Sada je: 19 tra 2024, 04:10.
Diskusije usko vezane uz Arch Linux i srodne distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Poštelo sam si Arch zasad sve kako mi paše samo jednu stvar nisam uspio napraviti. Danas mi je zatrebao printer kad ono, nema printera. Ubuntu me razmazio pa mi je instalirao printer prilikom prvog pritiska na tipku Print.

Molim vas neko rješenje. Čitao sam CUPS stranicu na Wikiju ali nisam uspio srediti.
Avatar
Postovi: 683
Postovi: 683
Pridružen/a: 14 vel 2008, 22:42
Lokacija: Pula
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: Mint (cinnamon)
Gogy je napisao/la:Poštelo sam si Arch zasad sve kako mi paše samo jednu stvar nisam uspio napraviti. Danas mi je zatrebao printer kad ono, nema printera. Ubuntu me razmazio pa mi je instalirao printer prilikom prvog pritiska na tipku Print.

Molim vas neko rješenje. Čitao sam CUPS stranicu na Wikiju ali nisam uspio srediti.


Dakle, instaliraj CUPS i spoji se na njegovo web sucelje kako je opisano u wikiju. Zatim odi na tab administration i odaberi dodavanje novog printera. Nakon toga bi on trebal ponuditi lokalno spojene i prepoznate printere pa odaberes njega. Ak se dobro sjecam dalje je islo neko upisivanje podataka o imenu printera i njegovoj lokaciji (mozes napisati kaj hoces) te odabir defaultnih postavki (tu je bitno odabrati za default a4 format papira, jer u protivnom bude americki letter) i to bi trebalo biti to.

EDIT: ako ti ne prepoznaje printer, ocito nemas drivere za njega. Instaliraj ih sa 'pacman -Sy gutenprint'.
:mrgreen: Smile! It makes people wonder what you're thinking about... :mrgreen:
I am NaN, I am a free man!
Započnite svoje Linux iskustvo na http://wiki.open.hr
Avatar
Postovi: 1559
Postovi: 1559
Pridružen/a: 23 sij 2008, 11:51
Lokacija: ~/Croatia/Zagorje/Radoboj
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 18 puta
Spol: M
OS: GNOME 3
Hvala DoDo, izgleda da mi je nekako promaklo ovo sa web sučeljem :pogled_dolje
Avatar
Postovi: 683
Postovi: 683
Pridružen/a: 14 vel 2008, 22:42
Lokacija: Pula
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: Mint (cinnamon)
Da malo podignem stariju temu, ipak se radi o istom printeru.

Printa, sve OK, ali vertikalne linije mi printa grbavo. Dakle napravim recimo tablicu nekakvu, i sve vertikalne linije izgledaju kao da je netko koristio ravnalo koje je onak ishabano.

U čemu bi tu mogo bit problem? :misli
Avatar
Postovi: 683
Postovi: 683
Pridružen/a: 14 vel 2008, 22:42
Lokacija: Pula
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: Mint (cinnamon)
Gogy je napisao/la:Da malo podignem stariju temu, ipak se radi o istom printeru.

Printa, sve OK, ali vertikalne linije mi printa grbavo. Dakle napravim recimo tablicu nekakvu, i sve vertikalne linije izgledaju kao da je netko koristio ravnalo koje je onak ishabano.

U čemu bi tu mogo bit problem? :misli


Da ti nisu glave misalignane? Jel to radi uvijek ili samo u nekim posebnim slucajevima (npr. uvijek s istim programom). Ak je uvijek, probaj napraviti head alignment (nije podrzano za sve printere pod linuxom), a ak je ovisno o programu, onda koristi drugi program.
:mrgreen: Smile! It makes people wonder what you're thinking about... :mrgreen:
I am NaN, I am a free man!
Započnite svoje Linux iskustvo na http://wiki.open.hr
Avatar
Postovi: 1559
Postovi: 1559
Pridružen/a: 23 sij 2008, 11:51
Lokacija: ~/Croatia/Zagorje/Radoboj
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 18 puta
Spol: M
OS: GNOME 3
Printam uvijek iz Open Office-a, probao sam staviti Live Ubuntu i ista stvar je. Kako se radi taj head alignment?
Avatar
Postovi: 683
Postovi: 683
Pridružen/a: 14 vel 2008, 22:42
Lokacija: Pula
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: Mint (cinnamon)
Gogy je napisao/la:Kako se radi taj head alignment?


U Linuxu nemam pojma. U windowsima sam otvoril software od printera i odabral head alignment. Navodno postoji neki konzolni programcic koji to radi pod linuxom za epsona, no s canonima nemam bas iskustva (ne kupujem ih jer ih ne volim).
:mrgreen: Smile! It makes people wonder what you're thinking about... :mrgreen:
I am NaN, I am a free man!
Započnite svoje Linux iskustvo na http://wiki.open.hr
Avatar
Postovi: 1559
Postovi: 1559
Pridružen/a: 23 sij 2008, 11:51
Lokacija: ~/Croatia/Zagorje/Radoboj
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 18 puta
Spol: M
OS: GNOME 3
gogy možeš li mi samo reći šta si stavio pod connections kad si dodavao printer u cupsu?
csx
csx
Ja nisam ništa stavio, on je automatski stavio:
hal:///org/freedesktop/Hal/devices/usb_device_4a9_108d_B061F6_if0_printer_noserial

i to nije nešto što mogu mijenjati.
Avatar
Postovi: 683
Postovi: 683
Pridružen/a: 14 vel 2008, 22:42
Lokacija: Pula
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: Mint (cinnamon)
kak misliš automatski? ja sam pratio one upute sa wikija, gdje piše da preko localhost:631 pristupam cupsu i tamo dodam printer : /

možeš li mi malo pojasniti kako si ti to instalirao taj printer?


EDIT: sredjeno...
csx
csx

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 22 gostiju.