Sada je: 14 lis 2019, 11:47.
Diskusije usko vezane uz Arch Linux i srodne distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Citiram svoj tekst:
...a mislio sam za koji tjedan (kad završe šugavi testovi) probati Arch. Zanima me što sve trebam znati da bih instalirao i koristio Arch,kako se instalira softver u njemu,koliko paketa ima,dali se preporučuje instalirati Arch itd. Dakle nemojte mi linkove davati sa 3 milijarde stranica teksta nego mi sve ukratko napišite. Hvala.
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
U principu ako koristis bilo koju distru par mjeseci spreman si za instalaciju Archa, software se instalira preko pacman package managera npr. "sudo pacman -S gimp" da instaliras gimp, a za update "sudo pacman -Syu" AUR - Arch User Repository trenutno ima 35846 paketa. Arch kao sto vidis dobro je instalirati, a sad da li ti se svidja ili ne to ces naravno sam odlucit.
Imas tu opisano kako instalirati za pocetnike, a ono sto ne znas, ne kuzis ili ti nije jasno pitas ovdje na forumu. :thumbs
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
max360se je napisao/la:U principu ako koristis bilo koju distru par mjeseci spreman si za instalaciju Archa, software se instalira preko pacman package managera npr. "sudo pacman -S gimp" da instaliras gimp, a za update "sudo pacman -Syu" AUR - Arch User Repository trenutno ima 35846 paketa. Arch kao sto vidis dobro je instalirati, a sad da li ti se svidja ili ne to ces naravno sam odlucit.
Imas tu opisano kako instalirati za pocetnike, a ono sto ne znas, ne kuzis ili ti nije jasno pitas ovdje na forumu. :thumbs

Da,čuo sam za taj Pacman,jel on nema GUI? :o Dobro,komande i nisu tako teške,ionako ima sve na netu komande i što se tiče u vezi instalacije. Jedino me još ovo zanima: Ako nema software menager ko Mint,Ubuntu,Fedora itd,dakle taj Pacman nema GUI,kako ću znati koji sve programi imaju u "AUR"-u? Pa nemože biti toliko komplicirana instalacija? sopak
I da,hvala ti puno,ovo je odgovor koji sam tražio. Hvala.
Cijela Arch instalacija ti je tekstualna, i dok ne instaliras i konfiguriras X ne mozes pokrenut GUI za pacman.
http://aur.archlinux.org/ - Arch repozitorij. Tu imas sve pakete. Moras posebno instalirat GUI za pacman. Zove se PacmanXG, ali mislim da ima vise GUI-a, pa izaberes koji ti odgovara.
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
max360se je napisao/la:Cijela Arch instalacija ti je tekstualna
Sooooooo hardcoreeeeeeeeeeee!!! :D :D :D
Znaći nema GUI-a dok se GUI ne instalira? Super,kad prođu svi ovi silni testovi,skidam Arch. Hvala puno,stvarno si mi puno pomogao.!!
Privitak/ci
Sohardcore.jpg
(Instalacija je tekstualna)
Sohardcore.jpg (13.37 KiB) Pogledano 1530 put/a.
rofl rofl rofl , svoj djeci koji ga nemaju, arch je trn u peti! sopak " i ja bi se igro." sopak
I'm a Paladin with 18 charisma and 97 hit points. I can use my helm of disintegration and do one D4 damage as my half-elf mage wields his plus-five holy avenger.
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
gui je nebitan.
Lutherus
Lutherus
Otišo sam na Arch stranicu,ali ima toliko ponuđenih downloada da neznam ni šta treba skinit?? Jel mi može ko reći šta da skinem? Laptop je Fujitsu Siemens,ako to šta koristi (pošto sam vidio da ima i686,PowerPC i još toga)... :bravo
koliko RAM-a imas?

Upravo sam uspješno završio svoj treći pokušaj instalacije Archa! :hepihepi sroker
Iskreno, započetnika u ovome je stvarno je*ada, ali se isplati na kraju! :D
Filipe, skini dual-core jer ti vrijedi za 32 i 64 bitne mašine. ;)
Arch Linux Install Script
Hash Checker
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my days but you man... you're special!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 266 puta
Primio/la zahvalu: 323 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.