Sada je: 28 ožu 2024, 09:00.
Diskusije usko vezane uz Arch Linux i srodne distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

-Rcns? Radije -Runsc. Primijetite "u". Ustvari, radije -Runc, jer -s može maknuti koješta. Be careful.

A što se tiče -Qdt, to zbilja izbaci orphaned pakete, ali to ne znači da ih uvijek želite maknuti - npr. A je instalirao B i C, no C biste ionako instalirali sami (explicit install), pa sada kad ste maknuli A, B je nepotrebni orphan, ali C nije - npr. meni je hrpa libreoffice- paketa orphaned, ali to ne znači da bih htio maknuti LibreOffice.
Avatar
jjj
Postovi: 1451
Postovi: 1451
Pridružen/a: 04 lip 2009, 00:46
Lokacija: Classyfied
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: Nepu Yvahk
jjj je napisao/la:-Rcns? Radije -Runsc. Primijetite "u". Ustvari, radije -Runc, jer -s može maknuti koješta. Be careful.


sad sam sve to opet pročitao bio.. jesi mislio možda na -Runs? jer -s miče depse koje je paket povukao, a -c briše pakete koji su mogli biti kasnije doinstalirani, a dep da im je bio neki paket koji je već od prije instaliran. pa bi ovako recimo i taj paket koji je instaliran 2-3 tjedna kasnije bio uklonjen.
...I put on my robe and a wizard hat...
Avatar
Postovi: 816
Postovi: 816
Pridružen/a: 13 lis 2008, 21:15
Lokacija: Nerdvana
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Arch GNU/Linux + KDE
pootzko je napisao/la:
jjj je napisao/la:-Rcns? Radije -Runsc. Primijetite "u". Ustvari, radije -Runc, jer -s može maknuti koješta. Be careful.


sad sam sve to opet pročitao bio.. jesi mislio možda na -Runs? jer -s miče depse koje je paket povukao, a -c briše pakete koji su mogli biti kasnije doinstalirani, a dep da im je bio neki paket koji je već od prije instaliran. pa bi ovako recimo i taj paket koji je instaliran 2-3 tjedna kasnije bio uklonjen.


Da, -s u -Runs.
Avatar
jjj
Postovi: 1451
Postovi: 1451
Pridružen/a: 04 lip 2009, 00:46
Lokacija: Classyfied
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
OS: Nepu Yvahk
Pitanjce. Izbrisao sam jedan programčić (ntm) instaliran iz AUR-a pomoću pacman -Rnsc, peovjerio sa which ntm i nije ga nigdje pronašao. Zatim sam ga opet instalirao i sve postavke tog programa prije brisanja su bile opet učitane. Postoji li neka druga naredba za brisanje programa instaliranih iz AUR-a?
"Bolje je šutjeti i bit smatran budalom, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju!"
Avatar
Postovi: 240
Postovi: 240
Pridružen/a: 02 kol 2012, 09:56
Lokacija: Pakrac
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Neki Os!

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 18 gostiju.