Sada je: 29 tra 2024, 15:05.
Diskusije usko vezane uz Arch Linux i srodne distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Bridge Linux
11 vel 2012, 23:11
Dakle tako sam slucajno naletio na jednu distribuciju izvan Distrowatcha. U biti ovo je samo cisti arch s predinstaliranim xfce-om a sad po novijem i kde-om, znaci odma nakon pocetne konfiguracije i particioniranja , nakon sto se sustav instalira spreman je za koristenje (dok nas kod archa ceka jos sat vremena postavljanja daemona, usera i ostalih stvarcica, naravno to vrijeme moze biti i krace, ali arch se ne instalira svakih 5 minuta nego jednom po zivotu harda)

Da ne duljim dalje evo link
http://millertechnologies.net/

provjerite i javite dojmove.

Ubuduce se planira staviti neki custom branding, smatram da ako se na ovome poradi ovo bi mogla biti super stvar, to bi uvelike priblizilo Arch ljudima koji nisu tako vicni konfiguraciji sustava od samog kostura.
masteroman
masteroman
Ali arch ni nije namjenjan za takve ljude.
Lutherus
Lutherus
Lutherus je napisao/la:Ali arch ni nije namjenjan za takve ljude.



istina, al eto mozda se nekom neda zezat s instalerom (citaj meni), doduse instalirao sam ga par puta ok, al kakve sam srece u zadnje vrijeme (instaliram arch, rikne drive, kupim drive, instaliram arch, drive je bio s greskom, posaljem ga natrag i sad moram cekat da drugi ne dodje, zato i stoji ona stvarcica s youtube kanalom :o :( ) odlucio sam ovo instalirati, uvelike skrati vrijeme, a one nepotrebne stvari se lako uklone, mada niti ih nema tako puno , vecinom nitko skoro ne instalira komad po komad nego samo na pocetku pacman -S @KDE ili sta vec i sve po redu instalira :)

eto samo moje misljenje , tko zeli i ima priliku nek jednog dana isproba ;)
masteroman
masteroman
Lutherus je napisao/la:Ali arch ni nije namjenjan za takve ljude.


glupost. arch je namjenjen za bilo koga. kao i bilo koja druga distribucija, ali nije svatko za arch. bitna razlika.

s druge strane, arch je poput recimo debiana odlična distribucija za koristit ju kao temelj za napravit neku drugu distribuciju koja bi bila više user friendly.. i ako se može, i ako netko želi i ima volje i resursa, pa nek napravi.. tako su i sve druge stvari u free/libre i open sourceu nastale.. jer su ljudi mogli. neki produkti su bili dovoljno dobri i zaživjeli su snažnije..
...I put on my robe and a wizard hat...
Avatar
Postovi: 816
Postovi: 816
Pridružen/a: 13 lis 2008, 21:15
Lokacija: Nerdvana
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Arch GNU/Linux + KDE
Ne nije. Arch upravo nije za gotovane i one koji žele sve dobiti na pladnju i nije za one koji ne shvaćaju da je korisnik sam odgovoran za svoj sustave jelte nitko ne može preuzeti odgovornost za tvoju grešku. A instalacija nije teška. Nije ni konfiguriranje teško dok post instalacija ovisi o tome koliko dobro radiš skripte.
Lutherus
Lutherus
Lutherus je napisao/la:Nije ni konfiguriranje teško dok post instalacija ovisi o tome koliko dobro radiš skripte.

Gotovanu jedan. Kakve skripte? Sve to lipo ručno podesit! ruga_se rofl
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6766
Moderator
Postovi: 6766
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 353 puta
Primio/la zahvalu: 417 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
Sa obzirom da je većina softwera kompajlirana iz koda, pogotovo ffmpeg, mplayer, mpd, mpc, libmpd, ncmpcpp,.... bez obzira na skriptu ručno je podešeno :bleh pogotovo kernel koj je vanilla kernel sa novellovim patchevim i bfs-om te po Slackwareovoj konfiguraciji :bleh
Lutherus
Lutherus
Lutherus je napisao/la: pogotovo kernel koj je vanilla kernel sa novellovim patchevim i bfs-om te po Slackwareovoj konfiguraciji :bleh

svecenik szubi :mrgreen:
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Svećenik pere zube i pozeleni.
Lutherus
Lutherus
Lutherus je napisao/la:Svećenik pere zube i pozeleni.

;)
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.