Sada je: 29 ožu 2024, 06:13.
Diskusije usko vezane uz Arch Linux i srodne distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Da citiram ovog stričeka iz profilne

Haha!! You kill me!!

sad dosta offtopic, Abs je u blizini :mrgreen:
Lutherus
Lutherus
Ajde posto je to bridge linux tema da tu postavim pitanje, iako se ono tice archa opcenito. Sta ovdje polazi po zlu?
Kod: Označi sve
[gaijin@bridgelinux ~]$ sudo pacman -Syu
:: Synchronizing package databases...
 core is up to date
 extra is up to date
 community is up to date
:: The following packages should be upgraded first :
    pacman
:: Do you want to cancel the current operation
:: and upgrade these packages now? [Y/n] y

resolving dependencies...
warning: dependency cycle detected:
warning: udev will be installed before its util-linux dependency
looking for inter-conflicts...
error: failed to prepare transaction (could not satisfy dependencies)
:: gcc: requires gcc-libs=4.6.3-1
[gaijin@bridgelinux ~]$
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"
Avatar
Postovi: 1253
Postovi: 1253
Pridružen/a: 25 stu 2010, 15:19
Podijelio/la zahvalu: 28 puta
Primio/la zahvalu: 59 puta
Spol: M
OS: Fedora
Čini mi se da bi trebao instalirati "gcc-libs" :) Pokušaj to pa nakon toga pokušaj napraviti update. ukoliko to ne uspije pokušaj prvo upisati pacman -syy pa onda probaj. Ispravite me ako griješim ;)
masteroman
masteroman
samo opali
Kod: Označi sve
pacman -S pacman


a onda update
Avatar
Postovi: 28
Postovi: 28
Pridružen/a: 03 kol 2009, 00:01
Lokacija: Barcelona/España
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: arch KDE/kubuntu 17.10
Pokušaj najprije pacman -S pacman
pa onda upgrade...

EDIT: imaš to već na forumu (pitaj domija) ;)
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Avatar
Moderator
Postovi: 3293
Moderator
Postovi: 3293
Pridružen/a: 01 pro 2010, 23:50
Lokacija: Nova Gradiška
Podijelio/la zahvalu: 122 puta
Primio/la zahvalu: 157 puta
OS: Arch/KDE, Debian/Armbian
drone je napisao/la:Pokušaj najprije pacman -S pacman
pa onda upgrade...



oprosti ako malo glup ispadam (bolje tako nego iz aviona :D ) ali zar output ne prikazuje da nedostaje gcc-libs? tj da verzija ne zadovoljava, pa mi pada napamet da to treba instalirati a ako ni to nemože da "osvježi" listu repozitorija il kako bi to već nazvao. szbunjen
masteroman
masteroman
Hvala na odgovorima! Trebao sam prvo RTFM! :facepalm Proslo mi je sa pacman -S pacman pa dalje update...
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"
Avatar
Postovi: 1253
Postovi: 1253
Pridružen/a: 25 stu 2010, 15:19
Podijelio/la zahvalu: 28 puta
Primio/la zahvalu: 59 puta
Spol: M
OS: Fedora
Yeti je napisao/la:Hvala na odgovorima! Trebao sam prvo RTFM! :facepalm Proslo mi je sa pacman -S pacman pa dalje update...



U tom slučaju se ispričavam na krivim uputstvima :)
masteroman
masteroman
Ma nema beda... Procitao sam na arch wiki pa sam tek onda tu vidio... Al prije toga nisam mogao naci, tj. napola sam citao... :kava
"It is not the brains that matter most, but that which guides them—the character, the heart, generous qualities, progressive ideas."
"I'd have to be a warrior, a slave I couldn't be. Soldier and a conqueror, fighting to be free"
Avatar
Postovi: 1253
Postovi: 1253
Pridružen/a: 25 stu 2010, 15:19
Podijelio/la zahvalu: 28 puta
Primio/la zahvalu: 59 puta
Spol: M
OS: Fedora
Yeti je napisao/la:Ma nema beda... Procitao sam na arch wiki pa sam tek onda tu vidio... Al prije toga nisam mogao naci, tj. napola sam citao... :kava


Ko pita ne skita, tako barem kažu. Neće se nitko naljutiti što pitaš, vidiš da ovdje ima puno "nadobudnih" ljudi koji jedva čekaju da budu propitani rofl mada je moja "strategija" da prvo RTFM pa tek onda postavljam pitanja :) ako unutar sat vremena nešto ne riješim prosljeđujem dalje , tj upitam druge što misle o tome :?
masteroman
masteroman

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.