Switch to full style
Diskusije usko vezane uz Arch Linux i srodne distribucije.
Odgovori

Manjaro 17.0 problemi nakon instalacije

02 tra 2017, 21:59

Evo ovako ne znam odakle da pocnem. Do sada sam imao stari manjaro koji je radio normalno osim sto je pri startapu stalno ispisivao kvm disabled by bios. Ostalo je bilo odlicno da ne govorim da su igre takodjer radile super. Onda sam ga updato i s novim updatom se sve skrsilo. Vise ga nisam mogao popraviti pa sam presao na mint koji mi je jako lose i sporo radio. Kako je u medjuvremenu izasao novi manjaro instalirao sam njega, no tada sam imao neki konflikt izmedju xorg-servera i nekog catalysta. To je dovelo do toga da vise nisam mogao se ulogirati. Odlucio sam pokusati s ubuntu i on je radio isto lose i sporo kao i mint(radi se o stekanju). Zatim sam odlucio ponovno instalirati novi manjaro i rijesiti taj problem posto mi je to najdraza distra. I evo me sada pisem ovo preko mobitela zbog jos gorih problema. Sada cim instaliram taj os i pokrenem pacman -Ssy on pocne removat neke 32 bitne libve(za ovo cu staviti sliku). Kada se to dogodi vise nemogu upaliti niti jedan program. Kliknem i nista se ne dogodi. Pokusam restartat komp i zapne na crnom ekranu di pise kvm disabled by bios 3 puta. I nejde dalje. Sada sam ponovno reinstallo os i prvo pustio update... Sad dok to cekam pisem ovo i sve je isto kocprosli put nrmogu nista upaliti niti jdan program. Ove cude poruke u terminalu cu slikat i poslat. Sto se tice stekanja oseva cinimi se da ce ki svaki noviji linux raditi tako zbog nekog updata, pa i manjaro. Za to cu traziti pomoc i dati detaljnije informacije kada rijesim ovo i dodjem uopce do toga. Uglavnom hvala svima koji su ovo imali strpljenja procitat i molim za pomoc. Hvala

Re: Manjaro 17.0 problemi nakon instalacije

02 tra 2017, 23:11

Sve si napisao osim najbitnijeg... točnih i potpunih specifikacija hardvera kojeg koristiš (znči nije dovoljno napisati procesor na 2 GHz i 3GB RAM-a).

Re: Manjaro 17.0 problemi nakon instalacije

02 tra 2017, 23:16

Da sad sam se toga sjetio. Manjaro 17.0 KDE. Najnoviji manjaro. Od hardvera komp je Compaq pressario cq 58, procesor intel i3 110M(2.4 GHz, 4 GB ram) graficka intel hd 4000... I da btw ovaj problem s crashanjem osa je rijesen sad kad se update dovrsio. Sada cu ga testirati kako radi pa javim jer mi se cini da cu i dalje imati problem s onim stekanjem. To se posebice vidi u igrama i youtubu. Npr zvuk i slika pocnu trokirat i stekaju ko sam vrag a onda malo kasnije sve opet dobro radi. Ugl sto se toga tice javim sutra nakon sto testiram.

Re: Manjaro 17.0 problemi nakon instalacije

02 tra 2017, 23:36

Hulja je napisao/la:Da sad sam se toga sjetio. Manjaro 17.0 KDE. Najnoviji manjaro. Od hardvera komp je Compaq pressario cq 58, procesor intel i3 110M(2.4 GHz, 4 GB ram) graficka intel hd 4000... I da btw ovaj problem s crashanjem osa je rijesen sad kad se update dovrsio. Sada cu ga testirati kako radi pa javim jer mi se cini da cu i dalje imati problem s onim stekanjem. To se posebice vidi u igrama i youtubu. Npr zvuk i slika pocnu trokirat i stekaju ko sam vrag a onda malo kasnije sve opet dobro radi. Ugl sto se toga tice javim sutra nakon sto testiram.

:hmm fali ti vjerojatno jedna trojka ispred ovih 110M ... ako je s obzirom na HD 4000 grafiku onda bi to bio IvyBridge i3 CPU, odnosno ovaj laptop na kojem se niti jedna distribucija ne bi smjela teliti kako si opisao u prvom postu pa problem trebamo tražiti negdje drugdje... za početak:
  • 1) prati temperature CPU-a kad se igraš/gledaš video jer mi opisano miriše na pregrijavanje CPU-a pa dolazi do throttling-a što onda za sobom povlači privremeni pad performansi
  • 2) pod drugo eventualno provjeri zdravlje HDD-a (jer opet nisi napisao potpune specifikacije hardvera pa ne znamo da li imaš HDD ili SSD)
... ali mislim da je uzrok usporavanje pod jedan.

Re: Manjaro 17.0 problemi nakon instalacije

03 tra 2017, 06:06

HDD imam i da fali jedna trojka sorry. Ptovjerit cu ovo sto si napisao, ali ovako na prvu mi se cini da se komp uopce ne pregrijava jer radi mirno uvijek. To mi i je cudno.

Re: Manjaro 17.0 problemi nakon instalacije

03 tra 2017, 06:12

Od igri sam ga testirao na war thunderu, tf2, unturned(koji bi trebao rsditi bezprijekorno), lol. Svaka od ovih igri mi je na starom manjaru rwdila perfektno. Odnosno cino mi se da problem ostaje isti bez obzira koliko igra bila zahtjevna

Re: Manjaro 17.0 problemi nakon instalacije

03 tra 2017, 07:29

Malo mi je ovo 'pacman -Ssy' čudno. Ako se ne varam (a nisam), 'pacman -Ss' je naredba za traženje paketa u repoima. Nadogradnja se vrši naredbom 'pacman -Syu'.
Manjaro nije loš ali nije ni za totalne početnike. Osobno koristim isključivo Arch upravo zbog konfigurabilnosti i friških paketa što zna zadavati glavobolje početnicima.

Re: Manjaro 17.0 problemi nakon instalacije

03 tra 2017, 08:26

Da drugi put sam pokuso bez terminala normalno preko Octopia.

Re: Manjaro 17.0 problemi nakon instalacije

04 tra 2017, 10:25

Testirao sam sada novi manjaro na war thunderu i cudo, ponovno sve radi odlicno, jos moam sveto testirati na nekim drugim igrama da bi bio siguran, ali u principu sam zadovoljan jer sam nasao svoj idealan linux. Ni jedan linux mi nije tako dobro radio do sada kao manjaro, a probao sam ih dosta(Ubuntu, svi moguci Mintovi, Fedora, Open Suse, Kde neon, Kubuntu.. itd.) Ugl svi su imali taj problem sa stekanjem ali ovaj novi manjaro kako se cini nema.
Odgovori