Sada je: 07 kol 2020, 01:08.
Diskusije usko vezane uz Arch Linux i srodne distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Re: Nosonja
21 tra 2012, 13:22
i opet sam probao nosinju, i ovo, da je tvoj repo prvi je jako, jako loše. ni jedan repo nepbi treba biti ispred slušbenih, i to je uzrok problema koji si korisnici imali sa apdejtom, a bit će ih još. možeš staviti da ti apdejta prvo tvoj palet za apdejt ali da bude repo prvi. ne.

to ni oni sami, arch developeri neradi što ti radiš. a uopće naznaš što ljudi imaju na kompu i kako konfiguriran sistem, i možeš svašta slonmiti.

mislim ostlo je super, ali ovo ja jako opasno. da citiram
Pacman doesn't really do anything that other package managers have not done before. It's goal is to do all the mundane parts of package management, leaving the tricky parts up to the ever-capable administrator.

arch je tako dizajnoran, a ti nisi njihov admin. jednostavno.
I'm a Paladin with 18 charisma and 97 hit points. I can use my helm of disintegration and do one D4 damage as my half-elf mage wields his plus-five holy avenger.
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
22 tra 2012, 22:33
simke je napisao/la:i opet sam probao nosinju, i ovo, da je tvoj repo prvi je jako, jako loše. ni jedan repo nepbi treba biti ispred slušbenih, i to je uzrok problema koji si korisnici imali sa apdejtom, a bit će ih još. možeš staviti da ti apdejta prvo tvoj palet za apdejt ali da bude repo prvi. ne.

Nije istina. Jedan od problema sa updateom je što sam stavio --noconfirm pa je za neke operacije automatski odgovarao s NE. Moja greška. Trenutni problem kod updatea je što pacman prvo updatea pakete nosonja-update i pacman jer se nalaze u SyncFirst listi. I to je problem u pacman-u jer mu treba nova verzija glibc a kad updatea samo pacman onda izbacuje da mu fali taj paket.
Ako su u mom repositoriju konfiguracijske datoteke napravljene za Nosonju zašto ne bi smio biti moj repositorij prvi?

simke je napisao/la:to ni oni sami, arch developeri neradi što ti radiš. a uopće naznaš što ljudi imaju na kompu i kako konfiguriran sistem, i možeš svašta slonmiti.

Znam što imaju po defaultu namješteno. Ako su prčkali po systemu onda znaju to i ispraviti. Ako imaju problem jave se na forum i ja to riješavam preko nosonja-update. Normalno ima stvari koje mogu mjenjati tj dodavati ali zna se koje su to stvari.
Nosonja - distribucija za početnike, bazirana na Arch Linuxu.
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
25 tra 2012, 16:22
Malo, po malo se forum puni. Ima ljudi koji koriste Nosonju. Ma svaka distra mora imat forum.
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
26 svi 2012, 14:18
meni je svaki gui package manager samo pojeo zivce.
Slamd64
Slamd64
17 ruj 2012, 19:57
nosonja na LAS-u... davno nisam cuo nista o nosonji
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 08#t=2620s
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 71 puta
17 ruj 2012, 20:02
No way
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
17 ruj 2012, 20:03
max360se je napisao/la:No way

nisu ga bas pohvalili :mrgreen:
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
17 ruj 2012, 20:04
Da, jer je prastar ISO, ne znam kad ce Gobonja izdat novi.

17 ruj 2012, 20:07
E. što je s Nosonjom?
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
17 ruj 2012, 20:07
max360se je napisao/la:Da, jer je prastar ISO, ne znam kad ce Gobonja izdat novi.

steta, ovo bi mu bila dobra reklama... proso voz :bleh

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.