Sada je: 05 svi 2024, 01:50.
Diskusije usko vezane uz Arch Linux i srodne distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Izašla nova verzija ArchBang distroa jedna od meni omiljenih novih distribucij, istina je da iz svake verzije menjaju mnogo paketa i ima po koji bug ali opet uvek privuče korisnike, na distrowatchu popularnost im rapidno raste, tako da ova distribucija ima sigurno dobru budućnost. evo i linkovi za novu verziju pa ko voli neka isproba live disk.

ArchBang i686 - http://sourceforge.net/projects/archban ... o/download



ArchBang x86_64 - http://sourceforge.net/projects/archban ... o/download
Postovi: 129
Postovi: 129
Pridružen/a: 20 kol 2008, 21:56
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: Arch
Archer je napisao/la:Izašla nova verzija ArchBang distroa jedna od meni omiljenih novih distribucij, istina je da iz svake verzije menjaju mnogo paketa i ima po koji bug ali opet uvek privuče korisnike, na distrowatchu popularnost im rapidno raste, tako da ova distribucija ima sigurno dobru budućnost. evo i linkovi za novu verziju pa ko voli neka isproba live disk.

ArchBang i686 - http://sourceforge.net/projects/archban ... o/download



ArchBang x86_64 - http://sourceforge.net/projects/archban ... o/download


Ovo je symbiosis s bug fixevima(nije radio automount, pa su ga popravili, updateali sustav, promjenili izgled)

Inace jako dobar derivat(zapravo ovo niti nije derivat klasicni jer u grub-u pise Archlinux, nisam nigdje vidio da pise Archbang osim u onoj skripti koju bashrc kaci pa u termianlu pise Archbang dakle trebaju, ne bi skodio rebrand da se bar zna da je to Archbang)

Inace super distribucija za one koji zele arch, a nezele namjestati openbox, dodavati pakete, etc.

Ne mogu nista vise reci ovo je Arch s openboxom, osim da bi mogli zamjeniti neke pakete( umjesto leafpad-a mogli staviti gedit,+ neki power manager i audio player ne bi skodio i PCManFM umjesto thunara), ali eto ako se dobje openbox i arch na gotovo ovo se moze doinstalirati
Ken Thompson je napisao/la:One of my most productive days was throwing away 1000 lines of code.



Pikacode - Arch configs
Pikacode - dwm config
Avatar
Postovi: 2254
Postovi: 2254
Pridružen/a: 11 svi 2009, 16:26
Lokacija: /dev/pts/0
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 94 puta
Spol: M
OS: Arch Linux x86-64 subtle
ArchBang je veoma specifičan distro zato jer uveliko sa developerima učestvuje i zajednica, tako da se kroz njegove izlaske dešavalao mnogo mnogo promena čak i sada mada mnogo manje nego pre... bili su i qt programi, bio je thunar pa pcmanfm pa opet thunar znači jako se menjao čak sam i ja učestvovao u njegovom kreiranju u nekim delovima, e sada koliko je to dobro zapravo to je i veoma loše kada zajednica učestvuje jer svako voli nešto drugo, neko voli thunar nego pcmanfm, ja sam mišljenja da netreba uopšte dodavati gnome ili KDE elemente npr. to sa dodavanjem gedit se ne slažem jer leafpad je itekako odličan editor a koliko vidim da postoji i nešto napredniji geany koji je odličan. Što se multimedie tiče ja sam za QT programe Clementine i SMplayer, mislim da bi ArchBangu itekako bili odličan izbor. A što se tiče pcmanfm tu se u potpunosti slažem sa tobom mnogo je bolji od thunara.
Postovi: 129
Postovi: 129
Pridružen/a: 20 kol 2008, 21:56
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: Arch
@Archer

Mislim da bih geany bio dobar izbor za Archbang, ne slažem se u vezi Qt aplikacija i multimedijom mislim da bi izbor za audio player bio deadbeef ili audacious, pa da PCManFM je kako god uzmeš bolji od thunara(bolje čita NTFS articije bile one montirane u /media-i ili u /mnt, ima tabove, brži je), ali koliko sam testirao Archbang nisam imao nikakvih problema osim što nisu dodali dbus-launch i instalirali gvfs pa automount nije radio u Symbiosis.
Ken Thompson je napisao/la:One of my most productive days was throwing away 1000 lines of code.



Pikacode - Arch configs
Pikacode - dwm config
Avatar
Postovi: 2254
Postovi: 2254
Pridružen/a: 11 svi 2009, 16:26
Lokacija: /dev/pts/0
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 94 puta
Spol: M
OS: Arch Linux x86-64 subtle
Geany je već uvršten u par izdanja kao editor pored leafpada, Što se tiče deadbeef slažem se ali pored audaciousa bi stavio Qmmp jednostavno QT multimedia dominara... Od video playera nema bolje od VLC i SMplayera a sve je qt (čak je u par poslednjih izdanja jednom bio i smplayer, VLC i minitube)
Postovi: 129
Postovi: 129
Pridružen/a: 20 kol 2008, 21:56
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: Arch
Ja sam nakon instalacije Archa na desktop komp poslije nekoliko dana na laptop instalirao ArchBang samo zato što sam u tom trenutku bio lijen :)
I mogu reći, to je 100% Arch kojem je pojednostavljena instalacija i već podešene neke stvari. Naravno, instalirao sam kasnije sve kao i na desktopu (KDE...) i nema nikakve razlike.

Svima koji bi probali Arch, ali se možda boje instalacije ili žele nakon instalacije odmah imati internet i osnovne aplikacije, preporučujem ArchBang.
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Avatar
Moderator
Postovi: 3293
Moderator
Postovi: 3293
Pridružen/a: 01 pro 2010, 23:50
Lokacija: Nova Gradiška
Podijelio/la zahvalu: 122 puta
Primio/la zahvalu: 157 puta
OS: Arch/KDE, Debian/Armbian

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.