistokrvnim archom" a instalirao je antergos, bridge, arch-bang, fu-arch ili sta ja znam :)
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Istina @zole052 ali ako netko želi instalirati Arch na više računala a ne da mu se gubiti masa vremena na klasičan način instaliranja Archa onda je neka skripta dobrodošla, na kraju krajeva, skripte i postoje da bi se ubrzao neki postupak i povećala efikasnost.

E sada tko je bio prvi, kokoš ili jaje :D ne znam ali ovu sam temu otvorio čisto da vas informiran da i ovo čudo postoji. :)
Postovi: 805
Postovi: 805
Pridružen/a: 21 vel 2012, 23:18
Podijelio/la zahvalu: 83 puta
Primio/la zahvalu: 56 puta
Spol: M
@Cooleech - daj molim te baci link na svoju skriptu. Znam da sam je bio bookmarkirao (i pohranio na stick negdje) ali sada je ne mogu pronaći a nisam je do sada isprobao...
Postovi: 805
Postovi: 805
Pridružen/a: 21 vel 2012, 23:18
Podijelio/la zahvalu: 83 puta
Primio/la zahvalu: 56 puta
Spol: M
Cnchi je projek od antegrosa ili kako se prije zvao Cinnarch :kava
HP Pavilion 15
Intel core i5 8GB
Nvidia geforce MX150 2gb
Intel HD graphics 8GB
SSD 250 GB
HD 1 TB
Windows 11 Home 64 bit
Avatar
Postovi: 97
Postovi: 97
Pridružen/a: 26 vel 2011, 16:52
Lokacija: Čađavica
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Spol: M
OS: Windows 11
TRZALICA je napisao/la:@Cooleech - daj molim te baci link na svoju skriptu. Znam da sam je bio bookmarkirao (i pohranio na stick negdje) ali sada je ne mogu pronaći a nisam je do sada isprobao...

http://goo.gl/XOWg71
http://www.youtube.com/watch?v=WAXcrjWCHTg
Arch Linux Install Script (zastarjela verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6725
Moderator
Postovi: 6725
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 338 puta
Primio/la zahvalu: 406 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Hvala @Cooleech ! :)
Postovi: 805
Postovi: 805
Pridružen/a: 21 vel 2012, 23:18
Podijelio/la zahvalu: 83 puta
Primio/la zahvalu: 56 puta
Spol: M

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 18 gostiju.